Pořád se učím, a pořád propadám a lidi kolem na tom nejsou o moc lépe.
Bosé nohy trávou bloudí
Smutek slzu z oka loudí.
Duše tahla za svobodou
Knebesům s pisní ,ódou.
Na životní kusy dva biti
musí.
Ano pěkná drobnostka.
Smutek slzu z oka loudí.
Duše tahla za svobodou
Knebesům s pisní ,ódou.
Na životní kusy dva biti
musí.
Ano pěkná drobnostka.
U toho prvního, Ziny, bych dala kireji za první verš,taky u hromu se dá hřmění předpokládat... možná příliš doslovné - - nějak bych obměnila, jestli nevadí, příklad:
Zahřmělo -
ze křoví nečekaně
řev bažanta
Ve druhém bych určitě číslovku vypsala, příkladně:
Vzhůru po schodech -
už jenom sto třicet
a budu v nebi
Třetí se mi líbí, jak je.
Variant jsou spousty, napsala jsem, jak mi cvrnkly přes nos:§)
Zahřmělo -
ze křoví nečekaně
řev bažanta
Ve druhém bych určitě číslovku vypsala, příkladně:
Vzhůru po schodech -
už jenom sto třicet
a budu v nebi
Třetí se mi líbí, jak je.
Variant jsou spousty, napsala jsem, jak mi cvrnkly přes nos:§)
Druhé se mi líbí. Nevnímám ho metaforicky, spíš dětský pohled na svět.
pepca: Děkuji
Tahle, ale skutečně není o ženě, ale o písmi. Stejně mě tvůj komentář potěšil.
Tahle, ale skutečně není o ženě, ale o písmi. Stejně mě tvůj komentář potěšil.
Bavila mě.Někdy mám pocit, že bych si vystačila jen s citoslovci :)
Posledné je z kategórie haiku, aké už písal tuším Issa, potešilo. Prvý text by som zaradil ako jazykolam.
Téma je dobré ,ale líbí se mi jen:
Pocit je dar,
je růže trn
a plno zrn
v pšeničném klasu
Pocit je dar,
je růže trn
a plno zrn
v pšeničném klasu
V hrobech je klid.
Láska i vášeň
za ruce se berou.
Kterou chce on
A ona kterou.
Cit neni potřebný
pro chvýle spotřebný.
Smím prosit
spodní pradlo však nebudu
nosit.
Láska i vášeň
za ruce se berou.
Kterou chce on
A ona kterou.
Cit neni potřebný
pro chvýle spotřebný.
Smím prosit
spodní pradlo však nebudu
nosit.
nevím proč , ale hned jsem si vzpomněl na Básnířku od Nohavici - stejné téma
Venku při zimě , ty polibky nejsou ono lepší je to doma u krbu :D
Vesmír má někdy i smysl pro humor a znamení ukryje tam, kde ho nečekáme :-)
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» řekli o sobě
prostějanek řekla o lidus :Náš šíleneček... ale občas pochybuji, že právě ona je nejšílenější... mám z ní teď děsnou radost... a doufám, že mi ta radost vydrží... její obrazy jsou nepopsatelné a krásné a vůbec... :)... jsem ráda, že jsem ji kdy poznala :)

