|
Lidé žijí ve světě, kde roste zelená tráva, kde každé ráno vyjde slunce, kde štěká pes, kočka honí myš, kde se doslova z květů stávají plody. Kde voda má hned 3 možná skupenství... A co je dojímá? Plačící sochy a voda proměněná ve víno - parafrázován T. Pratchett
|
V objetí červánků
nedopité sklenky
tichý zpěv skřivánků
vína ty plaménky
Šarlat němých mraků
hladce hladí duši
skryto cizímu zraku
srdce dál si buší
Purpur krve vína
plazí se mi po zdi
nedošla mi slina
V hodině pozdní
nedopité sklenky
tichý zpěv skřivánků
vína ty plaménky
Šarlat němých mraků
hladce hladí duši
skryto cizímu zraku
srdce dál si buší
Purpur krve vína
plazí se mi po zdi
nedošla mi slina
V hodině pozdní
puero: Puero, já se červenám jak to víno. (které mimochodem vůbec nepiji :D) Jen jsem si tak představoval při té scenérii, jaké by to bylo, zatopit v krbu, dát si víno a prostě jen tiše existovat. Moc děkuji za komentář a zastavení, které mě potěšilo víc, než cokoliv za poslední dobu.
Lidi se pořád na něco dělí. Kategorizují se, aby věděli s kým mají tu čest, aby věděli na čem jsou. Pivaři-vinaři. Radši bílé-radši červené a tak dál. A přitom nevědět je tak osvobozující! Kant (tuším) říká: mám hvězdné nebe nad hlavou a mravní zákon v sobě. Ale už nedodává, že v ruce drží sklenku svatovavřinského růžového vína. I Nový zákon v Bibli je plný vína a pije ho navzdory všemu, co si o vínu myslí Islám, jeden s tzv. velkých proroků - Ježíš. Velcí perští básníci byli muslimové a bojovali proti fanatikům tím, že psali hezky o víně (třeba Omar Chajjám). Mohli byste si podat ruce.
Nebo připít. To zní líp.
Nebo připít. To zní líp.
Vaska49: asi by to šlo bývalo i bez toho. Asi jsem se ori psaní moc zasnil pri odlesky zapadající slunka ve skle... dekuji ti
Strach: Ta báseň je tak, jak se říká, z mé krevní skupiny. Líbí se mi, jen jsem při čtení "škobrtnul" o slovo "ty" ve verši
"vína ty plaménky ". Jinak za mne báseň pěkná.
Pokud je to autorský záměr, nic proti tomu.
"vína ty plaménky ". Jinak za mne báseň pěkná.
Pokud je to autorský záměr, nic proti tomu.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Červánky : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : Hrdelní zločin
Předchozí dílo autora : Duši mé
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
marty [14], Meluzina [13], Caro_in [13], arwmarie [13], Sirael [11], nanynaaa [10], mprecek [9]» řekli o sobě
loner řekl o Yana :Citlivá básnířka. Když vám bude říkat, že není romantik, nevěřte jí :)

