|
|
|
Kde končí břehy mého těla?
|
|
O pomíjivosti věcí v nás či okolo nás...
|
|
jen tak
|
|
|
|
|
|
|
|
Jedna z výherních prací do soutěže Nádvoří národů. 20. století strádalo válkami a neustálými spory mezi státy. Furt se měnily režimy a lidi byli dost omezováni. V současnosti to funguje tak, že člověk strádá hlavně z té sociální strany.
|
|
Moje možná úplně "první báseň" :-D - alespoň první písemně zaznamenaná: byly mi 4 roky. Taková "autoukolébavka" pro jednu smutnou malou holčičku.
|
|
|
|
...
|
|
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vanda_(rod_rostlin)
|
|
jedna s optimističtějším koncem
|
|
...
|
|
Už skutečně rozumím tomu, co Wolker ve své Těžké hodině myslel.
|
|
Opět se mi to hodilo do hudby s válečným klipem. :-)
|
|
...
|
|
|
|
1.Kapiola
|
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» řekli o sobě
Martin Patřičný řekl o (ne)známá_firma :Před pár lety literatura přežila i svůj šílený nadbytek, těch, kdo píší, začalo být víc, než těch kdo čtou…ale – došlo k něčemu jinému: Tak dlouho se čekalo, že knihu zlikviduje televize, že knihy a čtení změní čtečky a audioknihy, o internetu nemluvě. Ale njestalo se to. Co se stalo doopravdy? Proměna je v tom, že vyhrály ženy. A vůbec nejde a nešlo o nějaké zápolení či o vítězství. Prostě jen daleko víc žen než mužů kupuje knihy, daleko víc žen čte a dnes myslím že i víc žen píše. Ženy zkrátka převzaly žezlo i otěže literatury a muži se sami odsunuli na vedlejší kolej, mimo mísu. Co všechno se muselo stát a stalo se od těch časů, kdy muži psali skoro všechny knihy a stvořili i všechny ženské postavy, o tom mám pár poznámek pod článkem. Literatura, královna kniha, byla vždycky něčím a nějak „ohrožená“. Teď tedy odkládá brnění a obléká košilku a sukni. Proměna literatury začíná. Co přinese, bůh suď. Nebo spíš bohyně?

