Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 29.12.2022 - 22:22
komentářů13(9.)
Sasanka: To máš dobrý křesťanko, Já jsem zrnko písku zavlečené z bot hvězd. Křesťan je poslední model v muzeu věků.
přidáno 29.12.2022 - 22:22
komentářů23(18.)
Líbí se mi :)
přidáno 29.12.2022 - 22:21
komentářů6(5.)
Smutné:)
přidáno 29.12.2022 - 22:04
komentářů9(5.)
Psavec: oslov radek: Děkuju vám :)!
přidáno 29.12.2022 - 21:19
komentářů6(4.)
Jo den blbec.
Nezoufat bude lépe
přidáno 29.12.2022 - 20:59
komentářů13(8.)
Ač jsem kupodivu křesťan,tak v závěru pravdu díš. Každý by si měl své břímě nést sám. Pro mne Ježíš je jen přítel , který ví jak se věci mají. Myslím, že vymlouvat se,máme snad zakódované v genech člověčích ;)
přidáno 29.12.2022 - 20:06
komentářů6(3.)
Zítra je taky den ;)
přidáno 29.12.2022 - 19:54
komentářů12(9.)
Příjemné.
přidáno 29.12.2022 - 18:54
komentářů3(3.)
Pěkné počtení ;)
přidáno 29.12.2022 - 18:48
komentářů23(17.)
ukrytá v máku: díky, těší mě, že se zamlouvá.
přidáno 29.12.2022 - 17:45
komentářů12(8.)
Nejvíce mě oslovuje první dílko. Druhé je také fajn, ale jde víceméně o prostý obrázek bez přesahu. "Hraje barvami" je trochu klišé. Ale "háj hraje" vytváří pěknou aliteraci. Třetí dílko vidím problematicky. Je v něm položená otázka a zároveň je hned zodpovězená. Odpovídá na ni subjekt a tím vše uzavírá. Přemýšlím, jestli by to bylo možné přijmout v Santokově volné formě: "Kampak mě vede / ta zapadaná stezka?" Je to výdech do prázdna, do ticha. Čtvrté dílko chápu jako očekávání, že deštík zvedne hladinu a voda protrhne hráz z listů.
přidáno 29.12.2022 - 17:34
komentářů12(12.)
kmotrov: Díky, Kmotrove, za kritiku. To první haiku je tak trochu cvičením na zpřítomnění minulého času. Z bíla sněhu zbyla jen bílá chudobka. Samozřejmě, to, že před pár dny ležel na louce sníh, nesu ve své paměti. Ale nějak se vždy té minulosti dotýkáme, teď mě napadá haiku, kde si básník zranil chodidlo o hřeben své zemřelé ženy. To, že zemřela, nese básník také ve své paměti. Na druhou stranu to není vydedukované. Že jde o zemřelou ženu či o včerejší sníh je skutečnost.
přidáno 29.12.2022 - 17:30
komentářů3(3.)
Dobrá miniaturka, jen tu Čínu nedoporučuji.
přidáno 29.12.2022 - 17:28
komentářů6(2.)
Snad se to změní.
přidáno 29.12.2022 - 17:26
komentářů9(4.)
Hezky jsi to poskládala.
přidáno 29.12.2022 - 17:22
komentářů25(25.)
Wota: vďaka
přidáno 29.12.2022 - 17:18
komentářů25(24.)
Krásné.
přidáno 29.12.2022 - 17:11
komentářů12(7.)
Karpatský: Změněno.:-) Díky za radu.
přidáno 29.12.2022 - 16:09
komentářů9(3.)
Libí.
přidáno 29.12.2022 - 16:07
komentářů6(1.)
Že zivota
» narozeniny
Pavel F. [13], Dream [13]
» řekli o sobě
Singularis řekla o Severak :
Programátor, obdivovatel veřejné dopravy. Mívá (pro mě) krásné, zajímavé a netradiční nápady. Nebojí se experimentů, občas vystavuje i záměrně nedopsaná díla. Dobře se mi čte.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming