Soutěžní díla (téma: Kámen, nůžky, papír...) řazena od nejlepšího.


Literární soutěž na zadané téma.

67.44
hodnoceno 7
kategorie básně/život
čteno 676(54)
posláno 0Poslední komentáře:

přidáno 05.02.2015 - 22:41
gabkin:
Kámen, nůžky, papír
s životem chceš hrát,
na švestách Tě lapil
jako mnohokrát.

Pokud volíš kámen
on má papír hned,
s papírem je ámen,
on má nůžky teď!

A když možnost třetí
sobě vyvolíš,
vstříc tvým nůžkám letí
jeho kámen již.

I když teoreticky jsou jen dvě možnosti /remízy nejsou!/, nikdo Ti nezaručí, že jsi 50% vítěz...
přidáno 12.09.2014 - 13:12
gabkin: chci jen říct, že nasprosto souzním s Tvými slovy, které jsi napsal níže.. nad tím by se měl každý zamyslet.. ;)
přidáno 23.01.2011 - 21:46
Myslím, že dílo je originální, už jen formou podání (báseň). Myšlenku má hlubokou, ale asi ne každý je ji schopen vidět. Já to chápu jako metaforu s velmi pěkným podáním =)
přidáno 27.07.2010 - 22:18
gabkin: Viem, že patrím k autorom, ktorý dosť kritizujú. Nájdem chybu aj tam kde nie je. Možno aj to je kameňom úrazu toho, že už netvorím toľko ako v minulosti. Ku kritike pristupujem tak, že si prečítam v profile koľko kritiky autor znesie. Ty tam máš, že túžiš po maximálnej kritike. Ľuďom, čo to majú tak ako ty sa snažím ukázať, čo sa mi na básni nepáčilo. Chybu, ktorú si myslím, že by nebolo zlé odstrániť alebo podobne. Máš pravdu, sme amatéri. Napríklad ja som v škole mával hrozné problémy s diktátmi a moja gramatika bola hrozná. Dnes, vďaka internetu sa to zlepšuje. Má ale to, že sme amatéri znamenať, že sa nechceme zlepšiť? A ako sa dá zlepšiť bez toho, aby nám druhý povedali čo si myslia o našej tvorbe?

Áno, básne sú hlavne o pocitoch. Sú to emócie vyjadrené v slovách tak, ako sa bežnou rečou vyjadriť nedajú. Emócie sú subjektívne a preto aj mnohé kvalitné básne bývajú nepochopené. Napríklad ja nemám pochopenie pre básne bez ucelenej formy. Neviem v nich nájsť rytmus a zle sa mi čítajú. Na druhú stranu sa nájdu ľudia, ktorý to dokážu a básne s ucelenou formou na nich pôsobia "poviazane".
A je to tak v poriadku.
přidáno 27.07.2010 - 14:39
děkuji všem za komentáře. V tom je moje výhra, jsem totiž překvapen, že moje psaní stálo za slovo odezvy. Účast v této soutěži poznamenalo jak téma, tak i prázdniny. Trochu jsem smutný z toho jak každý očekává superdílka.... lidi neblbněte ! Jsme amatérský server a má to snad být o vztahu k poezii a ne o neustálém klepání po ramenech, nebo spíše poučování.
Pokud v tom nikdo nic nevidí, je to v pořádku. Mnohdy člověk nechápe ani zprávu v novinách a poezie, chcete-li básnění je sakra o pocitech... a ty má každý jiný. Mrzí mne neúčast ostatních a nebojím se říci na plnou hubu.... podívejte se do svého svědomí, kolik procent neúčasti je v tom, že by taky mohli podobnou kritiku napsat vám. Já jsem psal jen proto, aby tam něco bylo, první vetrzi mně sežral počítač, ta druhá otištěná je jen vzpomínání jak to bylo psáno předtím. Já jsem spokojen, ale smutek z toho dění tady mi nepřestává. Pro vaši útěchu.... na literu je taky - okurková sezóna.
přidáno 24.07.2010 - 20:47
už se k tomuto dílku vracím potřetí, tak se tedy již vyjádřím. procenta se ani neodvažuji dát, protože tohle dílko je pro mne vyšší dívčí. Je to jako když čtu sbírku autora kterého nechápu. občas se pozastavím nad některým výrazem, ale uceleně mě to nic neříká.
přidáno 22.07.2010 - 20:45
Nepekne som to skritizoval, ale máš moje uznanie za odvahu. Písať báseň na dané téma nie je ľahká vec.
přidáno 22.07.2010 - 20:32
Toto dielo sa mi páči viac. Pôsobí menej umelo a má myšlienku. Spracovanie ale pokulháva. Forma jednoliata, akoby to chcelo byť povedané jedným dychom, ale... nejako sa mu to nedarí.
přidáno 22.07.2010 - 20:27
Príde mi to strašne umelé. A forma tiež nie je podľa môjho gusta.
přidáno 22.07.2010 - 18:44
Heźká hříčka se slovíčky, ale myslím si, že téma mělo na mysli ucelené dílko. Proto hodnotím níže, než druhou soutěžní báseň.

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Fantasy meč

Jak se nejlépe inspirovat k napsání rytířské básně? Staňte se rytířem!

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku