Ha! Největší větev? :-) I tady už třešně odkvétají a včera jsme dost těžce hledali čerstvě rozkvetlý stromek.
Nádhera. Tají se dech nad těmi přesahy. Co k tomu dodávat?
Písmáků je mi líto, kdysi jsme tam začínali s první haiku dílnou (Japhy, Park, Skafararix, Zoee, Jorel, Mr Neutron a další borci)
Písmáků je mi líto, kdysi jsme tam začínali s první haiku dílnou (Japhy, Park, Skafararix, Zoee, Jorel, Mr Neutron a další borci)
Pěkná dílka. Také je mi nejbližší druhé haiku. Má přesah v té pouti, v něčem novém. Myslím na dvojí význam poutě jako cesty (hle, činím vše nové) a zároveň jako místa zábavy a atrakcí, stánků, kolotočů, kde se vše zamíchává, člověk tam může zbloudit mezi povrchními vjemy, touhami, láskami.
U prvního haiku mě napadá otázka, zda by šlo nějak osamostatnit ty růže, nějak ve smyslu "padají papírové růže / dívky se dívají." Je to tajemnější, ale kdo si uvědomí, kde se lze setkat s papírovými (krepovými) růžemi, tak mu hned blikne.
Ke třetímu haiku mám dotaz. Skláníš se nad jiný (černý?) květ, který voní a jehož vůně se nějak přemisťuje nad papírovou růži, která nevoní?
U prvního haiku mě napadá otázka, zda by šlo nějak osamostatnit ty růže, nějak ve smyslu "padají papírové růže / dívky se dívají." Je to tajemnější, ale kdo si uvědomí, kde se lze setkat s papírovými (krepovými) růžemi, tak mu hned blikne.
Ke třetímu haiku mám dotaz. Skláníš se nad jiný (černý?) květ, který voní a jehož vůně se nějak přemisťuje nad papírovou růži, která nevoní?
Ziny: Ziny, vtipný výklad. Prostě Helena studovala jakýsi notový zápis v rámci přípravy na další hodinu na ZUŠce a nohama si poklepávala rytmus té skladby. Asi se to tak říká, že má někdo hlavu v notách nebo v knize, když je zaujat textem, dějem atd. Ale kdyby si opřela opravdu fyzicky hlavu o noty a v duchu si přehrávala tu skladbu a odklepávala pantofli rytmus, tak by to taky "fungovalo".
koiška: i já děkuju, mám radost, pokud to dělá čtenáři radost
Veľmi ma teší, že tie okná do svetového haiku sú tu pekne pokope a kedykoľvek k dispozícii. Dúfam, že Psancom nehrozí nič zlé.
Tam kdy kytky kvetou.
Konči touhle větou.
V ústech s cigaretou.
Konči touhle větou.
V ústech s cigaretou.
Hele, skutečně hlava v notách? Někdo usnul a padla mu hlava do otevřených not, nicméně nohou že spaní dál udává takt. Ale můj výklad bude zase asi ptákovina a spíš půjde o překlep, kdy má být hlava v nohách postele.
Dandy: Na zahradě nám kvete pouze švestka, takže také slušně posloužila:))
zaseja: Sasanka: Psavec: koiška: Děkuji vám za krásné komenty a prvomájově zdravím
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Nuada [18], Darius [18], vladimír nosek [16], annaav [10], Vít Bedník [1], d_svobodova [1]» řekli o sobě
kmotrov řekl o GULI :Kdyby byl GULI můj soused, chodili bychom na terasu na točený, v odpařujícím se večeru četli svoje básničky a dohadovali se o Bohu-Nebohu. Bylo by to docela fajn.

