Dobrý sonet, jestli je anglický či italský nechám odbornkům.
Vše v přírodě kvete ,zurčí
lidem již v duších kručí.
Zbavme se zimního hladu.
Staňme se květy
v jarním sadu.
lidem již v duších kručí.
Zbavme se zimního hladu.
Staňme se květy
v jarním sadu.
Život se rodí a v slovech čas je dušiičkovi.
V blikotavém hlasu svíčky.
Mlčky koukakat na pomničky.
Dlaní vnimat hrot žáru.
Slišet hlasy kamarádů.
Prázdnota je všude kolem.
Pohled kráčí prázdným polem.
Roztrhané pavučiny,rozpustily
lidské vyny.
V blikotavém hlasu svíčky.
Mlčky koukakat na pomničky.
Dlaní vnimat hrot žáru.
Slišet hlasy kamarádů.
Prázdnota je všude kolem.
Pohled kráčí prázdným polem.
Roztrhané pavučiny,rozpustily
lidské vyny.
Druhá půlka pecka. Teď už jen čekání na sklizeň... Arbeit macht frei ;)
Taky mě první napadlo,jak si to u Afrodity rozházel :D No hned zatím, že staří bohové jsou přežitek. Jak řekl Subotaj Conanovi: Můj Bůh je věčná obloha a tvůj Bůh, žije pod ní ;)
Zkusila bych si být tebou najít nějaké angl sonety a porovnala je s tvým... jinak vše o vázaném verši se dá najít na internetu pod heslem: veršologie, tam určitě jsou i sonety.
Gora: Och na tebe jsem spoléhala ;) Krátké jsou určitě, protože na delších bych určitě pohořela a tohle mi náhodou vyšlo na ty 4442. Ke konci už to byla spíš křížovka, navíc nevím jestli náhodou nemají být sonety jenom o lásce...no zkrátka šplhám na horu,jen to bude trvat :D
Nevím, verše se mi zdají dost krátké, spíše říkankovité. Ale nevím, nezabývám se sonety, napsala jsem kdysi dva... a to je vše:-).
J.Rose: jsem tu zejm. kvůli Psanecké škole haiku, občas zavítám i na jiná díla.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
anin [15], Los Pablos [14], Básník.zločin.proti.lidskosti [13], korálek [12], eliscatko [8]» řekli o sobě
Severka řekla o prostějanek :Janinka ;) skvělá kamarádka, básnířka, měsíček...mé černé svědomí...se kterým jsem zažila spoustu legrace...děkuji ti za to že jsi...;) šálilálilááááá....

