Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 06.02.2023 - 19:08
komentářů5(4.)
Parádní, odžité, ženské...
přidáno 06.02.2023 - 19:05
komentářů5(3.)
Tolik krásných momentů v básni. Člověk je může číst stále dokola, a přece v nich pokaždé najde něco nového.
Baví mě Tvé hloubky a rozličné skuliny. Ve kterých se člověk může ukrýt, nebo jimi různě procházet a prozkoumávat.
přidáno 06.02.2023 - 17:19
komentářů8(1.)
:D
přidáno 06.02.2023 - 13:34
komentářů5(4.)
Poezie bez děvčat by umřela na úbytě.
přidáno 06.02.2023 - 13:27
komentářů7(4.)
Veliké pnutí
cítím teď Coco
vlhne mi náhle
nejenom oko
přidáno 06.02.2023 - 12:54
komentářů11(8.)
Miňko: Díky.
přidáno 06.02.2023 - 12:08
komentářů7(3.)
Mladý bejček běží... za kým, za čím?
Střední bejček kráči..... k komu čemu?
Starý bejk praví... ale páánové ,ony přijdou.
A pak přijede řezník.
přidáno 06.02.2023 - 11:35
komentářů5(3.)
Růženec se jmény na krku nosí
muži co napichujíc na svůj gril
ženy kosí. Námořník se chlubí
obrázkem černošky, tu jsem měl.
Na jméno jsem už ale zapomněl.
Všichni mu věří ne že né, vždyť
kasá se v skalpové haleně.
A ženy pláčí, do výloh vstupují
na mužích skáčí. Děti bez otců
odkládají do bodláčí.
Korejské děvčátko draží se
jak prasátko v Číně.
Za tři táci! nebo chcete jiné?
Á pán rád mladší......(Slyšíte ten pláč)
přidáno 06.02.2023 - 09:45
komentářů5(2.)
Ano osudy jsou různé.
Někteří lidé se ani nekroutí
a vlastě jsou
přidáno 06.02.2023 - 09:34
komentářů5(1.)
život jako cesta k peklu...prý...pro mnoho z nás je peklem právě ten život
přidáno 06.02.2023 - 09:29
komentářů5(4.)
Bavilo číst...
přidáno 06.02.2023 - 09:24
komentářů10(4.)
Psavec: Díky.
přidáno 06.02.2023 - 07:06
komentářů7(2.)
:D ouuu :D
přidáno 06.02.2023 - 06:37
komentářů7(1.)
Líbí
přidáno 06.02.2023 - 04:02
komentářů6(5.)
wojta: Psavec: Nine: človiček: Díky za zastavení...
přidáno 06.02.2023 - 04:00
komentářů11(7.)
Pobavily...
přidáno 06.02.2023 - 01:24
komentářů4(4.)
človiček: A ještě jenom tak pro zajímavost ten způsob spojování kovu je reálný postup. Říká se tomu "kovářské svařování". Dvě části se zahřejí na svářecí teplotu 1450°C, kdy je ocel bílá. V takovém stavu i někdy kus železa jiskří jak prskavka a bod tání železa je 1 538 °C. Takže to někdy skoro až kape ne jenom jiskří.

Normálně se v kovárně tluče do kovu, když je červený, oranžový až žlutý (krásně tvárný). Ale když je bílí (ještě vyšší teplota), tak se dají dva kusy spojit kladivem dohromady.
přidáno 06.02.2023 - 00:08
komentářů4(3.)
človiček: Ještě k té složitosti. Našrotil jsem kvůli tomu spousty detailů o středověku. Dokonce i recepty, fungování církve, papežské schizma, vojenskou taktiku i strategii. Inspiroval se různými událostmi napříč celím středověkem i začátkem novověku. Různé pověry, důvody pronásledování čarodějnic.

A protože je to fantazy vymyšlený svět, tak některé názvy a lokace aspoň přibližně odpovídají skutečnosti a jiné jsou naprosto vymyšlené. I samotný tvar kontinentu je jen podobný, ne stejný, takže existují zásadní rozdíly. Jádro příběhu je spíš dětské, ale vyprávěné dospělejším způsobem. Cílovka těch které to teoreticky spíše osloví je tak mezi 10 až 17 let. Je to jen předpoklad. A těm co znají Lolipopz bude dávat větší smysl.

Svoje si tam sice najdou i dospělí, ale ne tolik, možná hlavně detaily světa a jaký mají vliv na člověka, kulturu a společnost. Morální dilemata a další věci. Obsahuje i narážky na předchozí děj a tím děj prohlubuje, dovysvětluje aby detaily víc zapadali. Díky pomalejšímu ději mam prostor pro větší hloubku propracovanosti postav.
přidáno 05.02.2023 - 23:01
komentářů4(2.)
človiček: Máš pravdu příběhy jsou složité, aspoň někdy a tenhle obzvlášť. Tohle plánuju jako něco rozsáhlého, takže i děj je pomalejší, detailnější a budovaný postupně. Ani nevím, jestli to v takovém plánovaném rozsahu dokážu ukočírovat.
přidáno 05.02.2023 - 22:59
komentářů4(2.)
Naše zvířátka.

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming