1237.gif
datum 11.09.2011
ying-yang 32, žena, Praha
mailbox

komentáře uživatele komentáře uživatele :

všechny | k cizím dílům
přidáno 20.01.2025 - 22:13
komentářů12(8.)
Miňko: To je zajímavý pohled a až se na ni zvládnu podívat s odstupem, zvážím to. Ale zatím je tam pro mě těch 5 řádků hodně důležitých. Díky.
přidáno 20.01.2025 - 22:12
komentářů9(9.)
Psavec: Mlčeti Zlato: Miňko: LadyLoba: Hanulka: Dandy: Moc děkuji.
přidáno 20.01.2025 - 22:12
komentářů9(8.)
puero: Díky za krásný komentář. Tu blahodárnost tam vnímám také, tak jsem ráda, že se přenesla, že jsi ji tam našel.
přidáno 20.01.2025 - 22:10
komentářů11(11.)
Psavec: Neu: Hanulka: Děkuji.
přidáno 20.01.2025 - 22:10
komentářů11(10.)
puero: Díky za vnesení jiného pohledu. A ano, tahle báseň není o těch důvodech, ale o těch pocitech a jsem ráda, pokud se je podařilo přenést.
přidáno 20.01.2025 - 22:04
komentářů11(9.)
Orionka: Tady jsem tu odpověď musela trochu odložit, rozkvasit původní myšlenku na něco stravitelnějšího. A nakonec mě to přivádí k tomu, že důvod smutnění z básně prostě vyčíst nejde, domyslet jde jen z kontextu jiných básní. Tak jako tak mě osobně přijde asi trochu nemístné hodnotit důvody či vůbec nárok druhé osoby na pocity smutku a truchlení. Ale rozhodla jsem se to brát prostě jen jako zvědavost (a neznalost) a odpovědět. Bez ohledu na specifika mojí situace (která je nadstandardně náročná), podobné pocity při střídavé péči prožívá hodně rodičů. Stýskaní je totiž cokoliv, jen ne dočasné. Znamená to přinejmenším chybět u poloviny Vánoc, narozenin, nebo třeba jen nočních můr, po kterých dítě potřebuje utěšit… a u dalších důležitých momentů.
přidáno 20.01.2025 - 21:49
komentářů17(3.)
Ano prosím! Tady se valí emoce a to já ráda. Slzopád je výborný novotvar. A báseň plná pocitů, kde se v některých můžu najít a jiným nerozumím, ale tak nějak je z toho cítím, a to me baví, to je moje oblíbená hranice mezi srozumitelně vyjádřenou metaforou a lehkým zastřením významu, to je pro mě nejvíc poezie - neotřelým spojením slov vyjadřuje něco, co se obyčejnými slovy nedá vystihnout.
přidáno 20.01.2025 - 21:44
komentářů6(3.)
Neotřele vyjádřeno, zajímavě velmi neromanticky, v něčem až skoro naturalisticky. Ta forma je s obsahem docela v kontrastu a to mě bavilo.
přidáno 20.01.2025 - 21:39
komentářů24(12.)
Mně to přijde výborný. Popisuje důležité, nepěkné a mnohdy přehlížené aspekty doby. A ta myšlenka v závěru je podle mě to, proč člověk četl celý zbytek básně. Krásně to k tomu směřuje a vykrystalizuje, o co v básni vlastně jde.
přidáno 20.01.2025 - 21:36
komentářů6(6.)
Četla jsem už nepřihlášená a bavilo mě. Dýchlo to na mě a zastesklo se mi, a to je plus, to si moc často nedovolím. Dík!
přidáno 20.01.2025 - 21:33
komentářů12(10.)
Hezky zachycený okamžik. Poetické, k zamyšlení, plné skvěle vystižených pocitů a obrazů.
přidáno 20.01.2025 - 21:31
komentářů11(11.)
O lidské malosti a bezvýznamnosti v kontrastu s majestátními úkazy přírody. Moc hezky se mi četla.
přidáno 20.01.2025 - 21:28
komentářů4(3.)
Mnoho zajímavých myšlenek, obrazotvorně vyjádřeno. Baví mě a i přes chmurnou náladu končí pozitivně, alespoň pro mě. Vnímám v ní to, nevzdávat se, ani když je život těžký, monotónní, není v ní dravá bojovnost, spíš se mísí znechucení až rezignace s přijetím stavu věcí v závěru. Takový mile nadějný je ten konec. Bavila mě.
přidáno 20.01.2025 - 21:23
komentářů15(14.)
Ještě bych se chtěla vyjádřit k obsahu. Vnímám to tak, že je v pořádku se ptát, ale je u toho dobré myslet na to, co popisuješ v prvních třech strofách a přistupovat k tomu tak (tedy s citem). A počítat s tím, že autor nemusí chtít odpovědět. :-) A také je fajn mít na paměti. že byť se jedná o velmi specifickou formu vyjádření některých myšlenek a pocitů, ne vždy je autor taktéž básnický subjekt, a i pokud ano, ani ty nejniternější básně nejsou (auto)biografie.
přidáno 20.01.2025 - 21:12
komentářů4(3.)
Dobrá myšlenka. Nějak by mi víc sedla a plynula bez interpunkce, ale to je jen věc vkusu/zvyku:)
přidáno 20.01.2025 - 21:07
komentářů6(4.)
Taky to je pro mě na hraně a možná i za hranou poezie, ale vyjádřeno je to dobře a výstižně.
přidáno 20.01.2025 - 21:05
komentářů10(9.)
Zajímavá. Líbí se mi myšlenka i forma v závěru:)
přidáno 15.01.2025 - 08:22
komentářů11(8.)
LadyLoba: Díky!
přidáno 15.01.2025 - 08:21
komentářů18(18.)
moonell: Děkuji! A přesně, vystihla jsi to skvěle.
přidáno 15.01.2025 - 08:20
komentářů12(12.)
moonell: Moc děkuji, že jsi pochopila:)
1 ... 18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32 ... 79
» narozeniny
anin [15], Los Pablos [14], Básník.zločin.proti.lidskosti [13], korálek [12], eliscatko [8]
» řekli o sobě
dvakredencedekadence řekla o NoWiš :
jednou si zapálil ksicht, když se snažil hecnout vypití zapálenýho něčeho, co mělo přes 70% a když jsem to sfoukla, chutnalo to trochu jako karamel. prý se to pije brčkem, kámo! tak jsem ho uhasila. prasák, herečka a často mě překvapuje, jak produktivní vlastně je. člověk by to do něj ani neřekl. nejen, že má nulový morální zásady, ale dokáže si to ospravedlnit tak, že to dává smysl. nevím přesně na co má talent, ale má ho. mám tě ráda, bratře.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming