|
|
Byla teplá noc
ulice měli teplotu horečky
tramvaje namísto lidí
převážely obrovské sklenice se strachem
Na nádraží prodávali
dětství po gramech
v pytlících
chutnalo jako rezavé mléko
Procházela jsem se
potemnělými ulicemi
v tu ránu
potkali jsme se s démonem
neměl hlavu
jen místo ni akvárium
v kterém plavala opuštěná planeta
Začal mi vyprávět
prý že nejsmutnější jsou války
ty vznikají v příliš čistých pokojích
Prý že nejsmutnější jsou výtahy
pořád někoho vozí nahoru a dolů
vůbec nikam neutečou
Pak se mě zeptal
zda-li mám trochu světla
Nevěděla jsem co mu odpovědět
tak jsem mu podala ruce
zeptal se mě na adresu
tak jsme se vznesli do oblak
a tak jsme letěli ke mně
vypustil mě do komínu
všechno začalo hořet
kredenc
postel
stůl
židle
Podařilo se mi všechno uhasit
s úctou k vodě
která je jež životodárná očistná
Jediné co zůstalo nedotčené
bylo však Tvoje jméno
které leží klidné potichu
pod skleněnou máselničkou
*Ty, můj milovaný, který jsi mi pomohl a pomáháš, jak krásně žít
*beze strachu
******
ulice měli teplotu horečky
tramvaje namísto lidí
převážely obrovské sklenice se strachem
Na nádraží prodávali
dětství po gramech
v pytlících
chutnalo jako rezavé mléko
Procházela jsem se
potemnělými ulicemi
v tu ránu
potkali jsme se s démonem
neměl hlavu
jen místo ni akvárium
v kterém plavala opuštěná planeta
Začal mi vyprávět
prý že nejsmutnější jsou války
ty vznikají v příliš čistých pokojích
Prý že nejsmutnější jsou výtahy
pořád někoho vozí nahoru a dolů
vůbec nikam neutečou
Pak se mě zeptal
zda-li mám trochu světla
Nevěděla jsem co mu odpovědět
tak jsem mu podala ruce
zeptal se mě na adresu
tak jsme se vznesli do oblak
a tak jsme letěli ke mně
vypustil mě do komínu
všechno začalo hořet
kredenc
postel
stůl
židle
Podařilo se mi všechno uhasit
s úctou k vodě
která je jež životodárná očistná
Jediné co zůstalo nedotčené
bylo však Tvoje jméno
které leží klidné potichu
pod skleněnou máselničkou
*Ty, můj milovaný, který jsi mi pomohl a pomáháš, jak krásně žít
*beze strachu
******
Hezké dílo, krásné básnické obraty (Na nádraží prodávali
dětství po gramech v pytlících ...). Moc hezká fantastika.
Dal bych si ale pozor na gramatiku (tramvaje převážely).
dětství po gramech v pytlících ...). Moc hezká fantastika.
Dal bych si ale pozor na gramatiku (tramvaje převážely).
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Tma a světlo : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Předchozí dílo autora : Dům na útesu

