![]() |
komentáře k dílům uživatele :
Cítím v tom až příliš silnou inspiraci Ginsbergovým Kvílením (resp. první částí, chybí ta část o molochovi a ta část o Rocklandu), a to nejen ve formě, ale i v obsahu, takže nemám víru v přílišnou autenticitu.
Připadá mi, že ne všude se ti podařily dostatečné kontrasty, třeba "má hereze jsou její ruce zrudlé mrazem a krví co ze mě táhnou ostnatý drát orgasmu" je docela jasný obraz, ale ve srovnání s prastarým nebeským kontaktem s hvězdným dynamem ve strojovně noci ještě stále příliš obyčejný. (I když se přiznávám, že tento druh poezie mě příliš neoslovuje, jen mám po zhlédnutí filmu Kvílení (2010) dojem, že mu rozumím ;-) . Mimochodem, viz https://www.youtube.com/watch?v=lM9BMVFpk80 .)
"má generace je bezhlavá nebo beztělá" - Toto mi evokuje představu hlav pobíhajících bez těla, což docela dobře metaforicky vystihnuje sezení u počítače či mobilního telefonu, kde se tělo stává poněkud jednoúčelovým nástrojem.
Připadá mi, že ne všude se ti podařily dostatečné kontrasty, třeba "má hereze jsou její ruce zrudlé mrazem a krví co ze mě táhnou ostnatý drát orgasmu" je docela jasný obraz, ale ve srovnání s prastarým nebeským kontaktem s hvězdným dynamem ve strojovně noci ještě stále příliš obyčejný. (I když se přiznávám, že tento druh poezie mě příliš neoslovuje, jen mám po zhlédnutí filmu Kvílení (2010) dojem, že mu rozumím ;-) . Mimochodem, viz https://www.youtube.com/watch?v=lM9BMVFpk80 .)
"má generace je bezhlavá nebo beztělá" - Toto mi evokuje představu hlav pobíhajících bez těla, což docela dobře metaforicky vystihnuje sezení u počítače či mobilního telefonu, kde se tělo stává poněkud jednoúčelovým nástrojem.
Zamila: Vsak ja se taky nesnazim fingovat beatnicky styl, myslim ze na to jsem moc strizliva, evropska a mlada - jen jsem se nechala inspirovat temi principy. Pure uninhibited expression of self, bez ohlizeni na formu nebo basnicke konvence.
Docela cool. Do beatníků daleko, ale pořád dál než u těch, co se tady o to pokoušejí. Včetně mě :-D Máš tam hodně dobrých obrazů, ze kterých hned s přečtením vyvstávají jasný obrazy.
super zpracování ;) opakování není příliš časté ale je úderné. Tohle si dokážu představit jako recitované dílo ;)
DDD: na tuhle konkrétně? do hodin češtiny s naší milovanou středostavovskou středověkou vyučující ve středním věku, která s postmodernou a beat generation provozuje něco, co nazvat řezničinou by bylo urážkou všech řezníků
Zase se mi do hlavy dere ta samá (už trochu trapná) otázka. Kam na to chodíš? Geniální...
Páni, tolik přesahů v několika verších. Smekám.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
naivní snílek [17], Telcontar [17], incarmen [16], bezejmenný [14], ThePočly [13], Ziny [4], Petr. [3]» řekli o sobě
derrry řekla o Lea Aura :Pět let spolubojovnice v blbárně. I když se teď naše cesty rozešly, občas se spojí :-) Třeba tady...


