.. nejsem drzá, ani neslušná, jsem JEN upřímná!
přidáno 26.11.2014
hodnoceno 26
čteno 1559(26)
posláno 0
Nejsem drzá, ani neslušná. Jsem jen upřímná. Co na srdci, to na jazyku. Upřímnost není drzost.

Nevím.. Možná citát, který kdy vyslovil někdo slavný.. anebo třeba jen slova neznámé ženy.. která jsem našla na sociální síti, "olajkována" několika tisíci zvednutými palci..

Dovolím si nesouhlasit!

Bez urážky.. ale mám pocit, že spousta z nás někdy moc nepřemýšlí a volí jednoduchou cestu, prvního pohledu..

Můj osobní názor je, že nepromyšlená upřímnost, se rovná neomalenosti a poukazuje na jistý druh omezenosti a nedostatek empatie vůči druhému. Upřímnost je vzácná věc, ale jako s takovou, se s ní musí umět zacházet.

Mezi komentáři jsem našla: Bohužel mí přátelé nejsou moc upřímní. Dají se takoví lidé vůbec nazvat přáteli?

Ti, které považuji za přátele já, nemají s upřímností problém. Je to tím, že se známe, věříme si a víme, že nás nemůže rozdělit, pokud někdy máme na stejnou věci jiný názor. Důležité je, servírovat i negativní upřímnost jemně, s ohledem na city a povahu toho druhého. Jenom tak může přinést nějaká pozitiva. Upřímnost nás učí důvěře, nesobectví, nutí nás přemýšlet, formuje nás.. Díky ní často víme, kde v životě, se právě nacházíme.. "Není přátelství tam, kde jeden nechce slyšet pravdu a druhý je připravený lhát..“

*****

Slova nahoře, mi připomněla vtip, který jsem nedávno četla..

Na pracovním pohovoru:

Co pokládáte za svou největší slabinu?Upřímnost.

Upřímnost? Upřímnost nepovažuji za slabinu.

Je mi úplně u pr*ele, co si myslíte!

Možná drsné, ale myslím, že to mluví za vše..

*****

Ať je to, jak je to.. mějme na paměti, že stále existují i věci, které by měly zůstat nevyřčené.. Nebuďme proto neomalení, buďme upřímní..
přidáno 16.01.2015 - 16:35
Dovolte abych se omluvil. Letmo je to správné slovo.Byl sem indisponován.Přečetl více řádku od více autoru.A stalo se toto nedopatření,které jak se ukázalo.nebylo perlou včerejšího rána.Smažu to pokud chcete.
přidáno 16.01.2015 - 07:59
Kozel Jaroslav: dle toho, jak se vyjadřuješ k mé úvaze soudím, že jsi ji jenom letmo přeběhl a zbytek si domyslel.. proto se nebudu dále k tvému zcestnému komentu vyjadřovat..
přidáno 16.01.2015 - 05:05
moc vsichni premejslite...a vymyslite leda kulovy.... proste but se narodite takovy nebo makovy ... a spekulovat o lidskosti a slabosti podle domenek je trapne.... fakt pardon ale je,,,,, nemuzete nikoho soudit podle neho....jeden sam za to nemuze.... nezli to udelate meli byste zjistit...kdo ho vychoval ., k cemu byl veden a tak... kazdy to ma specificke...a neni to jen o nem ale o celem okoli.... fakt tady kazdej jen rejpe o jinejch do jinejch....a co sebe mate vyrizeny
dostali ste tu necelejch sto let... aby jste se poznali jako jedinci a jednotlivci sami za sebe.... ale vsichni tu raci skoumaj ty ostatniii....jjjj to je lepsi srat se do vseho kolem.....ale nejdriv dopiste ty svoje knihy.... janak ste sice chytri a secteli....ale zaroven uplny hovada.............a pokud mate nejlepsi pratele....a nikdo ostatni ne...hm....sebestrednost.. je stejna jak nadrazenost... takze to je fašizmus ...nebo neco takoveho neeeee.... ja sem nejvetsi hovado a grazl sveta ,,,,a rad si to priznam....a dekuji ze si to budete myslet taky..... ste na servrech o basnich.... a naridili jste se jako coooooooooooo
přidáno 02.01.2015 - 23:07
Sucháč: díky :)
přidáno 02.01.2015 - 22:59
Rozumím Ti...proto jsem kdysi cosi přehodnotil... :-)
přidáno 30.11.2014 - 00:13
PrimaDen: děkuji..
přidáno 30.11.2014 - 00:13
Severak: s tím trikem jsi to vyjádřil trefně..
přidáno 30.11.2014 - 00:12
Ailin: to máš naprostou pravdu.. děkuji za zastavení :)
přidáno 28.11.2014 - 08:46
Moc hezky jsi to vyjářila, souhlasím
přidáno 27.11.2014 - 23:59
Ten vtip je naprosto dokonalej.

On trik je v tom, že drzá může být jen určitá osoba určitým způsobem v určitém místě a čase a v určité společnosti. Jinak se z vtipu stává ponížení.

Co se pak týká upřímnosti - já mám upřímné lidi rád.
přidáno 27.11.2014 - 19:39
super, dobrá úvaha :-)
přidáno 27.11.2014 - 10:47
amen
přidáno 26.11.2014 - 22:26
Moc hezká úvaha. Taky tyhle věci často řeším, zase z druhé strany. Nejsem ta drzá a neomalená, ale ta až moc ohledůplná a chápající... a to taky nebývá to pravé. Všeho moc škodí, rovnováha je uprostřed.
přidáno 26.11.2014 - 21:18
vanovaso: díky :) pohovor mluví za sebe :))
přidáno 26.11.2014 - 21:18
Lenča: jo, tak to bývá, že ti "nejupřímnější" snášejí upřímnost sami těžce :))
přidáno 26.11.2014 - 17:05
Krásně jsi to vystihla... souhlasím, že se dá řící vše, jen vhodně volit slova a čas, a někdy je lež lepší než pravda, a nebo se nemusí říkat celá... ne vždy pravda léčí, některá může ublížit na celý život a někdy i zabít a to doslova, souhlasím s tebou a ten pohovor je nádherný ,palec hore...
přidáno 26.11.2014 - 16:00
Souhlasím. Docela často díky jedné blízké osobě zažívám, jak dokáže upřímnost ubližovat. On si myslí, že je fér, být upřímný, bez ohledu na to, co to s tím druhým udělá, a sám není schopný upřímnost jiných pobrat. Tak jsem radši splachovací diplomat :D
přidáno 26.11.2014 - 15:36
Hm ... Tak to já jsem upřímná a drzá :-D Ale jako tak hezky mile drzá :-D No, znáš mě ;-)
přidáno 26.11.2014 - 13:38
Yana: ano, je to na besedu.. s tím, co jsi napsala naprosto souhlasím.. :) díky za zastavení..
přidáno 26.11.2014 - 13:37
Orionka: jo, to jo, takhle to vidím taky :)
přidáno 26.11.2014 - 13:22
nějak nemám na dlouhý komentář, vidím to podobně, dnes mi navíc sedla tvoje úvaha do noty, je důležité najít zlatou střední cestu, hlavně být pravdomluvný a ne falešný, nebo povrchní, je důležité umět jen nepřitakat abychom neměli problém, umět říct svůj názor slušně jasně a každému stejně, to je důležité. A někdy někomu přehnaná upřímnost může přinést jen problémy, mám v památníku z deváté třídy od spolužačky napsáno...zachovej si svoji upřímnost...ano zachovala jsem si ji, ale vždy jsem věděla kdy a jak ji použít, to myslím byl větší dar. Takže být pravdomluvný, nefalešný, nebát se říct svůj názor, ale vědět komu a jak, to je umění. Upřímnost není drzost a neomalenost. Tohle by bylo na besedu, viď. Jo dobrá úvaha. Teď mě ještě napadla situace: upřímnost ve výchově, ano to je důležité téma, ne každý má krásné, šikovné, společenské, nadané a inteligentní dítě, když mu od mala budu tyto chyby upřímně předhazovat, vychovám z něho chudáka, neschopného, zaujatého tím že je ošklivý, hloupý budižkničemu ale jde to i tak že z něj bude schopný, krásný člověk...to mě jen tak napadlo, občas člověk z úst rodičů slyší sice pravdu, ale takovou co se zařezává, hluboko...a nemusí ti rodiče lhát a být neupřímní, jen taktní a empatičtí, no jak říkám je to na besedu...ahoj
přidáno 26.11.2014 - 13:09
Já to vnímám spíš tak, že v anonymitě se rychleji projeví a odhalí to negativní, v tom souhlasím. Ale pokud jde o normálního slušného člověka, nezatíženého žádným traumatem apod., tak přece nezačně mluvit vulgárně a urážet jenom proto, že může. Ale možná jsem idealista :).
přidáno 26.11.2014 - 13:00
Orionka: víš.. já si nemyslím, že člověk se chová stejně, bez ohledu na prostředí.. spousta lidí, když je nikdo nevidí, dělají věci, které by běžně nedělali.. takže, pokud jsou skryti za počítačem, chovají se hrubě, protože je možnost aspoň na někom si poléčit třeba své malé sebevědomí anebo se s někým pohádat.. anebo se chovají přehnaně mile, protože těm v reálu tu lásku neumějí dát a tak se o ně dělí třeba takhle.. to je něco, jako zamilovanost, ta taky člověka mění :-)

vsadím se, že kdyby zavřeli deset lidí třeba do obchodu, narvanýho zbožím a nechali je být, devět z desíti tam něco čmajzne, ač vlastně vůbec zlodějem není.. :)
přidáno 26.11.2014 - 12:55
Pěkná úvaha, taky o tom někdy přemýšlím. Podle mě je to o schopnosti najít střední cestu mezi tebou zmíněnou neomaleností a na druhé straně neupřímností, licoměrností. Obojí je myslím špatně, i když to první asi dokáže víc ublížit.
A pokud jde o anonymitu internetu - člověk se všude chová tak, jak je mu to vlastní, prostředí za to nemůže.
přidáno 26.11.2014 - 11:51
Máta: přesně tak.. anonymita nám dává křídla.. zvlášt v té negativní suverénnosti.. díky :)
přidáno 26.11.2014 - 11:48
Nemohu než souhlasit. Je upřímnost a upřímnost. A špatně vyslovená upřímost se rovná ráně pěstí do obličeje. Někdo ji ustojí, oklepe se a odejde středem, někdo ji zraněný opláče a někdo ji vrátí s ještě tvrdší razancí a mám pocit, že přesně k tomu dost často dochází na sociálních sítích, v anonymním prostředí. Je strašně jednoduché dávat rány, když tomu dotyčnému nevidíme do očí, když za toho někoho je tam jen jméno a obrázek, raní to ale úplně stejně, možná ještě víc. Často to bývají věci, které bychom dotyčnému do tváře nikdy neřekli.
Ano, upřímnost nade vše, ale obzvlášť tu negativně laděnou, s empatií, rozmyslem a vhodně zvolenými slovy.
Díky moc za zamyšlení.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Upřímnost : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Zkouška v autoškole
Předchozí dílo autora : Nemocnice

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
jeny111 [11], Sarus [9]
» řekli o sobě
slnečnica řekla o DDD :
Majster "vesmírnej poetiky". Vždy, keď čítam Jeho verše, akoby som sa na okamih dotkla hviezd. Skutočný zážitok, ďakujem, pán D. ;)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Iphone 13 Pro

Na velkém iPhonu 13 Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2022 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku