Vraždy, o kterých se nemluví, aneb když lidé mizí.
přidáno 05.08.2018
komentářů4
čteno235(6)
Většina z vás si pravděpodobně uvědomuje, že život každého člověka je konečný a končí smrtí, která je nevratná a neodvratná. Přesto by vás asi silně citově zasáhlo, kdyby tím člověkem, jehož život skončil, byl někdo z vašich blízkých, k nimž máte silnou citovou vazbu. Mě však život přiměl položit si otázku, jak je to v online prostředí. Na první pohled by se mohlo zdát, že na internetu smrt v této podobě neexistuje, ale to vůbec není pravda. V průměru každou sekundu mizí z webu tisíce, možná miliony stránek. Stačí, abyste několik let sbírali odkazy na zajímavé profily aktivních uživatelů na nějaké sociální síti a po těch několika letech jich bude velká část smazaná či víc než rok neaktivní. To vše si však můžete vysvětlit prostě tím, že lidé po sobě mažou profily nebo je opouštějí a přesouvají se jinam. Ale co když si s někým pravidelně dopisujete a máte spolu blízké kontakty a on najednou přestane reagovat na všechny formy komunikace – nepřihlašuje se na sociální síť, neodpovídá na e-maily ani na SMS. Člověk čeká a doufá, že ten druhý třeba odpoví, ale čím dál víc se podobá lékaři, který místo aby zahájil resuscitaci, čeká, že se pacientovo srdce ještě pohne. Jenže ono se nehýbe (obrazně řečeno) a online zdroje neposkytují dostatek informací, aby bylo možno dedukovat příčinu, takže zoufalému uživateli se rozeběhne fantazie a začne z toho, co se stalo, třeba obviňovat nějakou antropomorfní personifikaci.

Co se mohlo stát? Zpočátku to může vypadat na neohlášenou dovolenou či služební cestu, případně hospitalizaci. Ta osoba se mohla stát obětí dopravní nehody nebo únosu. Mohla být vážně zraněna při loupežném přepadení. Mohla se nečekaně oddat sektě, která online komunikaci zapovídá. Mohla přijít o připojení k internetu (zvlášť pokud měla jen připojení přes mobilní telefon) nebo ztratit všechna hesla. Mohla ztratit paměť.

S každým týdnem online mlčení se prognóza mění a je čím dál děsivější.

A nakonec ta nejzásadnější otázka: Může se to stát i mně?

přidáno 08.01.2019 - 05:17
Meluzina: Děkuji za útěchu. To s tou známou musela být nepříjemná zkušenost... Budu nad tím přemýšlet.
přidáno 06.01.2019 - 23:09
Připomíná mi to obrácenou a poněkud morbidní situaci, kdy zemřela moje známá a pak se začala "zjevovat" v mém profilu na sociální síti jako někdo, koho bych si mohla přidat do "přátel".

Nicméně zkušenost říká, že lidé mizí a někdy kompletně. Není to až tak děsivé, pomíjivost také motivuje a utěšuje.
přidáno 06.08.2018 - 19:23
Dickens: Děkuji za útěchu.
přidáno 06.08.2018 - 10:42
Jak to popisuješ, tak to vypadá, že by to mohla být i selektivní virtuální sebevražda. Ta často předchází reinkarnaci v jiném nehmotném těle a trapné situaci, když se na to příjde.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Online smrt : trvalý odkaz

Následující deník autora : Osudový syzygos (slova a původci)
Předchozí deník autora : Dokumentační humor

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
slavek, vanovaso, VKate
» narozeniny
Blázen? =) [13], Lizzzie [13], Coco [13], Alnor Roumen [13], bobesh [13], magg [11], JeanMirage [9], Observer [5], Poutník [5]
» řekli o sobě
Erien, potulný bard řekl o Severka :
Hvězda naděje.....její světlo neroste ani neslábne....Je neměnou skutečností. Její slova dokáží vnést světlo i do těch nejtemnějších chvil.....Velmi si vážím jejího přátelství E
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku