přidáno 19.05.2008
hodnoceno 4
čteno 1120(16)
posláno 0
Je druhého června. Projíždím nočním velkoměstem svou každopáteční cestu domů. Na domy, ulice, kavárny, bary, divadla, kina, obchoďáky a náměstí padá vlažná, sametově modrá červnová noc prozářená jen světly pouličního osvětlení, světlomety protijedoucích aut a neonovými transparenty, které po obou stranách silnice se svým oranžovým smartem míjím. Je to smutný pohled na ty usínající domy, zhasínající okna a blikající lampy okolo.
Jedu obvyklou cestou po rychlostní silnici v pravém pruhu. Koukám před sebe, ruce mám položené na volantu a tiše si pobroukávám smutné písničky s rádiem. Je půl jedné v noci. Prostě má obvyklá návratová cesta - temně modrá tma, vlahý vzduch foukající z klimatizace a oranžové hvězdičky světel protijedoucích aut. Pak, jak si tak tichounce prozpěvuju spolu s rádiem, koukám, že se vedle mě objevil modrý džíp a v něm mladý kluk ne o moc starší než já. Chvíli tak jede stejným směrem a stejnou rychlostí jako já a světla mu laškovně svítí. Otočím na něho hlavu a on se na mě taky podívá. Usměje se, já taky, a zrychlí.
Odjede. Kam asi ten mladej kluk spěchá? Teď, v noci? Jedu dál sama tou podivnou, klidnou, modro-oranžovou, vlahou večerní alejí a mám lepší náladu. Mezi těmi spěchajícími se přece jen našel někdo, komu ještě slovo úsměv v dnešním světě něco říká…

ikonka sbírka Ze sbírky: Laserová lampa

přidáno 12.06.2008 - 21:33
Hvězdářka má pravdu, že lidé se na sebe málo usmívají jen tak, pro radost. Když se na mě někdo usměje, vždycky mi to vylepší celý den, protože ten člověk mi předal kousek sebe a něco ze své dobré nálady. Vím, že upřímný úsměv mě vždycky přinutí zvednout koutky úst nahoru...Tak se na sebe usmívejme lidičky jak jen to jde:)
přidáno 21.05.2008 - 10:34
pěkné... ale na pravý fejeton by to mělo mít nějakou výraznější pointu...
přidáno 20.05.2008 - 12:25
No tak přímo fejeton to není, ale byl by to takový hezký sloupek do novin, celkem kritické ke společnosti a to se mi vždy líbí, je svatá pravda, že lidé ve spěchu a v chaosu běhu života ztrácejí i základní slušné mravy. Smutná to skutečnost.
přidáno 19.05.2008 - 21:39
Tak nevím, jestli je to fejeton, ale jako myšlenka je to hezké...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Modrý džíp : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Andělé s quijotovskými úsměvy
Předchozí dílo autora : Milionová výhra

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
Raphael [13], Olivka [6], incompris [9], LucasBun [10], taron [9], Rico11 [9], Akaren [8], jaroslav [7], markky [4]
» řekli o sobě
Yana řekla o Sucháč :
Realista, který se občas toulá v oblacích ( to je to první co mě napadne ). Vnímám, že má jasno, ale přesto tomu občas uniká a je mu dobře v tom rozervaném světě básníků, muzikantů, bohémů, a to se mi líbí. Vnímám, že stojí nohama pevně na zemi, ale rád se od země odpoutá. Píše básničky plné radosti ze života, z lásky, z lásky a obdivu k ženám. Ví své a když se občas přežene mráček, brzy ho nahradí sluníčko. A ještě si cením toho, že dokáže pochválit, povzbudit, ale i taktně zkritizovat. Sakra co napsat negativního??? Asi jen to, že ho vlastně vůbec neznám...
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku