![]() |
komentáře k dílům uživatele :
Devils_PIMP: Ono melo to Prahou, starou a nahou splynout, stejně jako ocele, mstitele, plevele. Proto 'věstí' bylo k tomu 'štěstí'. Ale chápu, že to asi neni zřetelné.
Změna rytmusu a stylu je cílená, jako ve snu. Celý dílo má odpovídat útržkům snů. Proplouvání z jednoho do druhého. Jeden útržek nenavazuje na druhý.
Každopádně díky ti.
Změna rytmusu a stylu je cílená, jako ve snu. Celý dílo má odpovídat útržkům snů. Proplouvání z jednoho do druhého. Jeden útržek nenavazuje na druhý.
Každopádně díky ti.
Tak jsem tu - z cehoz nikdynikdo nema radost...
Zacnu tim co mi vadi.
Je to predevsim rytmus a mixas stylu - i kdyz mam v basnich rad prvky jakehosi expresionismu musi se tyto prvky do basne hodit, zde mi to obcas prijde az nasilne. Ohledne te rytmiky ukazi na prvni sloce - dovolis-li
Zelené oči vidí mě nahou
A v ruce svírám starou
minci pro štěstí. -> zde v poslednim radku bud neco chybi anebo v tom predeslem prebiva - chapu ze slovickoz starou melo splynout s Prahou a nahou a uprimne tebto napsd vysocce cennim sle psk tedy jak rikam v poslednim radku neco chybi.
Jinak celkem slusne - tentokrate nijak nenasilne rymy
Zacnu tim co mi vadi.
Je to predevsim rytmus a mixas stylu - i kdyz mam v basnich rad prvky jakehosi expresionismu musi se tyto prvky do basne hodit, zde mi to obcas prijde az nasilne. Ohledne te rytmiky ukazi na prvni sloce - dovolis-li
Zelené oči vidí mě nahou
A v ruce svírám starou
minci pro štěstí. -> zde v poslednim radku bud neco chybi anebo v tom predeslem prebiva - chapu ze slovickoz starou melo splynout s Prahou a nahou a uprimne tebto napsd vysocce cennim sle psk tedy jak rikam v poslednim radku neco chybi.
Jinak celkem slusne - tentokrate nijak nenasilne rymy
martafon.bl: Řekl bych, že naopak....navíc to pak dostává i určitou hloubku
Mě se to líbí, L: nemyslíš, že to bez té druhé části postrádá smysl?
Báseň se mi moc líbí.....za předpokladu, že nečtu věci za pomlčkou.......jen první část každého řádku .....:)
příští zastávka vystupuješ
dle krátkého průzkumu na wikipedii je to slovosled typu SOV, používá to například japonština, korejština, turečtina, latina, ajmarština (a mistr Yoda :-D ), nebo němčina ve vedlejších větách
předpokládám že z japonska Therésia není, tak asi to německo :-D
ale líbí se mi ta báseň....
dle krátkého průzkumu na wikipedii je to slovosled typu SOV, používá to například japonština, korejština, turečtina, latina, ajmarština (a mistr Yoda :-D ), nebo němčina ve vedlejších větách
předpokládám že z japonska Therésia není, tak asi to německo :-D
ale líbí se mi ta báseň....
Ayla: alexis: Děkuju za názor, třeba se do příště ponaučím. :)
první tři sloky tleskám, jak psala Ayla takové melodické ale ty poslední dvě jsou nemastné neslané, takové vnucené
1. polovina je lepší než ta druhá, alespoň dle mého názoru...je krásně rytmická...písňová. A rým vypustit a opustit mi nějak nesedí...
1|2
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 2» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
marty [14], Meluzina [13], Caro_in [13], arwmarie [13], Sirael [11], nanynaaa [10], mprecek [9]» řekli o sobě
shane řekl o Severka :Má šťastná hvězdička, která mne svými krásnými básněmi inspirovala k mnohým hříškům. Díky úspěšnému starosvatění naší skvělé kámošky a básnířky prostějanka se známe ještě z dob, kdy nám bylo oběma krásných sedmnáct / jí jednou, mně hned třikrát!/. To je věk, kdy se člověk rád nadchne pro všechno krásné, ještě neumí skrývat své pravé city a nemá daleko pro velká slova! A když pak narazí na někoho podobného, je to paráda a skvělý odvaz! Milá Lenko! I já si vážím Tvého upřímného přátelství, které, jak se zdá, přežilo i zkoušku dospělosti, o čemž svědčí i to, že jsem jedním z VIP, kterým jsi tu postavila pomníček z milých slůvek. Je pravdou, že jsme se už dlouho nikde nepotkali a třeba ani ještě dlouho nepotkáme, ale když je mi smutno, kouknu na nebe a vzpomenu si, že jedna hvězdička tam kdysi svítila jen pro mne, že mne někdo zval svým milým sluníčkem a otvíral mi srdce dokořán, aniž by mne znal jinak než z těchto stránek. Bylo moc milé si číst podobné věci i kdyby to byl jen milosrdný klam...;oX


