Směs pocitů
přidáno 16.05.2026
komentářů1
čteno67(3)

Jsem "vodící fena"
Pro nevidomé a zrakově postižené
Pro kámoše na Agoře v Brně
Když vidím, co vše můžou a umí
Tak se stydím

Přesto po víkendu s nimi,
Je moje volání pomáhat
Na par dnů plně nasyceno


Mám teď chvilku pro sebe,
Minulý rok celý víkend asistovat
Už bylo trochu moc
Nohy mě donesly
Do Moravské galerie

Vidět Špilberk nechám na příště
Tady má výstavu profesor Sikora
Ten, co učil i mého bráchu
Znám ho dle jména
Ne dle díla
Jsem ohromena

Bohužel jde z díla tíseň
Podtržená písní
Slovenská ľudová tieseň

Je vic věcí, co se mi líbí 
Přesto vidím paralelu
Mezi tvorbou Sikory
A mého táty ...

Bude to jen tim,
že jsou stejný ročník?
Nebo mementem této doby?

Depkoidní nálada


Spravuje mi ji
Kavárna Morgala
Malinové matcha latté
S kokosovým mlékem
Naplňuje slastí, teplem
Všechno se ve mě míchá

Katastrofu světa zastavit
Asi není v mých silách
A do tohoto světa
Jsem přivedla
Hodně citlivého syna
Nevím, co mu říct
Nevím zda ho nutit
Po starém způsobu
A de facto zastaralé 
Věci se učit
Nevím,  co může uplatnit
V budoucnu ze školy
Která se možná až tak
Neliší od škol za Marie Terezie

Protože i přes veškeré vzdělání
Budoucnost tohoto světa
Díky lidem je nejistá

Jak to že u moci,
Nejsou ti nejvíc vzdělaní?
A ti, co jsou u moci jsou k zlosti?


Tak alespoň pro sebe mám závěr jasný
Ať jsem až do konce
Alespoň, co nejvíc doopravdy živá
Svou zdravou živost a hravost
Již nechci skrývat

Lehčeji se řekne, než se udělá
Ale ať dokud skrze smysly ťohto těla
Můžu krásu tohoto miznoucího světa vnímat

Chci ho co nejvíce vychutnat
Dokud mám ty smysly
Jako chuť a hmat a tak
Chci být co nejvíce živá

A tou nádhernou vibrovat
Chci žít a ne jen přežívat

A celé to podtrhuje
Píseň od Pink Floyd
Která hrála v reprácích

Tady níže vybírám 3 sloky z nich

***

Hey you,

Don't help them to bury the light

Don't give in without a fight

***

Hey you,

Would you help me to carry the stone?

Open your heart, I'm coming home

***

Hey you,

Don't tell me there's no hope at all

Together we stand, divided we fall

***

Název kavárny Morgal mi zní jako
Bohyně Morgana
Keltská Bohyně Morrígan povstaň
Je čas pro tvé vrány a krkavce


Bohužel
Bože sešli na nás skázu
Jako byla povodeň a tak ...


Jen doufám,
že najdeš ještě pár
těch spravedlivých
A třeba mezi nimi, ejhle, i můj syn


Bože sešli na lidi skázu i archu
A ty synu, nesmíš se ohlížet
Pokud nechceš být
Sloupem vedle paní Lotove
přidáno 18.05.2026 - 14:11
A co já?
Doufám, že se s No1
Společně rozplyneme
Jako duha ...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Hej ty, taky máš tíseň? : trvalý odkaz

Následující deník autora : Svět nemá slzy rád ...
Předchozí deník autora : Napiš mi básničku

» narozeniny
Rony [17], Adéla [15], sqeerukl [14], Ingo [14], máni brzková [13], filliu [12], MaPi [12], TenNovej [12], Pigi [10], Ho visto cadere una stella [3]
» řekli o sobě
Severak řekl o Singularis :
Díky němu jsem tu: Prokliknul jsem se sem přes stránky jeho seriálu Ester Krejčí. Jinak jeho nápady a díla nejsou uplně hlavní proud, ale o to jsou v nich zajímavější nápady.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming