2110.gif
datum 21.06.2014
ying-yang 28, muž, Ostrava
mailbox

komentáře uživatele komentáře k dílům uživatele :

všechny
přidáno 19.10.2017 - 14:59
komentářů10
Přečetl jsem si to včera, přečetl jsem to dneska - kvůli odstupu - a stejně tomu nerozumim.

Stylově mě báseň nijak neoslovila, spíše zarazila, když jsem si všiml jak kostrbatě kombinuješ český, anglický a jinak už docela mrtvý latinský jazyk. Proč? - A hlavně proč u všech všady vůbec kombinuješ češtinu a angličtinu, fuj... :(

Taky na začátku tvrdíš, že neumíš psát osobní básně, ale přijde mi, jako bys ji teď vlastně psala velmi osobně, což ještě umocňuješ komentáři v textu, ale neujasnila sis o čem vlastně báseň je a nebo ji prostě ani zbla nerozumím.

Stylisticky vůbec nechápu jak se rozhoduješ kam dáš/nedáš čárku - kdyby to nebyla jenom na konci řádku, prosím, ale na mnoha místech ti chybí i uprostřed - prostě jako kdybys báseň napsala rovnou sem na psance, ani si jí nepřečetla a klikla na odeslat, jinými slovy, jako bys ji odflákla ;) I kdyby to bylo pásmo a prostě jsi myšlenky psala jen tak jak tě napadnou, neomlouvá to, že sis to po sobě nepřečetla, jsi svou vlastní editorkou.

Neber to prosím nijak útočně, snažím se jenom vysvětlit, proč se konkrétně mně báseň nelíbí nebo resp. ji nerozumím (asi) ;)
přidáno 18.10.2017 - 05:52
komentářů10
Také jsem teprve teď zjistil/a, že je rozdíl mezi laní a srnou: https://tema.ceskaveterina.cz/tema-srna-a-lan-rozdil-503712.html
přidáno 18.10.2017 - 05:46
komentářů10
Překvapilo mě, že to zvýraznění vět "kecám dávám tomu týden" a "zase cituju" tomu najednou dává jiný tón, asi tu báseň samu o sobě dost do hloubky nevnímám...
přidáno 17.10.2017 - 19:05
komentářů10
vesmír má ťa rád
/zase cituju
přidáno 07.10.2017 - 20:01
komentářů4
peckaaaa
přidáno 07.10.2017 - 14:46
komentářů4
taky by mne zajímal váš přednes.. povedený dílo.. něco mi to hodně připomíná, ale nemůžu si vzpomenout, tak třeba příště..
přidáno 06.10.2017 - 12:18
komentářů4
Je to skvělý! Strašně bych to chtěl slyšet a vidět naživo.
přidáno 06.10.2017 - 10:14
komentářů4
super. včera jsem viděla JAMaře kráčet si to v těch fracích. asi šli tam? fešáci.
přidáno 24.09.2017 - 13:09
komentářů7
casa.de.locos: Aha. To mě nanapadlo. Ale teď mě napadlo, že slovo tělíško by mohlo souviset také se substantivem "těleso" (těleso -> tělísko -> tělíško), dokonce možná těsněji než se slovem "tělo".
přidáno 20.09.2017 - 10:39
komentářů7
Singularis: Lasak: napsala jsem tělíško, protože jedna z prvních básní, které jsem kdy na psancích přečetla, je tahle https://www.psanci.cz/dilo.php?dilo_id=7043-modlitba a nějak to se mnou zůstalo. ale že šišlání ašočiuje glumíška, to plně chápu.
přidáno 18.09.2017 - 18:16
komentářů7
Oblovské oblovky zvolna olizují slizem. Všesiško vidí, mají ošiška na stopkách. Glum! Glum!

Tvoje báseň se mi moc líbí, ale souhlasím s Lasakem. Na šišlání a rozdvojení osobnosti má teď monopol Glum. :-D

(Pro ty, kdo nepochopili můj komentář, viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Oblovka_obrovsk%C3%A1 )
přidáno 17.09.2017 - 22:45
komentářů7
anarchie! tak tyhle šneky uznávám.
přidáno 17.09.2017 - 22:23
komentářů7
Letadlo: pobavit a zahrat, je to vzpominka na sneky a neocekavane prespani, a hezke veci.
přidáno 17.09.2017 - 20:57
komentářů7
nějak mi tam nesedí to šišlání... vybavil jsem si gluma (Což ti určitě lichotí, ale tentokrát je to na škodu)
přidáno 17.09.2017 - 20:52
komentářů7
Jo. Moc skvělé. Pobavilo mě to. Nevím, jestli mělo, nevím, jestli to mělo dělat ještě něco jiného, ale vlastně to není důležité.
přidáno 14.08.2017 - 18:09
komentářů29
ou, tato báseň poukazuje na široký obzor autora - tak široký má v tvém věku leda...( asi nikdo) :-)

Geniálně ztvárněný jakoby záchvat schizofrenika, co neví, kterou osobou zrovna je... - prostě úžasné, co víc napsat.
přidáno 08.08.2017 - 19:45
komentářů29
no vše už bylo řečeno...díky za tento skvost
přidáno 07.08.2017 - 14:34
komentářů29
Ačkoli jsi v básni zastáncem malých písmen, tady bych se nebála napsat, že je to Poezie s velkým P. Tolik obrazů, které mě uchvátily. Fakt je skvělá :-)!
přidáno 05.08.2017 - 14:08
komentářů29
Yana: děkuju, snažím se psát upřímně, ne vždy to jde. s pokorou bojuju.
přidáno 05.08.2017 - 14:07
komentářů29
Singularis: první dvě sloky popisují spíše vnitřní svět autora než celkovou situaci a proto můžou být méně srozumitelné - nemyslím si ovšem, že jsou zbytečné, bez nich by báseň nebyla úplná.
s těmi malými písmeny je to dobrý postřeh, nikdy jsme o tom takhle nepřemýšlela, ale když to říkáš, tak to dává smysl - nemůžu psát o Dantem, neznala jsem ho, ale můžu psát o dantem, obecné idei poutníka peklem a očistcem, o dantem který vystupuje v božské komedii, ne o tom, který ji napsal.

báseň je zařazená v mé metahemeralistické sbírce, ale ve skupině sláma z bot, protože ačkoli psaná podle metahemeralistických principů, vyrostla z podhoubí venkovského. metahemeralistická je formou, ale venkovská obsahem.

děkuju za komentář :)
1 ... 9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23 ... 59

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming