Přikovejte mi na nohu další kovadlinu, ty tři odtáhnu hravě.
Najviac sa mi páči tretie ale zmenil by som v ňom okamih očakávaný v budúcom čase na prítomný, charakteristické pre haiku je, že sa odohráva tu a teraz.
Ještě k prvnímu:
Přiznám se že mě tolik neoslovilo. Nevím jestli větou před pár dny sníh nevstupuješ příliš do textu. Je tu něco co je dnes a něco co bylo, co je mimo přítomný obraz.
Přiznám se že mě tolik neoslovilo. Nevím jestli větou před pár dny sníh nevstupuješ příliš do textu. Je tu něco co je dnes a něco co bylo, co je mimo přítomný obraz.
Karpatský: Zdravím. Já měl v tom haiku původně sedmikráska, ale přišlo mi to nějak dlouhé, třebaže nebazíruju na počtu slabik. Navíc ta chudobka evokuje cosi zranitelného, křehkého a prostého, jako bývají zranitelní chudí lidé. Díval jsem se na vaši slovenskou chudôbku, je synonymem pro bídu, nemajetnou vrstvu obyvatelstva ale i ubohost. Navíc je to i žlutá květina (chudôbka vždyzelená, Draba aizoides), česky chudina vždyzelená. Naše sedmikráska chudobka (Bellis perrenis) je drobný bílý kvítek, který, jakmile je pár dní nadprůměrná teplota, vykvete třeba i v lednu. Asi se v tom haiku vrátím k sedmikrásce, navíc mi nedošlo, že chudobka evokuje Karafiátovy Broučky, a to jsem neměl v úmyslu.
První omamně voní až sem ke mně :).
Druhé mi přijde dořečené akorát. Moc hezký obrázek.
Druhé mi přijde dořečené akorát. Moc hezký obrázek.
Krásně jsem si představila obě dvě. To druhé ve mně zanechalo silnější stopu :).
Píšeš poutavě.
Dýchat za les. Stávat se jím. Prosakovat do jeho hlubin.
Moc krásná myšlenka :).
Dýchat za les. Stávat se jím. Prosakovat do jeho hlubin.
Moc krásná myšlenka :).
Květinu vkládám
do herbáře, Háj bukoví
k pokoře káže.
Sněden jak mrav
kudlanek káže.
do herbáře, Háj bukoví
k pokoře káže.
Sněden jak mrav
kudlanek káže.
Gora: To jsem moc ráda :)! Děkuji za krásná slova.
Těší mě Tvá spokojenost :)!
Těší mě Tvá spokojenost :)!
Gora: Děkuji za upozornění. Úplně jsem to předtím přehlédl.
Oprav si: Hloub to ticha. DO ticha
Stavím se později, zatím dobré pocity...
Stavím se později, zatím dobré pocity...
Také jsem spokojená čtenářka, vyhraješ si se slovy a umíš vykouzlit zajímavou náladu. Bavilo!
kmotrov: Pavle, chci slyšet přesně to, co máš na srdci :).
To si moc dobře pamatuju, a těší mě to oslovení doteď :)!
Máš pravdu, ve mně je velká nostalgie...a potřebuju ji někam vměstnat...ty básně jsou na to naprosto ideální :).
Děkuju Ti... moc!
To si moc dobře pamatuju, a těší mě to oslovení doteď :)!
Máš pravdu, ve mně je velká nostalgie...a potřebuju ji někam vměstnat...ty básně jsou na to naprosto ideální :).
Děkuju Ti... moc!
kmotrov: Takový je život. Až na dřeň. Prožitý :). Děkuju, Pavle, za Tvé komentování :)!
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» řekli o sobě
Sokolička řekla o Boleslava :Máme toho hodně společného (myslím), zejména co se sportovců týče (pro tebe ale s dobrým koncem, což je super). A naše - vaše Plastic walkway s.r.o. leckoho nadzdvihly ze židle.:o)) Kromě toho je to jedna z nejnadanějších autorek tady(aspoň podle mě).

