...
přidáno 11.02.2009
hodnoceno 0
čteno 821(2)
posláno 0
Postupují pomalu, jako by opravdu někoho hledali. Ale jako správná policie jsou právě na procházce. I když se ale procházejí, narazí po chvíli na bosou Danielu. Policista si všimne hnedka, že se něco děje. Ptá se Daniely, proč není obutá. Dívka líčí, co se od včera přihodilo. Hbití policisté okamžitě vytáhnou zbraně. A v poklečmo prohledávají okolí. Daniela se z plných plic rozesměje. Policisté opět zbystří. Jeden se ptá, čemu že se tak nahlas směje. Daniela řekne, že jí mravenečci šimrají po nohách. Nemohla říct, že se směje jejich trapnému vyhledávání podezřelého trýznitele. Tomáš z povzdáli pozoruje dění a schovává se, ať není viděn. Ten se ovšem nebaví stejně jako Daniela. A pomalu a potichu ustupuje od kmene stromů. A jde k jinému. Krůček za krůčkem. Pomalu a lehce. Stůj Zařve jeden policista, když spatří osobu popisu podobnou té, co vidí. Tomáš se dá na útěk. To je on zvolá Daniela a policisté běží za ním. Tomáš znalý lesů, kde utíká před policisty, ví, kde se dá schovat. Zná strom, který má v kmeni díru, kde se dá schovat. Policisté, aniž by se pokusili ochránit Danielu, jí opět opustili. Je zase sama. Do hajzlu zvolá docela nahlas, ale policisté ji už dávno neslyší. Ti jsou ta tam. Daniela na nic nečeká a opět jde po cestě, opačným směrem než se vydal trýznitel a policisté. Tomáš běží docela rychle mezi stromy a hledá ten, do kterého se může schovat. Po pár minutách vidí vysoký silný strom, ale policisté nejsou zas tak daleko, aby je touto malou lstí oklamal. Kličkuje mezi stromy, a policisté za ním. Každou sekundou se od nich oddaluje. A Vypadá to, že policisté místo lesní procházky mají tvrdý běžecký trénink. Po uběhlých pěti kilometrech se policisté opírají o kmen vydlabaného kmene stromu. Tomáš se mezi tím stačil schovat. Neví, že si policisty přilákal přímo k sobě. Tomáš je schovaný v kmeni stromu, kde přes noc trávila Daniela svůj odpočinkový čas před dalším útěkem. Policisté stojí a rozhlíží se po okolí. Tomáše nikde nevidí. Chlápek přemýšlí, jak by se dostal z kmene stromů, tak ať jej policisté nezpozorují. Zatím tiše sedí. V tom se ozve šramot. A z povzdálí přibíhá Daniela.

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Na poslední chvíli 5. díl : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Na poslední chvíli 6. díl
Předchozí dílo autora : na poslední chvíli 4. díl

» autoři online
Autor
» narozeniny
Syanidi [16], Homér [16], Brida [14], Naku [13], tea willow [13], wolf211 [13], medvidek.fbi [12], ErraticInferno [8], stepanka [7], gamp71 [6], Gora [2]
» řekli o sobě
Singularis řekla o mannaz :
Moudrá a rozumná spisovatelka. Umí se zamyslet a v jejích dílech lze vypozorovat životní zkušenosti stejně jako pocity v prchavých okamžicích. Má trpělivost a dokáže dotáhnout do konce i dlouhý román. Jsem jí vděčný za pozornost věnovanou mým dílům i za komentáře k nim.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersApple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku