No, aspoň tak nevzniknul střet zájmů jako v původní pohádce...
Tvá myšoidní nebo myšovská nebo možná myšivá či myškózní báseň mě pobavila.
Ať jdou radši do stodoly,
pasti v cimře prej dost bolí...
Ať jdou radši do stodoly,
pasti v cimře prej dost bolí...
Psavec: Díky, kolego. Na druhou stranu, možná mu to trochu změkčilo pád... :)
Miro Sparkus: Díky, Miro. Je to takový hloupý zvyk ze základní školy... :)
Miro Sparkus: snake_01 tu má pěkně zpracovanou teorii haiku. Vložil to sem 9.5. Příspěvek se jmenuje Umění haiku. Přečtěte si to. Je to poučné. Psát nesubjektivní poezii není tak snadné, jak se zdá, musíte vynechat vše, co vzniká ve vašem tvůrčím subjektu, vše, čím si pomáhá západní poezie, metaforu, symboly atd. Rozhodně nejde jen o popis. Zaznamenáte spatřené v přítomném okamžiku, na chvilku se stanete oblakem, stromem, potokem nebo zaplivaným záchodem a to, co napíšete má ještě přesah. Je to tak jednoduché, že to můžete přehlédnout. V tom to vězí.
Darmošlap1960: Je zajímavé, že vás všechny tak zaujal "dlouhý stůl" bylo to takové velmi autentické situační haiku z naší kuchyně a nebyl jsem si jistý, jestli se mi podaří dostatečně přenést atmosféru na čtenáře - jsem rád, že to zafungovalo.
No jaké také žiji v tom, že haiku by mělo mít svou strukturu na 5-7-5 a ne v podstatě jakoukoliv. Haiku vůbec nerozumím, byť jsem tu četl v minulých příspěvcích o jeho tvoření i co říkal Bašó, ale osobně mi to bez té struktury přijde hrozně zjednodušené. V podstatě jako by si autor mohl napsat cokoliv, jen pokud to bude nesubjektivní a bude se jednat jen o popis... jinak ale to s městskou bránou je nejpovedenější, jak už tu psali ostatní, až mystické...
Povedená miniatura. Po dlouhé době nějaké dílo, kde si autor dá záležet na velkých písmenech a interpunkce pro něj není jen hloupým zdržováním. A navíc je to vtipné, byť ta představa je strašná :-D
Zajímavé, místy mi nesedí rytmicky, ale námět zajímavý. Menší šotek se tam ale objevuje: "Jenže Z každého z vás" :-))
Mně se nejvíc líbí Městská brána - přijde mi to jako až mystický text, zvažování o životě a smrti s lehkou náboženskou konotací...
Určitě stojí za přečtení, nejvíc se mi líbí: život je k žití, i když je k nežití.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
anin [15], Los Pablos [14], Básník.zločin.proti.lidskosti [13], korálek [12], eliscatko [8]» řekli o sobě
Lasak řekl o Cecidit angelus :Chcete vědět, co vám dá tato stránka? Podívejte se na tuhle slečnu. Sice nedokážeme vytvořit talent, ale talent, který máte vám zde dokáží rozvinout do takové míry, že z vás mohou být úžasní psanci. Stručně řečeno. Tahle slečna je otevřená konstruktivní kritice do takové míry, že už teď píše perfektní díla.

