Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 12.05.2023 - 18:32
komentářů10(9.)
No, aspoň tak nevzniknul střet zájmů jako v původní pohádce...
přidáno 12.05.2023 - 18:30
komentářů14(11.)
Tvá myšoidní nebo myšovská nebo možná myšivá či myškózní báseň mě pobavila.

Ať jdou radši do stodoly,
pasti v cimře prej dost bolí...
přidáno 12.05.2023 - 18:27
komentářů8(4.)
Psavec: Díky, kolego. Na druhou stranu, možná mu to trochu změkčilo pád... :)
přidáno 12.05.2023 - 18:26
komentářů8(3.)
Miro Sparkus: Díky, Miro. Je to takový hloupý zvyk ze základní školy... :)
přidáno 12.05.2023 - 18:25
komentářů8(8.)
Sasanka: Díky. To jsem rád.
přidáno 12.05.2023 - 16:53
komentářů19(7.)
Miro Sparkus: snake_01 tu má pěkně zpracovanou teorii haiku. Vložil to sem 9.5. Příspěvek se jmenuje Umění haiku. Přečtěte si to. Je to poučné. Psát nesubjektivní poezii není tak snadné, jak se zdá, musíte vynechat vše, co vzniká ve vašem tvůrčím subjektu, vše, čím si pomáhá západní poezie, metaforu, symboly atd. Rozhodně nejde jen o popis. Zaznamenáte spatřené v přítomném okamžiku, na chvilku se stanete oblakem, stromem, potokem nebo zaplivaným záchodem a to, co napíšete má ještě přesah. Je to tak jednoduché, že to můžete přehlédnout. V tom to vězí.
přidáno 12.05.2023 - 16:24
komentářů1(1.)
Skvělá, hlavně ten kousek s betonem.
přidáno 12.05.2023 - 15:56
komentářů8(8.)
Je to tak
přidáno 12.05.2023 - 14:36
komentářů8(2.)
Den blbec.
přidáno 12.05.2023 - 14:31
komentářů12(12.)
NikolletkaDeer: Díky. Jsem ráda, že si tady ;)
přidáno 12.05.2023 - 14:04
komentářů12(12.)
Darmošlap1960: Je zajímavé, že vás všechny tak zaujal "dlouhý stůl" bylo to takové velmi autentické situační haiku z naší kuchyně a nebyl jsem si jistý, jestli se mi podaří dostatečně přenést atmosféru na čtenáře - jsem rád, že to zafungovalo.
přidáno 12.05.2023 - 12:58
komentářů19(6.)
No jaké také žiji v tom, že haiku by mělo mít svou strukturu na 5-7-5 a ne v podstatě jakoukoliv. Haiku vůbec nerozumím, byť jsem tu četl v minulých příspěvcích o jeho tvoření i co říkal Bašó, ale osobně mi to bez té struktury přijde hrozně zjednodušené. V podstatě jako by si autor mohl napsat cokoliv, jen pokud to bude nesubjektivní a bude se jednat jen o popis... jinak ale to s městskou bránou je nejpovedenější, jak už tu psali ostatní, až mystické...
přidáno 12.05.2023 - 12:53
komentářů8(1.)
Povedená miniatura. Po dlouhé době nějaké dílo, kde si autor dá záležet na velkých písmenech a interpunkce pro něj není jen hloupým zdržováním. A navíc je to vtipné, byť ta představa je strašná :-D
přidáno 12.05.2023 - 12:51
komentářů8(1.)
Zajímavé, místy mi nesedí rytmicky, ale námět zajímavý. Menší šotek se tam ale objevuje: "Jenže Z každého z vás" :-))
přidáno 12.05.2023 - 11:47
komentářů19(5.)
Mně se nejvíc líbí Městská brána - přijde mi to jako až mystický text, zvažování o životě a smrti s lehkou náboženskou konotací...
přidáno 12.05.2023 - 11:27
komentářů7(7.)
Sasanka: Děkuji
přidáno 12.05.2023 - 11:08
komentářů12(11.)
skvělá...
přidáno 12.05.2023 - 09:01
komentářů7(6.)
Pěkná a inspirativní.
přidáno 12.05.2023 - 08:56
komentářů8(7.)
:D Skvělá.
přidáno 12.05.2023 - 08:54
komentářů4(3.)
Určitě stojí za přečtení, nejvíc se mi líbí: život je k žití, i když je k nežití.
» narozeniny
anin [15], Los Pablos [14], Básník.zločin.proti.lidskosti [13], korálek [12], eliscatko [8]
» řekli o sobě
Lasak řekl o Cecidit angelus :
Chcete vědět, co vám dá tato stránka? Podívejte se na tuhle slečnu. Sice nedokážeme vytvořit talent, ale talent, který máte vám zde dokáží rozvinout do takové míry, že z vás mohou být úžasní psanci. Stručně řečeno. Tahle slečna je otevřená konstruktivní kritice do takové míry, že už teď píše perfektní díla.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming