Brigita: Tady je to spíš myšleno z druhé strany - bublifuk je jen metafora pro vyjádření pocitu. Ale vlastně se mi líbí, že to jde číst i takhle, takže děkuju :-)
puero: Básnířka smutkem odděná si jednou dovolila jiný háv. Nemůže se pak asi divit, že za odměnu dostala mikroplasty a existenciální bublifuk determinismu vedoucího ke zkáze lidstva, že?
A přesto si občas nějaká bublina dovolí existovat, navzdory člověku a jeho ničivým vášním. Naštěstí tu máme poezii, kde může bublina zůstat nedotknutá a právě tak křehká, jako byla v momentě svého vzniku.
A přesto si občas nějaká bublina dovolí existovat, navzdory člověku a jeho ničivým vášním. Naštěstí tu máme poezii, kde může bublina zůstat nedotknutá a právě tak křehká, jako byla v momentě svého vzniku.
Ona by se nerozbila. Je tvrdší než sklo. Mikroplasty které jsou dnes ve vodě, ve vzduchu i v mýdle ji činí nezničitelnou. To ten vášnivý dech, který ji naplnil, ten pracuje na její nezvratitelné zkáze navzdory inertnímu prostoru, kterým pluje. Vášně vdechnuté do bublifukového terče s mýdlovou blánou. A tak za vší zkázou nakonec vždy stojí člověk sám.
Básnička jak obrázek z reklamy. Pěkné a mýdlové.
Básnička jak obrázek z reklamy. Pěkné a mýdlové.
:-) na konci je asi drobná chybička, ale jinak velmi vtipné :-)
To je krásně popsaný moment ... také jsem to dělávala ... :-)
Tichá vítězství jsou hlavně uvnitř srdce a je to tak správně, protože jsou Tvá a důležitá hlavně pro Tebe. Jen Ty sám totiž nejlépe víš, kolik úsilí Tě stála.

