|
|
Odmítám kryoterapii,
srdce mé nechtěj dávat k ledu,
já jenom teplem lásky žiji,
jen s ní jak koťátko si předu...
Netoužím po blondýnce vnadné,
brunetku drobnou mám jen rád,
jen s tou, když soumrak na kraj padne,
bláznivě chci se milovat!
Jí patří roztoužené básně,
v nichž ukrývá se něžný cit,
jenom s ní bývalo mi krásně
a věřím, že zas může být..
LadyLoba: Jsem rád, že se líbi! A jinak, jsem hravý jako lachtan a pro uspořádání jsem si vypěstoval svůj intuitivní přístup. :-)
človiček: Tak to já podstupuji asi pravý opak, tedy všestranné oteplení vztahů... V určitém věku člověk mění svůj žebříček hodnot, to nepodstatné pouští k ledu a užívá si jen těch hezčích chvilek, které si i sám vytváří... :-)
Kryoterapii momentálně podstupuju ve vztahu. Na revma je to asi dobrý ale jinak ne. Báseň skvělá.
Whetley: Jak zmiňuji v reakcích níže, byl to jeden z mých příspěvků na básněhumorném fóru na saspi, kde prostě ve verších pokračoval ten, co zrovna obcoval s paní Músou a navazoval na předešlé. Někdo pak vždy šikovně změnil téma či kulisy a tak jsem byl třeba i kosmický letec, co pěl ódu na svůk idol. (Mám tu dva kousky z toho.) Některé věci šly vytrhnout z kontextu a použít samostatně, u jiných bys musel znát souvislosti. :-)
Psavec: Dík, Milane! Asi už ze saspi, že? Reakce na Apolénku na básněhumorném fóru. :-)
puero: Co se to děje? Průkopník nového stylu psaní nalézá zalíbení v mém archaickém veršování?!
Díky, Tome! Mourek s upřímnýma očima v mém profilu zůstane. Fotku jsem vložil pod tu svoji první báseň zde "Přichází Shane!" Pravda, tam mi bylo necelých 54. Je to z mé JIS karty na FEL ZČU. (Zkusil jsem si vs studium.) Teď už mám hlavu stříbrnou, viz:
https://photos.app.goo.gl/7jjFCesQWJyGFT8S6
Díky, Tome! Mourek s upřímnýma očima v mém profilu zůstane. Fotku jsem vložil pod tu svoji první báseň zde "Přichází Shane!" Pravda, tam mi bylo necelých 54. Je to z mé JIS karty na FEL ZČU. (Zkusil jsem si vs studium.) Teď už mám hlavu stříbrnou, viz:
https://photos.app.goo.gl/7jjFCesQWJyGFT8S6
Terri42:
Děkuji za přání a zdravím novou autorku a čtenářku na mé stránce. Tohle bylo součástí takového veršohraní na již nedostupném portálu www.saspi.cz...
Měli jsme tam na fóru víc vláken, tohle bylo básněhumorné, kde prostě někdo začal, druhý na to navázal...
I když drobná brunetka je i reálná, včera jsme s ní a se synem hráli > 4 hodiny Ecos - 1. kontinet. :-)
P. S. Pokud se ti líbí můj styl psaní, rozhlédni se u mne...
Děkuji za přání a zdravím novou autorku a čtenářku na mé stránce. Tohle bylo součástí takového veršohraní na již nedostupném portálu www.saspi.cz...
Měli jsme tam na fóru víc vláken, tohle bylo básněhumorné, kde prostě někdo začal, druhý na to navázal...
I když drobná brunetka je i reálná, včera jsme s ní a se synem hráli > 4 hodiny Ecos - 1. kontinet. :-)
P. S. Pokud se ti líbí můj styl psaní, rozhlédni se u mne...
Lusknutím prstu se přebarví, neboj. Je milé, že jsi do básničky vetkl koťátko, hned jsem se podíval, jestli máš v profilu pořád toho kočičáka. Máš. To je dobře. Doplnilo to k básničce tu správnou harmonii.
Ať láska mlaská!
Ať láska mlaská!
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Nechtěj mé srdce dávat k ledu : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : Další pikantní hostina na ostrově Bali
Předchozí dílo autora : Bejvávalo aneb povzdech fotbalového fanouška
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Nuada [18], Darius [18], vladimír nosek [16], annaav [10], Vít Bedník [1], d_svobodova [1]» řekli o sobě
Martin Patřičný řekl o (ne)známá_firma :Před pár lety literatura přežila i svůj šílený nadbytek, těch, kdo píší, začalo být víc, než těch kdo čtou…ale – došlo k něčemu jinému: Tak dlouho se čekalo, že knihu zlikviduje televize, že knihy a čtení změní čtečky a audioknihy, o internetu nemluvě. Ale njestalo se to. Co se stalo doopravdy? Proměna je v tom, že vyhrály ženy. A vůbec nejde a nešlo o nějaké zápolení či o vítězství. Prostě jen daleko víc žen než mužů kupuje knihy, daleko víc žen čte a dnes myslím že i víc žen píše. Ženy zkrátka převzaly žezlo i otěže literatury a muži se sami odsunuli na vedlejší kolej, mimo mísu. Co všechno se muselo stát a stalo se od těch časů, kdy muži psali skoro všechny knihy a stvořili i všechny ženské postavy, o tom mám pár poznámek pod článkem. Literatura, královna kniha, byla vždycky něčím a nějak „ohrožená“. Teď tedy odkládá brnění a obléká košilku a sukni. Proměna literatury začíná. Co přinese, bůh suď. Nebo spíš bohyně?

