|
Kdo jednou pozná, již nezapomene, ten pocit... Kouzlo moře... Haiku (anglicky + volný překlad)
|
|
Jedna z věcí, která mi umí vzít klidný spánek...
|
|
Prostě jen takový pocit... Zvolila jsem formu haiku
|
|
Nejsem zastánce lokalizovaných formátů, které nejde v daném jazyce přeložit se vším, co do nich patří, ale pokud někoho česká verze tohoto útvaru zajímá, může se třebas inspirovat.
Formálně má haiku tři verše o 5-7-5 slabikách. Měly by být eufonické, ideálně s opakujícími se hláskami. Objevit se má také slovo, které charakterizuje některé roční období. Obsahově jde o přírodní témata s filozofickým přesahem.
|
|
Nedělní haiku...
|
|
ta čajová haiku mě poslední dobou baví. Povětšinou teda do šuplíku, ale tohle má k sobě úžasnou fotku od kamaráda
|
|
Jedno chemické haiku. Věnováno Cavansitovi, který se musel popasovat s mnou zadaným úkolem. :-)
|
|
Dlouho jsem si nehrála se slabikami...
|
|
Takový malý experiment - bez správného slovníku se neobejdete. ;-) Edit 18.6.2018: přidán překlad.
|
|
Mám ráda nebeskou krajinu zapadajícího slunce..
|
|
|
|
podzim na dohled, tak ještě připomínka cestovatelského léta
|
|
české pískovcové troj-haiku
|
|
Simply, truly... Přidala jsem i volný překlad.
|
|
Dnes se mi v mysli rozvinul...
|
|
Po dlouhé době jsem zase něco napsala v rámci úkolu ve škole. Des - aspoň doufám - potěším milovníky haiku:o)))
|
|
Neumím počítat do pěti, natož do sedmi, a zpátky na pět to nedávám už vůbec.
|
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 3+1 skrytých» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
marshal [15], rum.em [15], Fabulos [14], Ellie [14], Mitch Rowbrindger [11], Rusalka [11], Atti [9], Stínová holka [9], Kelaira [7], Tyra(nka) [3], Glorie [2]» řekli o sobě
valemart řekl o Španěl :Kamarád v tom pravém slova smyslu, tulák světa, psavec, barman, boxer, prožili jsme spolu dost Života, prostě beatnik!

