mannaz: Díky za ocenění. Jsem rád, že se líbí.
LudvíkRoiSoleil: Reagoval jsem na tvé "Tak nevím jestli jsou výzkumníci dva nebo jich je pět." Místo biochemik jsem napsal chemik, jednou biolog. Místo fyziotechnik jenom technik. Ta slova jsou tam obsažená, a když čtenář ví, že jsou jen dva, tak jsem předpokládal, že přiřazení je jasné. S Jidřichem a Pánem z Lipé máš pravdu, nicméně jednou napsat Jindřich z Lipé a podruhé Pán z Lipé už by bylo jasné - a tento příklad je přesnější. Že někdo bude až takhle uvažovat nad mým dílkem bych nečekal a těší mě to. Ahoj.
LudvíkRoiSoleil: Reagoval jsem na tvé "Tak nevím jestli jsou výzkumníci dva nebo jich je pět." Místo biochemik jsem napsal chemik, jednou biolog. Místo fyziotechnik jenom technik. Ta slova jsou tam obsažená, a když čtenář ví, že jsou jen dva, tak jsem předpokládal, že přiřazení je jasné. S Jidřichem a Pánem z Lipé máš pravdu, nicméně jednou napsat Jindřich z Lipé a podruhé Pán z Lipé už by bylo jasné - a tento příklad je přesnější. Že někdo bude až takhle uvažovat nad mým dílkem bych nečekal a těší mě to. Ahoj.
Při čtení mi naběhla husí kůže. Ale cením odvahu to napsat a děkuji !
Obsah mi nahání obavy a strach.
Jinak asi nejlepší věc, co jsi napsal.
Jinak asi nejlepší věc, co jsi napsal.
Tohle je obsahově hodně silný. I dost plný a nápaditý. Nejsem odborník na vázaný verš, negramatické rýmy báseň vždy osvěží. stáří/sváří, sil/rozrazil, kříži/tíží. Pěkný rýmy.
Početl jsem si.
Početl jsem si.
Obsah je příjemný, dobře se mi četl. Asi bych se rozhodla, zda dodržovat interpunkci anebo ji všude vynechat...
Vítej mezi námi a i nadále nám přinášej taková provedená díla.
pedvo: No počkej to si nerozumíme. Já si samozřejmě pamatoval že "posádka průzkumné lodi, tvořená jím a fyziotechnikem". Naopak chci tím říci, že později v příběhu jsi postavy pojmenoval matoucím způsobem. Uznej sám, že když se jednou zmíníš o biologovi a podruhé o technikovi, že to vyznívá jako dvě různé postavy než biochemik a fiziotechnik . I když z kontextu toho co píšeš jsem si to nějak odvodil, ale matoucí to bylo velmi.
Příklad: Kdybych třeba namátkou se ti zmínil o postavě Jindřich a později se zmínil o Pánu z Lipé, tak pokud nebudeš znát historii, nebudeš vědět, že jde o jednu a totéž postavu tedy Jindřich z Lipé. Notabene když v té době také žil i Jindřich Korutanský. Takže když bych mluvil o Jindřichovi nebudeš vědět kterého mam namysli. Asi by si to pochopil z kontextu textu, ale dá ti to práci.
Příklad: Kdybych třeba namátkou se ti zmínil o postavě Jindřich a později se zmínil o Pánu z Lipé, tak pokud nebudeš znát historii, nebudeš vědět, že jde o jednu a totéž postavu tedy Jindřich z Lipé. Notabene když v té době také žil i Jindřich Korutanský. Takže když bych mluvil o Jindřichovi nebudeš vědět kterého mam namysli. Asi by si to pochopil z kontextu textu, ale dá ti to práci.
Psavec: Jak to víš? :-) I to jsem dělal, leč v tomto případě mi došlo, že se sádrou na ruce ji prostě neobejmu.
Psavec: zaseja: Dandy: Hledač 01: Mlčeti Zlato: Hanulka: Děkuji všem za přečtení a pěkné komentáře.
Super nápad se zeleným mužíkem. Tahle verze balady se mi líbí víc, než ta od Erbena.
LudvíkRoiSoleil: Jsou dva, jak plyne ze začátku druhého odstavce. Asi bych si měl uvědomit, že tak pečlivě nikdo nečte, aby si takové podrobnosti ukládal do hlavy napotom.
Povídka je parafrází na Erbenova Vodníka.
Povídka je parafrází na Erbenova Vodníka.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 2» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
anin [15], Los Pablos [14], Básník.zločin.proti.lidskosti [13], korálek [12], eliscatko [8]» řekli o sobě
Sokolička řekla o Adrianne Nesser :Pro mě hodně zvláštní a silná slečna... Její básničky mě vždycky něčím dostanou a proto je ráda čtu. Adrianne, jsem ráda, že jsem ti mohla trochu nakouknout do duše, buď přesně taková, jaká chceš bejt! (Protože to jsi ty...)

