Neupravený text... ala, co na srdci to na papíře.
přidáno 11.02.2021
komentářů0
čteno34(5)
Už odmalička jsem měla potřebu krmit zvířata. Děti to dělávají, krmí kozy a ovce v zoo koutku a potají vykrmují babičce králíky v králíkárně. Mě to však zůstalo až do dospělosti. V zoo koutcích odstrkuju děti, abych se i já dostala do kontaktu s němou duší. Mám jeden typ na pohoršené matky oněch ukňouranců... dělejte, že jste retardovaní a můžete si pak krmit klidně i žirafy. To není nadsázka, dospělý člověk s hravou dětskou duší je, v dnešní společnosti opravdu považován za slaboduchého.

V paneláku, kde bydlíme mám přímo před oknem strom, na který jsem opatřila krmítko. Mí opeření přátelé tam mají hotový švédský stůl, včetně rozinek a ořechů, které si sama odtrhuji od úst. Jenže, když je tam sleduju, jak se ládují, mám z toho prostě radost. Sousedé mají zase zábavu ze mě, jak tam denně chodím upravovat zavěšené dobroty, aby se k nim dostal každý druh. Nevěřili byste, co všechno na sídlištích žije. Například strakapoudi zbožňují len.

Teprve nedávno jsem konečně přišla na to, proč to vlastně dělám. V souvislosti s předsevzetím pravidelně meditovat, jsem se sesbírala z karimatky. Polámaná a naštvaná z neúspěšné meditace, neschopna zastavit tok myšlenek. Zadívala jsem se z okna na své krmítko a bylo to... Myšlenky zmizely. A tak jsem tam tak stála a sledovala, jak ta nižší forma života poletuje a cpe se. Perou se vzájemně o zrní a já nemusela v tu chvíli myslet vůbec na nic. Našla jsem svou ideální formu meditace už jako malé děvče.

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Automatické psaní : trvalý odkaz


Předchozí deník autora : V mysli nebýt

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

Wallpapers



Najlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku