|
Není to o Bohu křesťanů, židů, či muslimů... je to o tom, čemu každý z nás věří.... něco mezi nebem a zemí... a nebo lidem.... tomu co dělá... :) obrázek můj... tedy foto :)
|
Čas v mezidobí prudce
rozvířil prach vína
Chrliče zvrací vláhu
ve jménu podivína
- ten drzoun v rubáši
měl pozlacené peří
však teď už v klidu tleje
Až košilka mu zteří
nedočtou mnozí snad
pověsti o vzkříšení
je jejich chlebem žal
a vodou bídačení
Hle, jejich ruce - hnáty
i řasy polámané
"nedej zahynouti
nejmenším svým,
Pane"
rozvířil prach vína
Chrliče zvrací vláhu
ve jménu podivína
- ten drzoun v rubáši
měl pozlacené peří
však teď už v klidu tleje
Až košilka mu zteří
nedočtou mnozí snad
pověsti o vzkříšení
je jejich chlebem žal
a vodou bídačení
Hle, jejich ruce - hnáty
i řasy polámané
"nedej zahynouti
nejmenším svým,
Pane"

juuu :) to je pěkný. ty chrliče mne važně dostali ;-) jakto že ji tu vidim teprve teď? :o)
nehledaná
drzoun. krásně napsáno :-)
Zajímavé, tj. zajmulo mě to. Jsou to ztělesněné pocity ve slovech s myšlenkou, již jsem možná pochopil. Mezidobí je čas mezi dvěma dobami - a ta budoucí je ta, z které proudí k nám teď štěstí. :)
Ta fotka...to je klíčová dírka...;-D...a za ní...je něco moc krásného a nedosažitelného...*
Na mě dneska asi příliš hluboká myšlenka, nicméně dobře se to čte a asi se k dílu ještě vrátím, až nebudu mrtvá únavou... Hezké.
P.S. Co je na fotce? Vypadá zajímavě.:o)
P.S. Co je na fotce? Vypadá zajímavě.:o)
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Čas v mezidobí : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : Ostružinová
Předchozí dílo autora : Ráno
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Rony [17], Adéla [15], sqeerukl [14], Ingo [14], máni brzková [13], filliu [12], MaPi [12], TenNovej [12], Pigi [10], Ho visto cadere una stella [3]» řekli o sobě
GULI řekl o kmotrov :Kdyby byl kmotrov můj soused,tak by jsme určitě toho boha-neboha objevili..možná v tom půllitru piva..protože jsme na podobné pantheistické vlně..:-)

