přidáno 14.03.2020
komentářů4
čteno22(6)
Zprvu jsme se jen hypnotizovaly. Oči lidské hříšnice spojeny s jeho zvířecí moudrostí. Fascinována dokonalostí, nechala jsem se léčit jeho pronikavým pohledem. Odhadoval mě. Jak je to dlouho, co jsem stála u podobné ohrady? Kdy jsem naposledy vdechla vůni sena? Zaprodána ekonomickému světu. Uvyklá pohodlnému životu. Tíha toho poznání mě rvala na kusy. Měla bych prostě odejít, nejsem hodna jeho pozornosti. A přesto...
Pohodil hlavou a loudavým krokem se vydal ke kraji ohrady. Se zatajeným dechem jsem sledovala, jak překrásné zvíře natahuje elegantní hlavu ke mě. Neměla jsem mu co dát, provinile jsem odhalila prázdnou dlaň. Kůň do ni zabořil měkké nozdry a začal dlaň něžně oždibovat. Nejspíš ze mě jen cítil medový krém na ruce. Pro mě však bylo jeho šimrání terapií. Přeludem z minulosti, připomínka kdo jsem. Čelem jsem se mu opřela o bílou lysinu. Děkuji.

přidáno 28.03.2020 - 22:52
Fascinující
přidáno 15.03.2020 - 12:53
Jedním slovem - nádhera!
přidáno 15.03.2020 - 12:13
človiček: myslela jsem, že mu voním. Frkal mi do tváří, tahal za rukáv a oždiboval ruce. Ale zůstával i když jsem pro něj neměla nic na zub :-) Možná tedy vycítil mou vlastní hravost, když jsem se jeho pusinkování smála a provokovali jsme se na vzajem :-)
přidáno 15.03.2020 - 11:54
Kůň čte naše pocity a přebírá je,vykoná myšlenku za Nás.Pokud se ho bojíme,vyleká se,pokud pomyslíme na to ,že by kousl , udělá to. Je dobrý být vedle něj jen koněm,sklonit hlavu,fouknout si do nozder,pomlaskat si pusou a společně frkat.Jeho oko nám kouká dovnitř duše.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Léčivý polibek : trvalý odkaz

Následující zápisek autora : Dech
Předchozí zápisek autora : Jaro

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Fantasy meč

Jak se nejlépe inspirovat k napsání rytířské básně? Staňte se rytířem!

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku