Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 22.03.2024 - 10:36
komentářů5(4.)
Ta je hodně příjemná.
přidáno 21.03.2024 - 22:42
komentářů1(1.)
V textu nesouhlasím s tím, že myšlení jsou naše pocity a smysly, pokud vše funguje správně, pak je to pravý opak. Jak víme, že zvířata nemají vzpomínky a jak to, že je k tomu nutná řeč? Kdes to sebral? I poslední důkazní materiály jsou spjaté s genetickou pamětí...i u zvířat bez známek řeči. Spánek a myšlení? O tom bychom mohli diskutovat, ale důkaz nebude žádný... Kdo ví, kde se berou sny... Co to vlastně je.

Celkově mi toto dílo nedalo nic, ale jsme lidé, takže si vyměňujeme poznatky, či postřehy mezi sebou :)
přidáno 21.03.2024 - 22:10
komentářů5(3.)
bludička je príhodné meno
přidáno 21.03.2024 - 22:03
komentářů5(2.)
Čas, který se tak nečasto dostavuje...
přidáno 21.03.2024 - 21:51
komentářů5(1.)
Jasné a stručné.
přidáno 21.03.2024 - 21:50
komentářů4(4.)
Psavec: Máš peavdu utiká jak splašený kůň
přidáno 21.03.2024 - 21:46
komentářů4(3.)
Čím jsi starší, tím rychleji čas ubíhá.
přidáno 21.03.2024 - 21:42
komentářů11(6.)
Také chválím.
přidáno 21.03.2024 - 19:49
komentářů4(2.)
Díky moc a dik za rozbor.
přidáno 21.03.2024 - 19:35
komentářů11(5.)
Leslie : ano, zapomněla jsem pochválit, je to dost dobrý, jak píše Mlčeti Zlato !
přidáno 21.03.2024 - 19:26
komentářů4(1.)
Dandy : A.Einstein a jeho zjištění, že čas je relativní veličina. Čas neplyne všude stejně... jojo je to tak. Děkuji.
přidáno 21.03.2024 - 19:24
komentářů11(4.)
Nevím, co říct. Takže fakt moc dobrý.
přidáno 21.03.2024 - 18:58
komentářů8(8.)
Akaia : ano, co mělo stát, se stane.... to známe všichni.Díky.
přidáno 21.03.2024 - 13:31
komentářů12(12.)
teda ty tu máš pěknej mejdan ,) jinak já raději nic neočekávám už, protože když očekáváš většinou je to iluze něčeho . To je jako říct Bohu o svých plánech.
Stejně pokud vyslovujem myšlenky, musíme si uvědomit , jsou naše? .)
přidáno 21.03.2024 - 13:27
komentářů11(3.)
chiméry jsou všude kolem nás, i v lidských mozcích, je to jako by do sebe vrazili lev, koza a drak .)

jinak docela super spojení slov propadla jsem se do tmy pod mřížoví žeber , ale celkově dobrej text
přidáno 21.03.2024 - 10:33
komentářů11(2.)
Až se jednou otočíme zpět.....uvidíme křižovatky. Zatím tu cestu máme stále před sebou.
přidáno 21.03.2024 - 10:30
komentářů4(4.)
:-)
přidáno 21.03.2024 - 09:01
komentářů11(1.)
Leslie :.... jejíž stíny se táhnou přes mé sny.... dodala bych. Jen tak mne to napadlo. Děkuji.
přidáno 21.03.2024 - 07:27
komentářů17(17.)
harampádí (19. st.)
Původ nejistý. Uvádíme následujcí teorie.

Uvažujeme o vzniku ze spojení horempádem. Expresivní slova jsou více náchylná ke změnám v hláskosloví, srov. varianty slova harampádí: harampátí, harapátí, hamparátí s variantami výrazu horempádem: harumpátem, horempátem, horumpácem. Dále srov. „všechno zde leží horempátem (na různo)“.

Častá je také úvaha, že toto složené expresivum vychází v první části z citoslovce hara/hala, které je i v halabala, haraburdí. Druhá část je ovšem nejasná.

Nějak se to zdálo patřičný, aby to tu bylo.
přidáno 21.03.2024 - 07:17
komentářů21(18.)
Nějakou dobu se teď peru s tím, že čtu jen knihy do práce (prokletí knižní redaktorky) a pořádně nevím, do čeho se ponořit po návratu domů. Dneska mě osvítilo, že možná potřebuju poezii, a hle, kus mé vlastní minulosti na mě čekal na psancích) Děkuju za návrat, byť možná dočasný. Jako obvykle se dokonale trefil.

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming