|
Něco mezi povídkou a úvahou... Hloupost?
|
Čeká, tajně, až se ozve. Příliš hrdá na to, aby vytočila jeho číslo a řekla dvě jednoduchý slova. Příliš hrdá na to, aby vůbec něco řekla. Jemu.
Kdyby nebyl tak – perfektní. Možná by všechno bylo jinak. Jindy. Jinde. A možná by to skončilo dobře.
„She drank so much last night.“ A potom byla opilá. Ještě dlouho. Láskou.
Nechtěla to přiznat, ale líbilo se jí to. Oblíbila si ten pocit, že na světě je někdo, koho má radši než drahý boty a značkový šaty a sebe. Poprvé v životě si uvědomila, jak vždycky strašně plýtvala tou jednou kratičkou větou. Miluju tě.
Milovala kamarádky, prodavače v oblíbeným obchodu, zpěváky a filmový hvězdy, kafe se spoustou cukru a taky červený víno. A zbytky čokolády na rtech. Milovala několikrát denně. A teprve nedávno poznala, co se vlastně pod tím slovem skrývá. Jaký poklady a tajemství jí celej život úplně míjely. Ty chvilky, kdy lítala tak vysoko v oblacích, že stačilo natáhnout ruku a mohla se dotknou Měsíce. Pro štěstí místo kominíka. Rána, do kterejch se probouzela s perfektním chlapem vedle sebe, kterýmu vůbec nevadilo, že má pod očima zbytky řasenky, co si jí večer zapomněla smejt. A že jí vlasy trčej do všech stran. MILOVAT.
Ale teď je všechno jinak. Lásku vyznává už jenom gumovejm medvídkům, co se válej v kuchyni na stole. Protože ona nemá sílu je uklidit. A on už tu není.
Je příliš hrdá, než aby mu zavolala. Třebaže ví, že on celý dny čeká u telefonu, až se ozve. Marně. Ona jenom sedí, schoulená v křesle se skleničkou červenýho (In vino veritas.), a vymýšlí miliony hloupejch důvodů pro to, aby mu mohla při nejbližší příležitosti teatrálně padnout kolem krku. Stejně to nikdy neudělá. Zbabělá.
A on? Je moc perfektní, než aby přiznal svoji chybu. Radši bude dál předstírat, že on je ten, komu se ubližuje. Že on by jí přece nikdy nelhal, nepodvedl jí, nezradil…
Nepřekonatelná bariéra mezi mužem a ženou prej neexistuje. Tak proč končej vztahy, ve kterejch je tolik lásky a štěstí a radosti?
Jsou v pasti. Ale ne tak, jak si vždycky přáli. Ne tak, jak jí on šeptal do ucha každej večer předtím, než usnula: „Teď se venku zastaví čas a my tady budeme uvězněný úplně na furt. Spolu.“ Jsou sami. Na opačnejch koncích planety. A slovo „MILOVAT“ nabývá úplně jinejch rozměrů.
Milovat je od teď jenom nedosažitelnej pocit hluboko v srdci, který se pomalu mění v kámen. Milovat je pád do nekonečný temnoty. Milovat je jít a nevědět kam. Sám.
Kdyby nebyl tak – perfektní. Možná by všechno bylo jinak. Jindy. Jinde. A možná by to skončilo dobře.
„She drank so much last night.“ A potom byla opilá. Ještě dlouho. Láskou.
Nechtěla to přiznat, ale líbilo se jí to. Oblíbila si ten pocit, že na světě je někdo, koho má radši než drahý boty a značkový šaty a sebe. Poprvé v životě si uvědomila, jak vždycky strašně plýtvala tou jednou kratičkou větou. Miluju tě.
Milovala kamarádky, prodavače v oblíbeným obchodu, zpěváky a filmový hvězdy, kafe se spoustou cukru a taky červený víno. A zbytky čokolády na rtech. Milovala několikrát denně. A teprve nedávno poznala, co se vlastně pod tím slovem skrývá. Jaký poklady a tajemství jí celej život úplně míjely. Ty chvilky, kdy lítala tak vysoko v oblacích, že stačilo natáhnout ruku a mohla se dotknou Měsíce. Pro štěstí místo kominíka. Rána, do kterejch se probouzela s perfektním chlapem vedle sebe, kterýmu vůbec nevadilo, že má pod očima zbytky řasenky, co si jí večer zapomněla smejt. A že jí vlasy trčej do všech stran. MILOVAT.
Ale teď je všechno jinak. Lásku vyznává už jenom gumovejm medvídkům, co se válej v kuchyni na stole. Protože ona nemá sílu je uklidit. A on už tu není.
Je příliš hrdá, než aby mu zavolala. Třebaže ví, že on celý dny čeká u telefonu, až se ozve. Marně. Ona jenom sedí, schoulená v křesle se skleničkou červenýho (In vino veritas.), a vymýšlí miliony hloupejch důvodů pro to, aby mu mohla při nejbližší příležitosti teatrálně padnout kolem krku. Stejně to nikdy neudělá. Zbabělá.
A on? Je moc perfektní, než aby přiznal svoji chybu. Radši bude dál předstírat, že on je ten, komu se ubližuje. Že on by jí přece nikdy nelhal, nepodvedl jí, nezradil…
Nepřekonatelná bariéra mezi mužem a ženou prej neexistuje. Tak proč končej vztahy, ve kterejch je tolik lásky a štěstí a radosti?
Jsou v pasti. Ale ne tak, jak si vždycky přáli. Ne tak, jak jí on šeptal do ucha každej večer předtím, než usnula: „Teď se venku zastaví čas a my tady budeme uvězněný úplně na furt. Spolu.“ Jsou sami. Na opačnejch koncích planety. A slovo „MILOVAT“ nabývá úplně jinejch rozměrů.
Milovat je od teď jenom nedosažitelnej pocit hluboko v srdci, který se pomalu mění v kámen. Milovat je pád do nekonečný temnoty. Milovat je jít a nevědět kam. Sám.
hloupost?..ani nahodou..milovat..jo,nekdo ma pocit, ze se tim vyznanim plejtva, nekdo mysli, ze by ho mel rikat casteji..vzdycky de o tu konkretni osobu..nic obecnyho neni..napsalas to skvele, vystihnute a procitene..
a
Nepřekonatelná bariéra mezi mužem a ženou prej neexistuje.
myslim,ze existuje..ze existuje mezi muzem a zenou, zenou a zenou, muzem a muzem...bariery sou..a ne ze ne.
a
Nepřekonatelná bariéra mezi mužem a ženou prej neexistuje.
myslim,ze existuje..ze existuje mezi muzem a zenou, zenou a zenou, muzem a muzem...bariery sou..a ne ze ne.
Díky, že jsem si mohla tuhle úžasnou úvahovou povídku přečíst. Dala mi strašně moc - pocity, myšlenky, možná stín nejistoty (vždycky máš pocit, že to je navždy...). Je nádherná (a líbí se mi jak píšeš).
znám to.. napsala jsi v tom strasne moc pravdy.. asi vždycky něco musí mít konec a pak to musí děsně moc bolet:(
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
MILOVAT : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : BLÁBOLIVÁ**
Předchozí dílo autora : BEZ SLUCHÁTKA
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» řekli o sobě
shane řekl o Severka :Má šťastná hvězdička, která mne svými krásnými básněmi inspirovala k mnohým hříškům. Díky úspěšnému starosvatění naší skvělé kámošky a básnířky prostějanka se známe ještě z dob, kdy nám bylo oběma krásných sedmnáct / jí jednou, mně hned třikrát!/. To je věk, kdy se člověk rád nadchne pro všechno krásné, ještě neumí skrývat své pravé city a nemá daleko pro velká slova! A když pak narazí na někoho podobného, je to paráda a skvělý odvaz! Milá Lenko! I já si vážím Tvého upřímného přátelství, které, jak se zdá, přežilo i zkoušku dospělosti, o čemž svědčí i to, že jsem jedním z VIP, kterým jsi tu postavila pomníček z milých slůvek. Je pravdou, že jsme se už dlouho nikde nepotkali a třeba ani ještě dlouho nepotkáme, ale když je mi smutno, kouknu na nebe a vzpomenu si, že jedna hvězdička tam kdysi svítila jen pro mne, že mne někdo zval svým milým sluníčkem a otvíral mi srdce dokořán, aniž by mne znal jinak než z těchto stránek. Bylo moc milé si číst podobné věci i kdyby to byl jen milosrdný klam...;oX

