přidáno 22.02.2017
hodnoceno 33
čteno 626(37)
posláno 0
Hyacint v mé hlavě
z kočičích hlav stavě
přemýšlím nad souboji

Hyacint v mé hlavě
tolik jinotajů ve zprávě
oblékám srdce do zbroji

Hyacint v mém krku
chystám se k útoku
doufám, že to za to stojí

Hyacint v mé hrudi
ten úsměv studí
srdce prohru hlavě zatají

přidáno 24.02.2017 - 23:26
Devils_PIMP: Člověk, který tak snadno vynáší soudy o inteligenci člověka, pokorou asi úplně neoplývá. :) Nebolí tě oko? Nějak tuším, že v něm máš trám.
přidáno 24.02.2017 - 22:31
Nejen, zme neumíš psát, ale koukám, že neumíš ani číst. Jasně jsem napsal, co mi vadí. To, že to nechápeš jen ukazuje tvoji pramalou inteligenci, která se notabene odráží v onom rádoby díle o nicmem. Uč se pokoře a bude dobře...
přidáno 24.02.2017 - 19:13
Yana: Děkuji za povzbudiva slova. :) budu se snažit. Ano, bude lip.! :D
přidáno 24.02.2017 - 18:36
Hyacinty mě určitě zaujaly :-) a když budeš dobře sledovat a číst tak myslím že to poskládáš líp a jednou ještě líp, ta předchozí se mi taky líbí :-)
přidáno 23.02.2017 - 18:55
linoryt: Já a zahořklý člověk, no, to se povedlo ... Dobrej vtip :-) Měj se :-)
přidáno 23.02.2017 - 18:54
Zamila: Bohužel nejsi kritik, ale zahořklý člověk.

Za stáhnutí vojsk děkuji. Doufám jen, že nedojde k dalším násilným intervencím.
přidáno 23.02.2017 - 18:47
Tom Cortés: Do nějakých strukturálních analýz Psanců se úplně pouštět nechci. Myslím, že není rozdíl v tom, že ty to bereš vážně a oni ne. Jen každý kladete důraz na něco jiného. Samozřejmě některé věci přejít nejde (viz hyacintové problémy :D). Problematické je, když se tak široké spektrum umělců akumuluje na tak malé platformě. Dle mého je to jen o problému s porozuměním, které je v některých případech asi není možné.
přidáno 23.02.2017 - 18:46
linoryt: Nikoho neurážím, píši stále jen o díle. A je třeba si uvědomit, že neseš kůži na trh - se vším, co k tomu patří. Stejně nakonec jednou bude člověk vděčný jen nejostřejším kritikům. Je to jako s výchovou od rodičů - rodiče-kamarádi jsou fajn, ale musí i imponovat a jít příkladem. Mrzí mě, že sis všechno vztáhla na mou osobu a máš tedy o mně vytvořen mylný názor, ale tak máme demokracii ... Piš, jak chceš. Už nebudu okupovat Tvá díla, tak klid :-)
přidáno 23.02.2017 - 18:22
linoryt: Však v pořádku, nic velkého se nestalo. Jen si pár lidí zbytečně rýplo, protože prostě "musí".
Až tu budeš delší dobu, poznáš, že jsou tu lidi, kdo se o psaní aktivně zajímají, že jsou tu další, co píšou jen pro sebe a pro radost, a že jsou tu i diletanti a pozéři - jako ostatně všude, kde jde o umění.
Koho si kam zařadíš, a zda a od koho si necháš radit, je už jenom na tobě, tvém vkusu a tvých cílech.
přidáno 23.02.2017 - 18:16
Zamila: Vkládám to, co umím. Pokud by byla poezie doopravdy důležitá pro tebe, tak by si neurážela začínající psance. Já udělala to nejlepší, co zatím umím. A věřím, že se zlepším.

Tomům komentář byl směrodatný. To o těch tvých říci nemůžu. Toma nikdo neurážel. A myslím, že jsem kritiku od Toma, Orionky, Casa.de.locos, přijala s pokorou.
přidáno 23.02.2017 - 18:11
linoryt: Ježiši, pořád zaměňujete autora s jeho poezií - není to totéž ! A tady jsme přece (byli) od toho, aby nám šlo o dílo, nikoliv o člověka. Pokud by tu každý vkládal cokoliv, co ho zrovna napadne, aniž by to doladil do nejlepšího možného konce, jak by to tu asi vypadalo ...? Ale chápu, že pro někoho je kritika prostě jen urážka ega, někdo holt nechce slyšet, že se má nad tím, co vkládá, zamyslet. Tak jen se dál plácejte po rameni, jak jste skvělí. A nezapomínejte pak nekomentovat (nebo naopak hanit) díla kritiků. Tom píše skvěle a řada dalších tady, tak se učte od nich, pokud je pro vás poezie důležitá. Ale asi ne příliš.
přidáno 23.02.2017 - 18:07
Zamila: Tak to vůbec potom nechápu. Existují osobní vzkazy. Neútočím. Pokud pod mou báseň píše někdo, že je plevelem, tak to bez povšimnutí nechat ale nemůžu.
přidáno 23.02.2017 - 17:54
linoryt: Ano, to opravdu patřilo Orionce. A nic irelevantního na svém komentu nevidím. Ale jak vidím, útoky na osobu Tě baví, takže konstruktivní kritika zde opravdu nemá místo. Tak si dál pište, co chcete, zřejmě to opravdu děláte jen pro radost a pro setrvání na místě. Tak do toho :-)
přidáno 23.02.2017 - 17:16
Zamila: To asi nebylo adresováno Orionce, že?

Jedna báseň na kterou se snesla tsunami kritiky ze 14, to mi příjde jako úspěch. Jsem asi plevel. Nadějí mi budíž, že i plevel má krásné květy.

Souhlasím, že by kritika neměla být útočná. Přečti si ještě jednou, co jsi napsala a zhodnoť, jestli se toho držíš. Pokud chceš kritizovat mou tvorbu, tak ať! Jen nechápu, proč do toho taháš své životní příběhy, příjde mi to irelevantní.

Cituji: "Tady to sakra nemá bejt o útocích kritika na kritizované a naopak, ale zejména o dílech, práci a zlepšování. Jen jestli se tady někdo chce vůbec zlepšovat ..."
Poslední věta opravdu útočná není. :)

Tady jen malá kritika kritiky. I ta má svá pravidla!
přidáno 23.02.2017 - 16:59
Orionka: Proto Ti uvádím, na jakém webu začínat. A většinou to funguje tak, že čím větší pecku od kritiky dostaneš, tím víc se nad sebou a svojí tvorbou zamyslíš. Víš, jaké to je, probírat se tady min. patnácti podobnými kousky než se dostaneš k pár dobrým básním ? Nemělo by se to tu zaplevelovat. A víš, kolikrát mi Puero a jiní (i na piste-povidky a jiných portálech) napsali, že to a tamto je fakt sra*ka ? A napsali také proč. No, a tady je špatně úplně všechno. K tomu by se on třeba ani nevyjadřoval. Je třeba číst dobré autory - amatérské nebo ty klasické literární... Vždyť se stačí i podívat třeba na NoWiše, jak tady psal v šestnácti, na casu de locos a další ... A učit se a učit. Na mě padlo a padá tolik kritiky - a ačkoliv padá i na mě jako člověka (kterého si tu řada plete s pokrouceným virtuálním já) - s kritikou od kohokoliv se nad tou svou věcí zamyslím ... Tady to sakra nemá bejt o útocích kritika na kritizované a naopak, ale zejména o dílech, práci a zlepšování. Jen jestli se tady někdo chce vůbec zlepšovat ...
přidáno 23.02.2017 - 14:29
casa.de.locos: Díky. Třeba se v budoucnu dočká téma lepšího zpracování. :) Ale nevím, jestli v té době budu ještě tolik podléhat hyacintům.
přidáno 23.02.2017 - 14:28
Devils_PIMP: Vyšší význam? Nezaujala, nebavila?
Nesouhlasím, zaujala tě očividně svoji nanicovatostí, dle tvých slov, jinak bysis nedal tu práci psát takový zlý a nekonstruktivní komentář.
přidáno 23.02.2017 - 14:22
Tom Cortés: Musím s tebou částečně souhlasit. Chyby tam byly a asi i jsou. Drhne. Teď pro mě vyvstává otázka - Je to tedy báseň nehodná sdílení? Zatím asi nejsem tak zdatná pisatelka, ale když jsem ji psala, tak jsem do ní dala všechny své dojmy a pocity daného momentu a asi i schopnosti. Zavrhnout tu báseň, nebo přepisovat ( o což jsem se pokusila a dopadlo to ještě hůř :D :D ) by mi přišla škoda. Je to jedinečné, ač nedokonalé zachycení pro mě důležitého okamžiku.

Souhlasím, že plácat se po ramenou a honit si pérka nemá moc význam. Nevím ale jak to na Psacích chodí, jsem tu jen měsíc. Možná se mě chtěli jakožto nováčka zastanout, což mi příjde milé. Jsem křehký člověk, tak stejně jako jsou básně.
přidáno 23.02.2017 - 14:13
Orionka: Díky za konstruktivní kritiku. :) Ono to původně bylo stavě :D nějak jsem se snažila to opravit, když Tom říkal, že je tam chyba a trochu jsem to nezvládla.
přidáno 23.02.2017 - 13:01
Báseň mě na rozdíl od názvu moc nezaujala - myslím, že takový obraz by zasloužil lepší provedení, bez gramatických chyb a jakési šroubovanosti, kterou tam vnímám.

K rytmu a formě se vyjadřovat nebudu, protože o tom vím prd.
přidáno 23.02.2017 - 12:58
Basen absolutne o nicem. Tady kolega na pravdu sila techto basni je v uderu a rytmu. Tato podtrada jak to tak i nejaky vyssi vyznam - nezaujala nebavila.
P. S. Nauc se pokore - prospiva charakteru
přidáno 23.02.2017 - 12:51
Zamila: Jen taková poznámka - Jak má někdo rozeznat, na který server se může "odvážit" vložit svůj text? Má si nejdřív udělat jejich rešerši? Nevím podle jakých kriterií by ji teda hodnotil.
přidáno 23.02.2017 - 12:22
Líbí se mi myšlenka, ale připadá mi nedotažená. Jak píše Tom, rytmus drhne a tím se celá stavba drolí. Rýmy hlavě - ve zprávě nebo stojí - zatají nejenom nefungují, ale přímo ruší, to už radši bez rýmů než takhle polovičatě. A toho přechodníku je vážně škoda, "stavě" by se i rýmovalo... pokud by tedy nevadilo hodit to do mužského rodu, ale "stavíce" tam nepatří určitě.
přidáno 23.02.2017 - 11:37
Kritika je od toho, aby se z ní člověk poučil - i mně dala hodně. Potřebovali byste básnické začátky na serveru Piste-povidky.cz, kde se s vámi kritici (nejen při soutěžích) fakt nemažou. Člověka to vzpruží, namotivuje, poučí - a on si sedne a tříbí techniku i slovní zásobu - a roste, pokud na to má (talent, dril a sebereflexi). A že tam jsou sakra fundovaní básníci ... Jiná sorta než tady. Navíc tam se ani nevyplatí po konstruktivní kritice z nedostatku argumentů a přebytku sebevědomí útočit na samotné kritiky ...

Mrzí mě, že se z tohohle serveru začíná vytrácet smysl pro kvalitu, dotažení, soudnost, sebereflexe ... Být tu Puero a jiní fundovaní básníci a mistři konstruktivní kritiky, nedovolil by si člověk vložit tuto parodii na poezii ...
přidáno 23.02.2017 - 11:15
linoryt: A stále ti tam hapruje přechodník. Ale můžeme i gramatiku přejít tím, že je to přece vyjádření, a o tom to je, ne?
přidáno 23.02.2017 - 11:12
linoryt: Básní, které mají krátké úderné verše v jasně dané stavbě. Neexistujou žádné "moje kategorie". Ale když se rozhodneš pro vázaný verš, vázanost dělá právě rytmická jednota. Něco co místní diletanti a dojmologové stále nechápou.
Tou opravou ti vypadl jeden rým. Což nevadí. Co vadí je, že rýmuješ dva různé rytmické celky (hlavě-ve zprávě, čeština má přízvuk na předložce). A co vadí nejvíc je, že jsme na literárním serveru, a místo toho, aby se tu tříbila technika, a navzájem jsme se učili, plácá se tady pár lidí po ramenou, jak to tomu člověku, co legitimně upozornil na nedostatky, nandali.
přidáno 23.02.2017 - 10:54
Jsoucno: díky, Nejsoucno.:)
přidáno 23.02.2017 - 10:20
Jamb, trochej, spondej. Na to mrdej. Dělej to takto, protože Ti to jde dobře)
přidáno 23.02.2017 - 01:18
meskalinaprach: Díky moc! Jsem ráda, že zaujala i přes gramatické chyby a pokulhávající, ne-li chromý rytmus!
přidáno 23.02.2017 - 01:14
Tom Cortés: Síla těchto básní? Jakých těchto? Nerada bych, abys mě zařazoval do nějakých svojich kategorií. Ano, chyby byly.
přidáno 23.02.2017 - 01:09
Tolik jinotajů v básni. Síla těchhle básní je v tom, že jsou básněmi a ne souborem slov dosazeným do vzorečku.
přidáno 23.02.2017 - 00:59
here come the cortés and his rytmus majstrštyk again!
zaujala mě. :)
přidáno 23.02.2017 - 00:51
Síla těchhle básní je v úderným a pravidelným rytmu - něčem, co tu silně drhne. Navíc tam máš několik věcí gramaticky špatně.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Z hyacintů zbroj : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla


Předchozí dílo autora : Cesta vlakem

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
vanovaso
» narozeniny
Egretta [12], mar.lin [11], Ells [6]
» řekli o sobě
zamilovana do nezamilovane doby řekla o Severka :
Slečna.. co ji vůbec nemusíte znát osobně, abyste stačili pochopit alespon tak důležitou věco, jako je její světluškovské poslání... :)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku