Mají hlubší význam, hodně se mi líbí třetí. Kříž dodává jejich osudům "tíhu" života...
První zvukomalebné. Hřbitovy nás prostě inspirují...
První zvukomalebné. Hřbitovy nás prostě inspirují...
Můra73: děkuji...
ano, ve druhém ty kořeny doslova zasahovaly ke kořenům lidí, zde uložených, proto se sekalo a sázelo - teď jsou u cestiček hřbitova mladé stromečky.
U prvního jsem hodně přemítala, druhý verš mi zní libozvučně kvůli slabice - mi- a celé kvůli - i- a toho si já celkem cením, ale napadají mě variace - bělavé sedmikrásky/drobounké sedmikrásky - asi moc hodnotící? - hlavičky sedmikrásek... nevím. Děkuju!
ano, ve druhém ty kořeny doslova zasahovaly ke kořenům lidí, zde uložených, proto se sekalo a sázelo - teď jsou u cestiček hřbitova mladé stromečky.
U prvního jsem hodně přemítala, druhý verš mi zní libozvučně kvůli slabice - mi- a celé kvůli - i- a toho si já celkem cením, ale napadají mě variace - bělavé sedmikrásky/drobounké sedmikrásky - asi moc hodnotící? - hlavičky sedmikrásek... nevím. Děkuju!
No tohle, Romane! Smrkat do básně! A snad ses s ní dokonce chystal zatopit?! :D... Ohrnuješ frňáček nad surrealismem? :)
všechna jsou výborná
všechna jsou výborná
Sasanko, v haiku by mělo jít o zachycení prožitého přítomného okamžiku. Oceňuji soudržnost textů, to je krok správným směrem. První text má výborný motiv pro haiku a je blízko, jen život je abstraktní pojem, který je potřeba popsat pomocí konkrétních obrazů. Pokus se pracovat s posledním veršem tak, aby přenesl minulost do současnosti.
Rychlokvaška pro inspiraci:
Otisky dlaní
na jeskynním výjevu -
srovnává s vlastní.
Rychlokvaška pro inspiraci:
Otisky dlaní
na jeskynním výjevu -
srovnává s vlastní.
Kolik haiku bylo napsáno o odrazu v kapce vody! Motiv převráceného obrazu se mi moc líbí. Na sklonku léta jsme spolu mluvili o vyčerpanosti klasických témat v haiku a stálé možnosti jedinečného pohledu na běžnou věc. Tohle je důkaz, že je to pořád možné.
Alej vzpomínek je blízká tvorbě Jirky Horta, kterou tolik obdivuju.
Alej vzpomínek je blízká tvorbě Jirky Horta, kterou tolik obdivuju.
a......? Co .....? Chvilku jsem tady nebyl a u Tebe je to bez posunu. Prostuduj PLÍHALA a další, asi to chce více hledat sám sebe v jiném úhlu pohledu a být náročnější sám k sobě.Autocenzura, proto jsem tu já také nebyl. Piš.
Moc nechápu, jak se ocitl plameňák ve vzduchoprázdnu, ale je to zábavné dílko
První má krásný námět. Plné světlo slunce je tu v kontrastu se světlem svíčky. Vzpomínání na zemřelé v juxtapozici s živoucími květy. Věnovala bych se ještě druhému verši. Má skoro románovou výpravnost. :)
Ve druhém kořeny po starých stromech přesahují ke kořenům člověka. O provázanosti textů s místními názvy jsme tu psali nedávno, pro mě jde o důležitou náležitost haiku.
Ve druhém kořeny po starých stromech přesahují ke kořenům člověka. O provázanosti textů s místními názvy jsme tu psali nedávno, pro mě jde o důležitou náležitost haiku.
Je to povedené, jen já osobně bych asi jinak dělil do veršů, např. takhle:
"mám smůlu!"
culí se a ukazuje
dleně
"mám smůlu!"
culí se a ukazuje
dleně
Miro Sparkus: Máš pravdu, že má haiku formální požadavky a 5-7-5 mezi ně patří, ale mnohem podstatnější jsou formálně/obsahové požadavky na "filozofické" úrovni textu. Proto je taky tak těžké napsat dobré haiku. Darmošlap se netají tím, že píše free-form haiku, ale pokud jde o filozofickou rovinu textu, má optiku nastavenou velmi správně, takže se o haiku docela určitě jedná.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
sttyler [18], Dominik [17], JPslash [12], Valentýna Samková [10], Martin [9]» řekli o sobě
Dream řekla o Hunter :Častý melancholik a snad ještě větší snílek než jsem já. Držím mu palce ve všem, protože on je asi jeden z mála lidí, kdo si zaslouží svůj malý dokonalý svět a život. Snad se mu všechny sny jednoho dne vyplní a snad sám nad sebou nezlomí hůl - udělal by totiž nehoráznou hloupost.

