Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 01.02.2023 - 01:19
komentářů14(14.)
Stále ji vnímám velmi silně :). -Touha, jak to všechno roztříštit- je až téměř hmatatelná. Tvá slova mají moc. Se dotýkat.
Děkuju za ně.
přidáno 01.02.2023 - 01:04
komentářů14(7.)
Sasanka: Nevadí, literárně ti to jde pěkně, psát umíš. Tak jak to je, to není špatné. Detektivku já osobně považuju za ten nejtěžší žánr, protože jde hodně o detaily, logiku, aby to zapadalo. Já si na detektivku moc netroufám.

Napětí je vždy způsobeno očekáváním "jak tohle jenom dopadne".

Ty umíš psát. To co jsi chtěla vyjádřit si vyjádřila jasně a srozumitelně. Jen hold tvůj detektiv se podívá na mrtvolu. Odejde do kanceláře a nechá to na sekretářce. Takže působí jako nekompetentní lenoch. Proto tam chybí to napětí.
přidáno 01.02.2023 - 00:45
komentářů17(15.)
Gora: No, někdy se to sejde. U básně, kde je primárním cílem se pokusit poeticky vyjádřit mé pocity, je určitě ubírat nebudu, ale díky za názor.
přidáno 01.02.2023 - 00:37
komentářů14(6.)
LudvíkRoiSoleil: Dobře děkuji! Plus mi bylo řečeno, že na povídku tam není žádné napětí a mám tam zařadit i tu vraždu. Navíc jsem zatím totálně v háji s fakty. To město vlastně v reálu neexistuje,je to pokus o Noir. Měl být soukromý očko,ale to by se k téhle vraždě ani nedostal. To je přesně důvod proč se bojím dlouhých textů , protože úplně cítím, že na tom hořím jak papír.
přidáno 01.02.2023 - 00:36
komentářů21(1.)
u nás už taje
sněženky lezou z hlíny
krtek to neví
přidáno 01.02.2023 - 00:16
komentářů17(14.)
Např. tohle: bezradnou paralýzou bezmoci
paralýza /ochrnutí je vždy "bezradné", tedy zdvojený význam, pak moc různých pocitů - úzkost, tupá panika, bezmoc atd...
přidáno 01.02.2023 - 00:02
komentářů17(13.)
Gora: Děkuji, například jaká? Nebo alespoň v jakém smyslu?
přidáno 01.02.2023 - 00:02
komentářů17(12.)
zaseja: Dandy: Díky.
přidáno 31.01.2023 - 22:20
komentářů1(1.)
Rozhodně je to zajímavé...
přidáno 31.01.2023 - 22:14
komentářů8(2.)
Bezvadná.
přidáno 31.01.2023 - 22:12
komentářů8(8.)
Dandy: Děkuju moc.
přidáno 31.01.2023 - 22:12
komentářů8(7.)
Gora: Díky.
přidáno 31.01.2023 - 22:03
komentářů14(5.)
Je to zajímavě vyprávěné a určitě má smysl pokračovat. Detektiv Richard mi přijde trochu ujetý, když ho uklidňují procházky po hřbitově, ale proč ne. Aspoň je tím zajímávej. Líbí se mi, že jsou postavy představeny jedna po druhé a mají kus prostoru pro sebe.

Ovšem Detektiv se jenom podíval na mrtvolu a odešel. Chybělo mi, že se nezeptal na její totožnost, kdo ji vyděl naposledy. Kdo jsou její příbuzní, kdo mrtvolu objevil. Jestli někdo z příbuzných nenahlásil, že ji postrádá. I když ohledání těla chvíli trvá, musí zůstat na místě činu, dokud nedostane aspoň základní informace o tom kdy odhadem oběť zemřela a jestli ohledávačka mrtvol může už teď vylučuje nehodu. A pro detaily ať si pak zajde.

Při vraždách jde o čas aby stopa nevychladla a proto se toho co nejvíc řeší na místě a mohlo se vyšetřování ubírat co nejdříve správným směrem.

Taky po příchodu do kanceláře určitě neoslovil sekretářku. Jenom soukromí detektivové mají sekretářky. Měla by to být asi policistka vykonávající spíše úřednické práce, jako procházení záznamů. Tuhle práci dělávají i sami detektivové, protože si práci často mezi sebou rozdělí.

Dohodl by se na místě s kolegy a rozdělili by si práci. Prohledávání údajů by dal někomu jinému na hrb hned na místě a on se věnoval obchůzkám. Navštívil by toho kdo oběť viděl na posled živou, pokud je ta informace už známá. Nebo by navštívil příbuzné.
přidáno 31.01.2023 - 21:25
komentářů4(4.)
Gora: Promiň, ale Big brother neznám... Ohledně vychloubání Šklíby se více rozepíšu v pokračování, prozatím řeknu jen to, že ne vždy se staří lidé vychloubají přítomností :D... Jo a díky za upozornění na chyby, zkusím to nějak opravit (tedy jestli to na tomhle vebu nějak jde).
přidáno 31.01.2023 - 19:44
komentářů6(6.)
Slova nemusí být daleko od pravdy.
přidáno 31.01.2023 - 18:56
komentářů8(6.)
Vždy kdyš nebylo hej.tak na kolo a do lesa do sto kiláků a bylo fajn
To rotoped nedá.
Ale pěkná povidka
přidáno 31.01.2023 - 18:48
komentářů8(1.)
Hlas je vždy o to zajímavější, když už člověk zná aspoň obrys daného člověka. Puzzle se mu skládají.
přidáno 31.01.2023 - 18:47
komentářů8(5.)
Vtipné dílko...
přidáno 31.01.2023 - 18:46
komentářů4(3.)
Tak se mi to rýsuje něco jako Bigh Brother /Velký Bratr/ - lidi zavřeni do vily a kamera je sleduje??Kamerou tady zřejmě je vypravěč/ka/. Jo a čím se vychloubá sl. Šklíba, když je jí 90 a sedí na vozíčku?
...........................
aby mu žádné hroty neunikli - neunikly
zamýchal kartami nájemníků - zamíchal
přidáno 31.01.2023 - 18:03
komentářů8(4.)
Koala: Dík za koment.

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming