Hudba: Monikino kino - Pohojdaj ma, Stoned Jesus - I'm the mountain, Nerez - Tisíc dnů mezi námi, Muchomůrky bílé, Psí vojáci - Chce se mi spát, Placebo - Loud like love, Ellinoora - Leijonakuningas, Lucie Zhory - Gaudete, Blázen. Děkuju.
přidáno 09.10.2017
komentářů10
čteno263(21)
Jsem tak přeplněná dojmy, že nevím, jak začít a o čem psát. Připadá mi, že všechno už bylo řečeno. Bylo dobré po duších potkat i těla, některá poprvé, jiná po čase.

Tohle nebude chronologicky postupující report, spíše jen sbírka dojmů a momentů, které mi zůstaly v hlavě.

Přicházíme se štilerem na hřiště u školky, usedáme na lavičku, za námi jsou břízy, nad námi slunce a kolem pohoda. A proč by nebyla. Vyřezávám blbosti do kaštanů a posloucháme Nerez.

Dětské skříňky ve škole v obležení alkoholických nápojů, malé židličky kolem maličkých stolečků obsazené velkými zadky velkých osobností. Vítáme se jako staří známí, nedopatřením řeknu Žblabuňkovi ahoj, načež si hned v duchu vynadám za neprojevenou úctu. Vzpomenu si na postavy z pohádek, které s láskou onikaly svým prarodičům.

Konečně si Homéra můžu spojit s obličejem, a ne s jeho profilovkou. Na první pohled vypadá, že je raději mezi stromy, než mezi lidmi.

Yana je stále stejná, kouká se hluboko, zhluboka oceňuje svět kolem sebe, a hřeje jako slunce v babím létě.

Kmotrov jako spokojený buddha na chvilku sedí (zrovna není potřeba nic organizovat) a s úsměvem sleduje naše hemžení. Pojem regionální básník u něj není pejorativní, ale naopak.

Singularis ve velké skupině nevypadá ztraceně, diskutuje s Lasakem o východní filozofii (a jejich překvapivé souznění reflektují dobré věci, které přinesli k jídlu)

Lasak a Stará neznámá (která se nakonec projeví jako psovitá šelma) se mnou tvoří nejmladší vrstvu skupinky. Škrr škrr.

štiler pobíhá kolem a chvílemi tvoří chaos na klavír, dokud si nevzpomene, že je třeba obrátit psa v troubě.

Amélie nám ukazuje Konec světa.

Kostel je krásný, hlas Lucky Zhory taky, lidé nás opravdu poslouchají. Při svém čtení trošku panikařím, ale není to tak hrozné. Severák se naopak skutečně vytáhne, jeho přednes je skoro divadlo.

Je toho víc, ale už nebudu psát. Odnáším si úsměv, teplo a chuť ještě chodit venku, než podzim definitivně skončí.

Trochu mě mrzí, jak poznamenal/a Singularis, že mým básním chybí schopnost oslovit lidi, ale doufám, že vás všechny, kteří jste oslovili a potěšili mě jsem snad trochu oslovila i potěšila i já, alespoň tou trochou inkoustu a nějakou tou písničkou.

přidáno 11.11.2017 - 20:36
Homér: Chtěla jsem, ale nebyl čas a cash, slza.
přidáno 13.10.2017 - 20:32
Včera jsem si koupil lístek do Prahy na Zkouřeného Ježíše, bude tam někdo z Psanců? Když né, tak neva, prorážel bych vám cestičky k pódiu, přiznám se, že tu kapelku jsem neznal. Ale jako milovníka grunge i stoner rocku mne to dosti nadchlo. Ani to nebudu naposlouchávat, dám si to pěkně live.
přidáno 11.10.2017 - 15:42
Ano byl jsem to já s tou písničkou (pro Singularis)
Také bych souhlasil s názorem Singularis ohledně tvých básní a Amelie to v podstatě potvrdila větou "třeba já nerozklíčuju hodně z tvé tvorby"
Ovšem to, co člověk rozkličuje, opravdu stojí za to :)
Mimochodem tvá báseň s velikostí srdce patří mezi mé oblíbené z tvé tvorby a jsem rád, žes ji četla. (myslím, že zrovna tahle umí oslovit i běžné publikum :) )
přidáno 09.10.2017 - 20:13
Ještě k těm písním přidám tuto, kterou jsem doporučil/a Lasakovi (nebo někomu jinému, už nevím jistě): http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/dusilova-lenka/holka-mago
r-205639
přidáno 09.10.2017 - 18:45
Amelie M.: Když nad tím přemýšlím, nemyslel/a jsem to vlastně tak, že by básně casa.de.locos nedokázaly oslovit vůbec nikoho, spíš, že jsou jako vědecké články v tom, že plnohodnotně oslovují jen vědce z určitého oboru. (Já jsem míval/a s některými svými texty občas podobné problémy, viz třeba teorie grafů v zápisku https://www.psanci.cz/denik.php?denik_id=4614-zakladni-otazka-zi
vota-vesmiru-a-vubec
.) Laik si v nich občas něco najde, ale nemůže porozumět podrobnostem a souvislostem, proto by se někdy hodily poznámky pod čarou s odkazy na Wikipedii a vysvětlivkami, kde by si mohl laik potřebné znalosti doplnit, aby pak docenil významovou stavbu básně.

Na druhou stranu si myslím, že casa.de.locos možná ani nechce, aby čtenář jejím básním rozuměl tak, jak jsou, ale spíše chce podnítit čtenářovu představivost, aby si nevyjádřené souvislosti sám domyslel a podstatné je, co se mu přitom zrodí v hlavě.
přidáno 09.10.2017 - 18:34
Také jsem přeplněný/á dojmy, potěšila jsi mě a těch tipů na písně je tolik, že si z nich musím udělat playlist a poslouchat je po troškách. Ale Pohojdaj ma je skvělá. Pavúk! Mimochodem, Ellinoora má ve jméně dlouhé l, a to se ve finštině píše jako dvě l za sebou.
přidáno 09.10.2017 - 17:35
Mám radost že jsme si ten víkend užili a mám radost že prostě všichni, bez přetvářky, jsem o tom přesvědčená. Tvoje básně oslovují, jen někdy tak, že člověk ztrácí řeč a "líbí" je málo
přidáno 09.10.2017 - 17:25
nemyslím, že tvým básním chybí schopnost oslovit lidi.. jen se u nich musí víc přemýšlet.. třeba já nerozklíčuju hodně z tvé tvorby, ale jsou věci, které mne oslovují, chápu je a ze kterých si sedám na zadek ;)

pěknej zápisek
přidáno 09.10.2017 - 16:25
mě to všechno tak oslovilo, že má Vokolek v Moodlu celý příběh o tom, proč psát a číst poezii
přidáno 09.10.2017 - 16:00
zemegul'a, pohojdaj ma... vesmír, maj ma rád...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Přeloučský zápisek : trvalý odkaz

Následující zápisek autora : olm 1
Předchozí zápisek autora : puer dominus multarum ancillarum est

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde psaní básní pěkně od ruky.

ChciKupon

Slevové kupony do spousty eshopů, vybíráme pro vás ty nejlepší :)

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2007 - 2019 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku