Moc se mi líbí první text - živě se mi za ním vybavuje příběh (máme ho doma ob den), který je vlastně zamlčený, ale přesto zřejmý. Líbí se mi, jak si to haiku hraje s výpustkou a nutí čtenáře přemýšlet.
Proscriptus: Děkuji.napsal jsem jen prvni odstavec,kamaradce
se to libylo jen prý by chtěla dopsat.
Tak vznikl i konec.
se to libylo jen prý by chtěla dopsat.
Tak vznikl i konec.
Každý dobrý řemeslník, ať už děla se slovy nebo kovem, sní, že ho jeho dílo přežije a dobře poslouží. Tohle dílko posloužilo dobře :)
človiček: Díky, jsem ráda, když někoho aspoň trochu k něčemu motivuju, inspiruju. A oni mě také :-)
U Vás na profilu vím, že vždycky najdu kvalitní čtivo!
Homér: hahaha, Homér čarodějem! Víš co se všechno dá schovat pod klobouk? :) díky !
Pěkné.
Vyséváme jablka a už máme i tříletou školku semenáčků.
Některá pláňata maji krásná a chutná jablka.
Vyséváme jablka a už máme i tříletou školku semenáčků.
Některá pláňata maji krásná a chutná jablka.
som rád, keď si môžem prečítať zaujímavé a ozajstné haiku, vždy sa poteším
Gora: K těm starým odrůdám mám příběh: opravdu jsme chodili od stromu ke stromu a ochutnávali různé staré druhy v zaniklém sadu (rozeznávali jsme je jen podle velikosti a barvy) - některá jablka byla sladší a moučnější, ale většinou převládala nakyslá až kyselá chuť - taková jablka mám nejradši. Celkem jsme objevili asi 6 nebo 7 různých odrůd. Bývalý vojenský prostor v Ralsku je hodně zvláštní a zajímavé místo...
Souhlas s Lenčou. Místy text vyvolává pocit "dávných časů" a pak hned píšeš, jak si odemykáš hlasem... jsou to protiklady ve vyznění básně. Je i hodně dlouhá, snasla by korekturu /krácení/.
Slovo kupadlo mne zaujalo hned na první pohled, možná jsem je četla někde ve starých haiku? Krásné.
Nejvýraznější je pro mne nejspíš kyselá chuť staré odrůdy, je tam zapojena emoce a smysly.
Celkově - dobře zpracované originální náměty.
Nejvýraznější je pro mne nejspíš kyselá chuť staré odrůdy, je tam zapojena emoce a smysly.
Celkově - dobře zpracované originální náměty.
Darmošlap1960: S tím opletníkem je to. jak říkáš, až na jednu drobnost - Labuť není hospoda, ale název rybníku - a v místě odkud jsme přicházeli mělo být podle mapy ptačí hnízdiště. Takže situace byla taková: blížil jsem se k Labuti do míst ptačího hnízdiště - a tu náhle (zářivě bílý) opletník plotní!

