Je to síla jde z toho až strach.
A jenom bych si přála
aby pravda pevně stála
a neprohnula lží se v zádech
jen na chvíli zatajila dech
a hned pak silný nádech.
A jenom bych si přála
aby pravda pevně stála
a neprohnula lží se v zádech
jen na chvíli zatajila dech
a hned pak silný nádech.
Věřím že tě neumoří splíny ,
až jaro vysvleče se z plíny
pak léto uzrálé
zažene tvou pouť
do lásek finále....:)
až jaro vysvleče se z plíny
pak léto uzrálé
zažene tvou pouť
do lásek finále....:)
zaseja: Ano, asi nikdy nenapíši to pravé haiku. Moc ti děkuji za milý komentář.
Dlaně plne hlíny,vyléči tvé splíny.
Jeto jiný level,zas tu roste plevel.
Teplo ženy hýčká jim poporostly tryčka
Jeto jiný level,zas tu roste plevel.
Teplo ženy hýčká jim poporostly tryčka
Psavec: Díky, kolego. Jo jaro... Všechno se jeví tak nějak nadějnější.
Karpatský: Darmošlap1960: Aha :) Původně jsem pochopil, že se tam nemá vyskytovat ideálně nic, co se vztahuje k autorovi - ani vnímání, ani děj. Když ten Kerouack napíše třeba "I drink my tea
and say
Hm hm" nevím, jestli je to haiku nebo spíše jen blábol, který dal do tří řádků a nazval to americkým haiku, protože nedodržel 17 slabik. To ten první kousek "Quietly pouring coffee
in the afternoon,
How pleasant!" má aspoň nějakou atmosféru
and say
Hm hm" nevím, jestli je to haiku nebo spíše jen blábol, který dal do tří řádků a nazval to americkým haiku, protože nedodržel 17 slabik. To ten první kousek "Quietly pouring coffee
in the afternoon,
How pleasant!" má aspoň nějakou atmosféru
Někdo vložil na fejs haiku od Kerouaca:
V klidu si odpoledne
nalívám kafe -
ryzí potěšení.
Tak to "ryzí potěšení" je typicky subjektivní hodnocení, tedy těžko tohle dílko lze označit jako haiku.
V klidu si odpoledne
nalívám kafe -
ryzí potěšení.
Tak to "ryzí potěšení" je typicky subjektivní hodnocení, tedy těžko tohle dílko lze označit jako haiku.
Trochublázen: To, že někoho líbám, je objektivní děj, subjektivní je pocit, třeba "miluju tě". To lze vyjádřit v haiku jen objektivním dějem či obrazem. V haiku o líbání je klíčovým motivem odkvétající třešeň jako obraz pomíjivosti, stárnutí. A pak ta výpadovka, po které ujíždí auto za autem.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
anin [15], Los Pablos [14], Básník.zločin.proti.lidskosti [13], korálek [12], eliscatko [8]» řekli o sobě
Helee řekla o Kleriska.KX :Ještě teď mám Tvou vůni ve vlasech... Znamenáš mnoho a nepřestaneš.

