Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 24.02.2024 - 18:08
komentářů5(1.)
Takhle se to nedá pořádně přečíst. Jaké doplňování? Prostě celé opsat, nejlépe na počítači, aby tam ta diakritika byla. Vždyť to vypadá (a možná právem), že si své práce nevážíš. A přitom jinak je to docela dobré. Ahoj.
přidáno 24.02.2024 - 12:13
komentářů12(10.)
GULI: Díkec.
přidáno 24.02.2024 - 12:08
komentářů2(2.)
kekebreke: co se nelíbí?
přidáno 24.02.2024 - 07:29
komentářů12(9.)
:-)
přidáno 23.02.2024 - 22:20
komentářů1(1.)
Ani v nebi nejsou k mání.
přidáno 23.02.2024 - 21:11
komentářů10(9.)
Moc se mi líbí, skvělý příměr))
přidáno 23.02.2024 - 20:25
komentářů14(12.)
Orionka: Nepřijde mi to vůbec nemístné a máš určitě pravdu, souhlasím s tím, že pořád žijeme v té lepší části světa. Ale o tom ta báseň úplně není. Okrajově se dotýká toho, že i naše “civilizované způsoby” mají své mouchy, a zrovna soudy obzvlášť. Ta témata, ve kterých jsme zaostali spíš kdesi na východě, v básni nerozebírám, ale když už jsme v tom - za mě to je určitě trestní právo především v případech domácího a sexualizovaného násilí, a také opatrovnické soudy, především v kontextu jejich nekonzistence, kdy v podstatě záleží na štěstí, kdo zrovna daný případ posuzuje, což by tak za me určitě být nemělo. S tím jde také ruku v ruce téma povinného vzdělávání soudců, které by bylo tolik potřebné, a další… když si třeba člověk přečte pár rozsudků nebo poslechne názory lidí, kvůli kterým jsme neratifikovali Istanbulskou úmluvu, vypovídá to o lecčem a dle mě rozhodně o tom, že naše “civilizovaná společnost” má rozhodně na čem pracovat.

Díky moc za zastávku, podnětný komentář a těší mě, že se ti báseň líbila.
přidáno 23.02.2024 - 16:58
komentářů3(3.)
pěkné
přidáno 23.02.2024 - 16:58
komentářů3(3.)
THC
přidáno 23.02.2024 - 16:42
komentářů2(1.)
:-(
přidáno 23.02.2024 - 15:14
komentářů5(3.)
Psavec: Morfeus: Děkuji za nahlédnutí..
přidáno 23.02.2024 - 14:38
komentářů10(10.)
bviktor: Velký dík.
přidáno 23.02.2024 - 14:36
komentářů10(10.)
bviktor: Díky moc.
přidáno 23.02.2024 - 09:39
komentářů4(4.)
gajda: nejtrefnější odhad který jsem v životě slyšel. Mám takový pocit, že k násilnostem v posteli nejvíce vede katolická výchova a nebo šprtství skrze podružnou literaturu.
přidáno 23.02.2024 - 09:38
komentářů4(4.)
gajda: nevstávají. Sotva chodí spát...
přidáno 23.02.2024 - 09:25
komentářů4(3.)
...jojo a pak oba odloží brýle a v temné místnosti se už nenajdou.
přidáno 23.02.2024 - 09:23
komentářů4(3.)
Netvrď mi, že básníci vstávají tak brzy! Za tmy! I Osm je brzo.. někdy, mno, přiznám se, že jsem zaujatý. Výjimečně nedovedu souhlasit s ničím v téhle básni, ani s cigaretami (jakožto zapřísáhlý nekuřák..cigaret). Ale Hitchcock by měl radost. Vidím rozespalého Gregoryho Pecka jak s cígem v koutku dočítá uáá Máj, ale Audry Hepburne v jeho náručí ještě dřímá. Noc přivedená k varu je s navazujícím odkazem na kávu v konvici vskutku příhodný básnický obrat.
přidáno 23.02.2024 - 08:10
komentářů10(9.)
No, já se moc nedivím. Na druhou stranu přišla poměrně brzo. Super básnička!
přidáno 23.02.2024 - 07:51
komentářů10(9.)
Tak konec mě dostal :-D
přidáno 23.02.2024 - 06:01
komentářů7(6.)
To už je v jádru lidské povahy,tanec na pokraji propasti,lidská hloupost je nejsilnější zbraní ega. Chamtivost,pokrytectví,lež,násilnost,to už jsou jen třesnicky na dortu.
» narozeniny
naivní snílek [17], Telcontar [17], incarmen [16], bezejmenný [14], ThePočly [13], Ziny [4], Petr. [3]
» řekli o sobě
Singularis řekla o BorůvkaB :
Inteligentní a zajímavá autorka. Škoda, že píše hlavně básně. I když někdy nedomyslí všechny souvislosti, její próza má hlavu a patu a dobře se čte. Z jejích zápisků doporučuji "Černá a černobílá".
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming