Po dlhšej dobe som zo svojím dielom spokojný. Dal som si s ním načas. Neviem koľko ľudí ho pochopí, lebo je na moje pomery dosť zakódované.
přidáno 21.11.2009
hodnoceno 11
čteno 1471(48)
posláno 0
Nemá spoveď
mu vzala slová,
útržky spomienok
pre lásku zdolá.

Na čiernych krídlach,
nesúc sa šerom
to, čo chcel povedať
zapísal perom.

Hľadiac na mesiac,
chce byť ako on.
Ľúbezným, slnka spojencom.

Aj keď sám nemôže zahriať,
chcel by aspoň z milosti
svetla lúč predať.

ikonka sbírka Ze sbírky: Havranie sonety
přidáno 09.04.2011 - 00:11
Eliška Vobrubová: Áno, dalo by sa povedať, že je to dielo, ktoré ma charakterizuje, ako aj smer, ktorým sa v budúcnosti bude moja básnická tvorba uberať. Ďakujem za pozitívne hodnotenie mojej tvorby. To človeka poteší :)
přidáno 08.04.2011 - 21:58
(omlouvám se, že je komentář na pokračování, dopsala jsem ho, ale někde jsem byla zrazena technikou, když jsem zadala upravit... tedy něco jsem udělala špatně, ale nevím co... a text se neocitl tam, kde jsem ho chtěla mít, zmizel někde v propadlišti matrixu, takže znovu píši sem, zkusím to zrekonstruovat...):

...bych si dovolila vnímat text jako krédo nebo motto tvého básnického, a snad i životního počínání, což usuzuji z toho, jak na mne působí jednak Havraní sonet - a jistě není náhodou, že je to titulní báseň - a jednak další sonety této stejnojmenné sbírky.
(Současně si uvědomuji výhodu svého časového dostupu, který mi umožnil přešíst si celou sbírku najednou, zatímco předchozí komentátoři se vyjadřovali k jednotlivým básním tak, jak jsi je postupně zařazoval.) Zároveň je pro mne tvůj Havraní sonet (i ty následující) důkazem toho, že tato forma není vyprázdněným přežitkem a že záleží na tom, kdo, jak a čím onu formu naplňuje. Myslím, že tobě se to daří dobře. Změna schématu rýmů ve čtrté sloce mi nepřekáží, ba dokonce vnímám tuto změnu jako jemné a nenásilné upozornění na to, o co v textu jde, jaká je pointa a vrchol výpovědi ... čtenář je "přinucen" zpozornět...
přidáno 08.04.2011 - 21:10
Připojuji se ke všem předchozím komentátorům, kteří tě za Havraní sonet chválili; a když jsem napsala k tvé básni Ohrozený druh, že je to báseň - vizitka, tady bych
přidáno 13.04.2010 - 21:50
krásný Posel svetla....
přidáno 28.01.2010 - 20:12
Ďakujem, už pracujem na ďalšom sonete (asi mesiac). Plánujem z tých sonetov urobiť zbierku, ale je to taký dlhodobejší proces, lebo sa chcem s každým pohrať. Ale možno už tento týždeň ho dokončím :)
přidáno 28.01.2010 - 19:07
Vždycky jsem považovala slovenštinu za mnohem měkčí a jemnější jazyk než češtinu... A číst slovenskou báseň je pro mě opravdu slast.:) Krásná, je vidět, že sis s ní hrál.
přidáno 21.11.2009 - 19:08
opravdu podařené dílo a myslim že číst tak krásnou básen v tak krásném jazyce bylo jako dívat se na krásnou ženu v krásném domě..děkuju 1kor13.
přidáno 21.11.2009 - 10:19
No jedna z nejlepších, co jsem zde četl.
přidáno 21.11.2009 - 10:17
To se ti opravdu povedlo!
přidáno 21.11.2009 - 10:06
Ak myslíš zmenou formy prechod od 4 ku 3 veršom v strofe, tak to sa volá sonet :) Ak myslíš zmenu v rýmoch z tretej slohy a-b-b do a-b-a v štvrtej slohe tak máš pravdu, ale mne to tak lepšie sedelo.
Inak ďakujem :)
přidáno 21.11.2009 - 09:57
Je vidět, že Ti na tom záleželo, asi to bude propracované dílko. Rýmy krásně sedí, báseň příjemně plyne, na konci jsem se jen trošku zadrhla změnou formy.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Havraní Sonet : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Predpoklad ľavotočivej križovatky
Předchozí dílo autora : Kvety (remake)

» narozeniny
vvlcica [16], JohnnyB. [15], Daniela [14]
» řekli o sobě
Jsoucno řekl o štiler :
Kamarád ve zbrani, expert v kouzlení. Pár společných zážitků, které mě baví ještě teď. Jeho tvorba je v těchto končinách potřeba jako vodka na stranické schůzi. Cynik se skvělým darem dokonale a z fleku přetextovat jakoukoliv písničku.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersApple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku