přidáno 22.04.2009
hodnoceno 0
čteno 959(7)
posláno 0
K tomuto zamyšlení mě donutil text z bible: "Cestou uviděl člověka, který byl od narození slepý. Jeho učedníci se ho zeptali: Mistře, kdo se prohřešil, že se ten člověk narodil slepý? On sám, nebo jeho rodiče? Ježíš odpověděl: Nehřešil ani on, ani jeho rodiče, je slepý, aby se na něm zjevili skutky Boží.

Také my se velice často ptáme, kdo je vinen, když se setkáme s postiženým člověkem. A naše otázky jsou ještě palčivější a bolestnější pokud se to týká nás osobně. V době, kdy jsem Boží vedení a milost odmítala, mě často napadala otázka, proč a za co, Bůh potrestal mé rodiče, tím, že jsem se narodila nemocná. V té době samozřejmě nikdo nevěděl, že nemoc pro mě v dalším životě bude vlastně přínosem. A taky tehdejší doba se k rodičům jakkoliv postižených dětí odvracela. Ale rodiče to jako trest nebrali. dnes si myslím, že Bůh hlídal a ukazoval cestu, kterou máme jít, i když nikdo z nás to nevnímal. Pro většinu rodičů, jsou jejich postižené děti sluníčky a jejich život velmi obohacují.

Po mnoha letech jsem se do stejné situace jako mí rodiče dostala já. A zase padla otázka o trestu, o tom kam až sahá Boží vůle a jak se my často snažíme toto zvrátit. Pak objevujeme tu velikou Boží laskavost a milost, která je nám denně dávána, kterou mi často bereme jako samozřejmost. V tuto dobu si uvědomujeme, že náš Pán přijímá naše chyby s pochopením a dává nám sílu vše zvládnout.

V tomto čase mi víra nejvíce pomáhala překonat bolest a strach z toho co bude dál. A dnes s odstupem času, vím, že nemá smysl klást si různá proč, ale snažit se pomoci. A toto je velmi důležité nejen v osobním životě, ale také ve vztahu k dalším lidem. S naším dítětem to dopadlo dobře, ale u všech to tak není. Po celou dobu jsme měli možnost pociťovat Boží ochranu. Jsou ale však lidé, kteří svou cestu k Božímu světlu neznají, nechtějí znát, nebo nemohou najít. Často však v mezní situaci Boha naleznou, ale mnohdy svou víru ztratí. Musíme si uvědomit, že mnoho našich otázek zůstane nezodpovězeno, ale my máme možnost vstát a nabídnout pomocnou ruku, která je vedena Boží láskou, milostí a pochopením.

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Jsou trochu jiné : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Láska nečekaná
Předchozí dílo autora : Vzácné jako perla

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
ladygodiwa [9], Davidss [5], fastavačka [4], oči směrem k zemi [3]
» řekli o sobě
BorůvkaB řekla o mannaz :
Autorka s duchaplnou prózou i poezií, člověk si ji prostě musí zamilovat. Jsem ráda, že čte mé básně i mé povídky a vděčím jí především za pokračování ve Vlkodlačí hrozbě, kterou čte i příjemně komentuje. Těším se, až si od tebe zase něco přečtu! :)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku