|
Jenom pár drobnůstek ala haiku na pobavení.
|
|
Par miniaturek, které se tváří jako haiku.
|
|
Dnes jenom jednu hříčku.
|
|
Jen takový pokus.
|
|
Stále častěji teď myslíme na jaro a jarní radovánky, na věku opravdu nezáleží.
|
|
Pro labuť.
|
|
Snad moc nepobouřím Japonce a další příznivce této poetické formy.
|
|
Opět přidávám pár miniaturek z letní zahrady. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe.
|
|
Zima útočí.
|
|
Dělám to poprvé...
|
|
Takové české haiku podle dědka.
|
|
Pokus o haiku
|
|
Jak málo slov někdy stačí.
|
|
|
|
Malá ochutnávka.
|
|
|
|
0 setkání s vámi, haikuisty ve V.Meziříčí.
|
|
|
|
Následující texty byly použity jako příklady při výkladu o teorii haiku v knize The Haiku Handbook.
Původně byl text publikován na webu Písmák.cz, který se ovšem v nedávné době radikálně proměnil, proto překladový soubor přesouvám sem, aby se k němu zájemci mohli bez problémů dostat.
|
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
vdana [16], Angel12 [16], Marnerin [11], AdamSeski [11], Krysař [9], Slovanská Julie [7], Spero [6], Autor [2], milos [1]» řekli o sobě
Severak řekl o Dívka v modrém :taková legendární pokémonka. Byl jsem na ní docela zvědavý co je zač, pak jsem se s ní potkal jenom jednou skoro doslova jen z rychlíku.

