|
Sylabický trochej AABB, anekreonská antiteze ABAB, nesouvislá přesmyčka daktyl AABA, nástřelový synchronizátor sloupovník Svěrákoidní AAAA
|
Jak dým se k Slunci kroutí
splín, že není kam se hnouti
novou linku, byt či dům
mně by stačil čistej rum
Hučí jak dálnice pod kopcem
potřeby plnění zbytečných snů
zameť si před vlastním poklopcem
radši salám než goudu
Když si dá gay čočku
vrní mu anus jak když hladíš kočku
rozpustí se druhý v něm
jak když lížeš vločku
Pak fracek racek
štípnul ti i poslední klacek
osamělý nácek
pronajal ti plácek
No a takovejch píčovin se dá psát trilon na dvanáctou. Haha, humor, kolik má asi nul?
V života pasti, šulina si mastí, krémem proti striím, láskou proti zmijím. To určitě, systémově básně, jakýž to přežitek. Anžto jářku. Škatulky, přihrádky, návody, plány. Jamby more, ty jsem na gymplu poznal, i trocheje, přízvuky no, nic strašnýho. Jde o plynulost a obsah. Plyny, co klesaj a šutry, co lítaj. Ve tvaru srdce. Lolíčky, to je moderna. Překopat Staromák.
Adla, adla, tytytyty, dydydydy, tatatata, bbbbbb, ejíííí
splín, že není kam se hnouti
novou linku, byt či dům
mně by stačil čistej rum
Hučí jak dálnice pod kopcem
potřeby plnění zbytečných snů
zameť si před vlastním poklopcem
radši salám než goudu
Když si dá gay čočku
vrní mu anus jak když hladíš kočku
rozpustí se druhý v něm
jak když lížeš vločku
Pak fracek racek
štípnul ti i poslední klacek
osamělý nácek
pronajal ti plácek
No a takovejch píčovin se dá psát trilon na dvanáctou. Haha, humor, kolik má asi nul?
V života pasti, šulina si mastí, krémem proti striím, láskou proti zmijím. To určitě, systémově básně, jakýž to přežitek. Anžto jářku. Škatulky, přihrádky, návody, plány. Jamby more, ty jsem na gymplu poznal, i trocheje, přízvuky no, nic strašnýho. Jde o plynulost a obsah. Plyny, co klesaj a šutry, co lítaj. Ve tvaru srdce. Lolíčky, to je moderna. Překopat Staromák.
Adla, adla, tytytyty, dydydydy, tatatata, bbbbbb, ejíííí
simtě, taháš nás za nos a myslíš si, že na to nepřijdem! anekreonská antiteze ABAB je ve skutečnosti ABAC.. mám tě!
Žeru tvaroh, zahnu za roh - co nevidim- ti nepovim - se stydim
člověk hravý je to pravý :-D
člověk hravý je to pravý :-D
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Rýmovník dutý : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : Citoprázdniny
Předchozí dílo autora : Nedopsánky
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
naivní snílek [17], Telcontar [17], incarmen [16], bezejmenný [14], ThePočly [13], Ziny [4], Petr. [3]» řekli o sobě
Martin Patřičný řekl o (ne)známá_firma :Před pár lety literatura přežila i svůj šílený nadbytek, těch, kdo píší, začalo být víc, než těch kdo čtou…ale – došlo k něčemu jinému: Tak dlouho se čekalo, že knihu zlikviduje televize, že knihy a čtení změní čtečky a audioknihy, o internetu nemluvě. Ale njestalo se to. Co se stalo doopravdy? Proměna je v tom, že vyhrály ženy. A vůbec nejde a nešlo o nějaké zápolení či o vítězství. Prostě jen daleko víc žen než mužů kupuje knihy, daleko víc žen čte a dnes myslím že i víc žen píše. Ženy zkrátka převzaly žezlo i otěže literatury a muži se sami odsunuli na vedlejší kolej, mimo mísu. Co všechno se muselo stát a stalo se od těch časů, kdy muži psali skoro všechny knihy a stvořili i všechny ženské postavy, o tom mám pár poznámek pod článkem. Literatura, královna kniha, byla vždycky něčím a nějak „ohrožená“. Teď tedy odkládá brnění a obléká košilku a sukni. Proměna literatury začíná. Co přinese, bůh suď. Nebo spíš bohyně?

