nikdy jsem ji neposlala
přidáno 22.05.2026
hodnoceno 1
čteno 59(5)
posláno 0
Jsme spolu v kontaktu jen pár dnů…
Těžko soudit, co by čas přinesl, ale myslím si, že je pozdě.
Nedokážu dostat z hlavy představu tebe a Markéty v bytě, kterému jsem říkala domov.
Hrozně bych chtěla, chtěla bych to zvládnout a zkusit to.
Věřila jsem si, že to někdy přejde, ale byla to největší zrada, kterou jsem kdy zažila…
Největší bolest, co jsem cítila, a nedokážu to.
Jsou to zase noci, kdy nespím a snažím se ty představy dostat z hlavy.
Jsou to chvíle během dne, kdy mám plné ruce práce, a najednou se to objeví a já nedokážu zastavit tu úzkost, kterou to způsobí.
To, co jste udělaly, bylo něco, co bych si já nikdy nedovolila.
Nikdy jsem nesáhla na tvoji kamarádku a v životě bych se nedotkla Markétiny ex, i kdyby už nebyla v mém životě.
Mám kolem toho tolik otazníků, na které mi nikdy neodpovíš…
Ani ty, ani ona.
Zničilo mi to pohled na vztahy, lásku… i na ženy.
A už ani nechci obhajovat tebe.
Znám tě, vím, jaká jsi koketa, a taky vím, že tomu muselo předcházet vícero vjemů, včetně těch vyvolaných tebou…
A nezvládnu v tom být.
Koukám na tebe, když mě hladíš, a říkám si, že to samé jsi dělala s ní.
Líbala jsem tě a pak celý den z hlavy dostávala to, jak to stejné děláte spolu.
Nepřeju nikomu nic zlého, nezlobím se – ani na tebe, ani na ni – jen jí to nikdy neodpustím.
Nezaslouží si to.
Tobě jsem odpustila, i když jsem nikdy neměla důvod…
Jen to bohužel nemění to, co se stalo a co mi to způsobilo.
Tohle tak bolí, protože tentokrát konečně vím, že to nejde zachránit.
A ne proto, že bys nechtěla, ale protože tohle už bylo moc.
To, cos dovolila, aby se stalo…
A tím nemyslím jen to, že jsi s ní spala bez výčitek svědomí, ale i to, jak jsi kus jí dovolila změnit tvůj domov, co býval náš.
Nikdy nezapomenu jí ani tobě, co jste udělaly, a už nikdy nebudu stejná.
Mít žaludek jako ona, už bych dávno stála před domem člověka, kvůli kterému nám plakala a my ji utěšovaly.
Stála bych tam a bez mrknutí oka to udělala.
Jen mám k ní asi víc respektu, než si vůbec zaslouží…
Anebo asi jen v sobě vím, že to pouto, co jsem s ní měla, bylo opravdové, a ať si o tom říká, co chce – vypovídá to víc o ní než o mně.
Zlomily jste mi duši a zahrabaly ji někam, kam na ni nedosáhnu.
Posílilo mě to, jen už nedokážu věřit v lásku – tu čistou a bez vedlejších úmyslů.
Možná to je pravým důvodem mé neschopnosti dovolit někomu mě milovat.
Ne čekání na tebe, ale ztráta víry v existenci lásky.
Chci dál žít ten šťastný život než ses rozhodla vrátit.
Ten, kde všechny myšlenky na vaše nahá těla nalepená na sobě neměly váhu ani prostor v mé hlavě.
Nikdy jsem neslyšela „promiň“, ani od jedné z vás.
Nikdy jsem neslyšela důvod proč a nikdy jsem neměla pocit, že by vás vůbec mrzelo, že jste to dovolily.
Od tebe mě to nepřekvapilo, nejsi velký empat…
Ale Markéta, co hlásá o respektu a důležitosti empatie?
Ta by měla vědět, že tohle bylo víc, než si kdy měla dovolit.
Místo toho přišlo ticho.
U ní i u tebe.
Jen abyste se nemusely postavit pravdě do očí…
Pravdě, že nejste tak dobrými lidmi, jakými jste si myslely, že jste.
A že jste vědomě ublížily někomu, kdo pro vaše štěstí, dříve dýchal.
Měj se, N…
přidáno 22.05.2026 - 08:20
To je bolestivé, ale krásně autentické.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
SMS : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla


Předchozí dílo autora : vlastní SVĚT

» narozeniny
Puškvorec [15], Amazonka [14], Beast [13], MonoGame° [5], Martin Patřičný [3]
» řekli o sobě
NoWiš řekl o dvakredencedekadence :
Jednou mi hasila obličej, když jsem se popálil. Dodnes mi tam nerostou vousy. Prý to pak chutnalo jako karamel. Jednou mě popálila. Rusalka bez rybníčku, bolavá duše, námět na mý nejkrásnější básně. Kupodivu pořád šťastná, i když byste to do ní neřekli. Bolavá a šťastná. Jako odřený koleno v létě. Mám tě rád. Koleno, poleno.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming