|
.
|
Den po dni mizí mi smutek z tváře
Vteřina vteřinu střídá
Život je trhacím kalendářem
Večeřím, vzápětí snídám
Nedávno stál jsem na startovní čáře
A už jsem na cestě k cíli
Jak pletený svetr se můj život páře
Chci žít věčně....na malou chvíli..
Vteřina vteřinu střídá
Život je trhacím kalendářem
Večeřím, vzápětí snídám
Nedávno stál jsem na startovní čáře
A už jsem na cestě k cíli
Jak pletený svetr se můj život páře
Chci žít věčně....na malou chvíli..
Manni: Jj, občas mne políbí Músa a mám chuť se předvádět.
Někdy mám skoro divadelní sklony a tohle byl zrovna ten případ. Ale bez Tvé miniaturky by nebyla ani inspirace...:-)
Někdy mám skoro divadelní sklony a tohle byl zrovna ten případ. Ale bez Tvé miniaturky by nebyla ani inspirace...:-)
ioreth: Děkuji moc:) Velmi dobrá připomínka...také jsem si poslední dobou všimnul, že si jako téma vybírám převážně klišé......tentokrát to vyšlo, ale do budoucna se tomu raději pokusím vyhnout;)
Manni:
Ať chvíle krátká věčností být zdá se,
abys směl prožít vše, co by sis přál,
poznal jsi lásku, voněl k světa kráse
a z věcí smutných mnoho nepoznal...:-)
Jj, hezká, stručná a přec svěží, uplývá tu jako sen...
Ať chvíle krátká věčností být zdá se,
abys směl prožít vše, co by sis přál,
poznal jsi lásku, voněl k světa kráse
a z věcí smutných mnoho nepoznal...:-)
Jj, hezká, stručná a přec svěží, uplývá tu jako sen...
líbí se mi moc. jen já už na ty přesné a pravidelné rýmy moc nejsem, tím pádem je mi ta forma už lehce cizí :/ (ale to je pouze můj subjektivní pohled). jinak obsah - jak se se ctí a neotřele zhostit klišé a mít originální výsledek. to už se jen tak někomu nepodaří, ale tobě zrovna ano :)
Jiří Turner: Moc dekuji:) Pan Hrabal byl velmi moudry clovek a myslim, ze ten citat je toho dukazem. Casto pouzivam klise, protoze at chceme nebo ne, k zivotu nepochybne patri;-) Velmi si cenim Vaseho hodnoceni:)
Napadá mne v souvislosti s obsahem tvé básně jeden citát z Hrabala: " mladí muži myslí na smrt a staří pardálové na mladistvé holčičky." V básni samotné se mi líbí dobré veršování. V metaforách se pak střídají klišé s dobrými nápady.
Yana: Moc děkuji. Nelituji, že jsem se na tuto stránku vetřel. Doufám, že mezi ostatní zapadnu. Snad ano. Jsem totiž psanec..:)
vau, taková zamyšlení mám ráda, vůbec se mi filozofický nádech tvých dílek zamlouvá, jo a velká písmena na začátku řádku u mě vždy zdůrazňují sílu jednotlivých veršů, také tak občas ráda píšu asi je fajn že jsi zabrousil na psance
Zamila
Přetečkováno ;-) Ale jinak krásná báseň a prostě svěží vítr v plachtách. Skvělá poezie, originální obrazy. Paráda ! :-)
Dozor
Moc pěkná, krásné životní přirovnávání..
Život je trhacím kalendářem... Jak pletený svetr se páře..
Život je trhacím kalendářem... Jak pletený svetr se páře..
ach, ta je krásná,... ty obraty... žít věčně -na malou chvíli - ten pocit je mi tak blízký :-))
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Žít věčně : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : V davu
Předchozí dílo autora : Myslím
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Jeanie [18], se3slzu [17], Max the Fallen [16], Milly [15], Tajemnáosoba [13], Dadi [13], elis 77 [6], Gustava [2], Honzík [2], Přemek [1]» řekli o sobě
dvakredencedekadence řekla o NoWiš :jednou si zapálil ksicht, když se snažil hecnout vypití zapálenýho něčeho, co mělo přes 70% a když jsem to sfoukla, chutnalo to trochu jako karamel. prý se to pije brčkem, kámo! tak jsem ho uhasila. prasák, herečka a často mě překvapuje, jak produktivní vlastně je. člověk by to do něj ani neřekl. nejen, že má nulový morální zásady, ale dokáže si to ospravedlnit tak, že to dává smysl. nevím přesně na co má talent, ale má ho. mám tě ráda, bratře.

