Má to formu 5-7-5, má to kireji, pravděpodobně by bylo možné volně určit i kigo. K haiku podle mě chybí ještě:
1. oprostit se od metafor - "čmeláci v práci" je vlastně metafora, jde o posunutí významu, významem nejblíž k personifikaci.
2. oprostit se od osobních soudů - "soulad" v posledním verši je hodnocením lyrického subjektu.
Ale cením si snahy a těším se na další pokus.
1. oprostit se od metafor - "čmeláci v práci" je vlastně metafora, jde o posunutí významu, významem nejblíž k personifikaci.
2. oprostit se od osobních soudů - "soulad" v posledním verši je hodnocením lyrického subjektu.
Ale cením si snahy a těším se na další pokus.
Nejsem nějaký expert na haiku, ale tohle se mi líbí moc...
To jeden mladík v Africe
zas vyjel lovit opice
zuřivá gorila
klackem ho praštila
už nechce lovit v Africe
zas vyjel lovit opice
zuřivá gorila
klackem ho praštila
už nechce lovit v Africe
Já mám tyhle formáty dost ráda, prvně s nimi přišel tady Psavec /na jiném webu/ a ten tvůj limerick má myslím taky dobře nakročeno!
Není to marný. Byla by to pěkná pointa nějaké delší básně.
Je to vtipné a má úroveň. Jsi v těchto říkačkách asi nepřekonatelný:-)
Aha, ten nick, borovice, mi nebyl povědomý, ale tenhle text mi povědomý je :o) Ten se povedl... sice ne go-šiči-go, ale jinak, myslím, je podstata haiku naplněna.

