Prosím o názory
přidáno 14.07.2009
hodnoceno 20
čteno 1752(32)
posláno 0

Snad pocity nejsou klam,
a poznat Tě, za odměnu bylo
cítím se jak malý hlavolam...
Kde jsi byla celou tu dobu ?
vílo...
přidáno 12.01.2012 - 10:36
ZAjimavá diskuse :) A co se týče díla - jako by tančilo...
přidáno 14.07.2009 - 21:30
ale ale ? najedno jsem lesbička, sluníčko, princeznička ? :D Stejně... dvojitý zápor se mění v klad takže z mého "nikdy nic" vyplývá "vždycky všechno" tak si nesěžuj :D
přidáno 14.07.2009 - 21:15
ale Dott, sluníčko, jahůdko, lesbičko, princezničko, já se špatně vyjádřil. Konečně měla bys být nad bodové hodnocení povznesena, kritiku nic nenahradí.
přidáno 14.07.2009 - 21:09
příšerko :D tak já tobě už taky nikdy nic :-P
přidáno 14.07.2009 - 21:09
trhni si. nic ti nedám :-p
přidáno 14.07.2009 - 21:07
Je napůl abstraktní a napůl reálná...
Jo :) můžeš mi je dát
přidáno 14.07.2009 - 21:06
a k té lásce.... zastávám názor že láska je pocit, který na všechny kladné otázky citového charakteru nutí řlověka říct ano: dám za ni život? -ano, budu si jí vážit jako doživotního partnera? -ano, chci s ní mít děti? -ano, udělám pro ni cokoliv? -ano.
přidáno 14.07.2009 - 21:04
takže ta víla není abstraktní pojem nýbrž zcela určitá postava z dějin básniřky Dott. A vůbec, mně už se kritikovat nechce. Chceš body?
přidáno 14.07.2009 - 21:04
To není pravda... S tím vůbec nesouhlasím... Každý člověk zažívá lásku jinak a miluje něco jiného na někom jiném v jiném prostředí s jinými lidmi a jiným tlakem veřejnosti. Nikdo nepozná stejnou lásku dvakrát, láska je ojedinělá jako otisk prstu, ale každej ji může zažít kolikrát chce
přidáno 14.07.2009 - 21:02
láska je jen jedna
přidáno 14.07.2009 - 20:58
Myslím že láska se s věkem mění.. V 15ti je to láska, a každým rokem se posune o kousek dál a ve 30ti se ti ty pocity z 15ti zdají jen jako "poblouznění" takže to klidně teď láska může být
přidáno 14.07.2009 - 20:37
pocit závislý na jednom doteku nebo pohledu není láska, ale tělsná přitažlivost, tak pokud jsem jako holka na holky, tak mám v hlavě jasn co chci.
přidáno 14.07.2009 - 20:35
když si představím, že jsem holka....tvojeho věku....no.....přiznám se, teď jsem si vsugeroval myšlenku, že mám ženské pohlavní ústrojí....tedy rozhodně přičítám zmatek v hlavě positu, který není láskou.
přidáno 14.07.2009 - 20:31
Složitě v sobě ! v pocitech ! vem si že jsi holka, a potkáš jinou holku do které se zamiluješ, ale je to pro tebe šok, protože je to tak silný, a objevils něco cos ještě nepoznal. Víš že jsi na holky ale přesto tě to zaskočilo a v těch nových pocitech se nevyznáš a máš to jako hlavolam. Dobře, gramatiku řeším, jen občas nevím kam nacpat tu čárku a kam ne. A ta víla s malým V se mi líbila víc na dalšm řádku s alým písmenkem na začátku, než abych ji dala za otazník... Aby čtenář udělal malinkou přestávku mezi slovem DOBU a VÍLO... vyzní to tak myslím líp
přidáno 14.07.2009 - 20:27
cítit se složitě jak? v čem složitě? A když gramatiku neřešíš, tak ji nepoúživej. Odpoutej se od gramatiky, jasně, vykašli se na svazující pravidla pravopisu, jako Delivery, Adriane Nesser a další, ale časem prozřeš, že pak bude i tvoje poezie bez pravidel, bude divoká a jen otrlý znalec si ji bude číst. Protože takhle shazuješ literaturu, pokud neuznáváš její pravidla. budeš psát jako esemeskový robot. čeština je po slovenštině nejkrásnější slovanský jazyk, ale takhle zanikne. a poezie upadne. Jo, jde o to, že i tohle je umění a třeba ctít jeho pravidla, si myslím. A pokud nějaká poruším, což je zcela přípustné, tak ať je z toho nějaký kulturní počin.
přidáno 14.07.2009 - 20:19
Milý puero.... Cítit se jako hlavolam znamená cítit se složitě, a nevyznat se v sobě, stačí se vcítit do té ženské logiky... a tu gramatiku bych ani moc neřešila, pro mě to význam má a slova mi přijdou silná a smysluplná dost ;)
přidáno 14.07.2009 - 19:52
za to se nemusíš stydět. Tvým vzorem je Sapfó. K dílu: Ehm, ehm, tedy někdy mi popiš jaké to je cítit se jako hlavolam. Pod tímto obratem si nedokážu představit nic. Je to tam vmáčklé, jen kvůli rýmu, nebo to má hlubší význam, Dott? Dále - ta čárka za Tě je gramaticky špatně stejně jako malá víla na samém konci, která se ocitla snad z estetických důvodů až za otazníkem. Dále abych nekritizoval jen formu: celá básnička se nese jakoby v dialogu s abstraktní představou (či POCITEM), s jakousi nehmatatelnou vílou, která si žádá jakoby odpověď onoho nereálného tvora a to celé v podobě výčitky. Čili je čtenář ducha mdlého, jako jsem já, naprosto zmaten a říká si: Vo co tu gou? Dokonce (vrátím se k těm čárkám) podle toho že tam není žádné znamínko za druhým řádkem, dalo by se odhadovat, že tam chybí tak ze tři sloky. Podtrženo sečteno: u krátké básničky čekal bych, že v ní bude řečeno všechno podstatné, ale tady to podstatné někam zmizelo.
přidáno 14.07.2009 - 19:02
proč všichni píšete na začátku "neuraž se" ? Když mám v profilu že toužím po maximální kritice, tak vaše otevřené názory jen uvítám :) - Jo, a je to nejspíš lesbická poezie ;) neváhám nad svou orientací, od vždycky jsem věděla že mě přitahujou sexuálně víc holky :)
přidáno 14.07.2009 - 19:00
Jiný názor by nebyl ? :(
přidáno 14.07.2009 - 15:20
neuraž se, ale je to lesbická poezie? váháš nad svou orientací?

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Vílo... : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Po chopení
Předchozí dílo autora : Dott- Má nejtajnější přání

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Mlčeti Zlato
» narozeniny
vvlcica [14], JohnnyB. [13], Daniela [12]
» řekli o sobě
shane řekl o Nikytu :
Milá, temperamentní a okouzlující dívka, se kterou se dá bavit prakticky o všem. Má rozsáhlé zájmy i všestranné znalosti a obdivuhodnou inteligenci. Skvěle veršuje česky i anglicky a nemá problém s plynulým přechodem mezi těmito jazyky. Svého času mne poctila svým přátelstvím i důvěrou a zahrnula mne spoustou informací i veselých historek. Náš kontakt spíš připomínal running commentary! Byl jsem rádcem, důvěrníkem, arbitrem ve věcech života i prvním kritikem některých dílek. Někdy jsem se dost zapotil, protože mé znalosti mají díry a mé IQ , ač slušné, na Menzu nestačí... Milá Veroniko! Nevím, kdy a kde se zas potkáme, ale chci Ti poděkovat za všechny ty krásné chvilky tady s Tebou. Bavily mne veselé historky ze života psích slečen i z Tvého vlastního, nutila jsi mne přemýšlet o věcech, které by mne jinak míjely a řešit to, nač bych si jindy netroufal. Bylas má múza i inspirace, Tvá důvěra mne těšila i zavazovala. Well, přečetl jsem si s údivem, cos tu o mně prohlásila a na chvilku jsem ztratil řeč! Snad právě jen Tvá nepřítomnost v kritickém okamžiku zabránila globální katastrofě...;o)))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Apple MacBook

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2022 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku