Text je příliš dlouhý
Singularis, 19.07.2020 17:03:27
Když jsem dnes vkládal/a svoje dílo „Víťulínečkův omyl“, systém ho odmítl s chybovým hlášením, že nejsou zadány všechny povinné údaje. Když jsem ho vložil/a jen malou část, ta vložit šla, ale když jsem při změně díla vložil/a celý text, zase to skončilo chybou „Chyba. Text je příliš dlouhý“; tato chyba se objevoval/a, než jsem text zkrátil/a cca pod 10000 znaků, pak vložit šel.

Předpokládám, že jde o chybu, protože třeba Vánoční agitace (https://www.psanci.cz/dilo.php?dilo_id=21393-ester-krejci-s01e0
6-vanocni-agitace
) má 35325 znaků a vložit šla. Prosím o prověření.
LUKiO, 29.07.2020 09:46:00
Chyba to není. Limit 10000 znaků jsem nastavoval cca 4 měsíce zpět, proto ti to u starších děl vložit šlo. Je nutné takto objemná díla vkládat navícekrát.

Důvod je ten, že při zobrazení stránky s dílem se provádí jeho pročištění ve smyslu správné načtení a zobrazení obrázků, naformátování textu do html, a to vše sežere hodně výkonu. Čím delší dílo, tím náročnější. Ono se stačí podívat, za jak dlouho se to tvé 35000 znakové dílo načte oproti jiným, krátkým dílům.

Jedinou možností, jak znovu povolit takto objemná díla by bylo, když by se do databáze ukládala druhá, už očištěná, zobrazovací verze. Možná bych mohl toto udělat aspoň pro těch pár autorů, kteří si platí premium, ale pro všechny...to by těch platících muselo být více, aby se vyplatilo uchovávat v databázi více dat u všech.
Singularis, 29.07.2020 20:05:04
Aha. Nicméně zmínku o tom limitu jsem nikde nanašel/a, dokonce i v sekci „novinky“ je poslední novinka z roku 2015.

Vkládání díla ve více částech je někdy vhodné řešení, ale ne pokaždé. Udělal/a jsem to třeba u Zájmů a citů nebo u Pověsti o princi Fedorovi a tam to nevadilo, ale třeba u scénářů si myslím, že by to byl problém.
LUKiO, 29.07.2020 20:26:54
Singularis: To byla marginální úprava, nikde jsem to nepsal. Omezení se dělalo kvůli jednomu autorovi, který tady vložil X násobně delší dílo, které pak způsobovalo problémy při načítání. A samozřejmě to zatěžovalo server. Za ty 4 měsíce jsi první, koho ten limit omezil.

Jinak z hlediska provozu je jedno, jestli se jedná o scénář nebo cokoliv jiného.

Každopádně jak jsem psal výše, zkusím v nějaké dohledné době zapracovat řešení, jak ten limit odstranit aspoň pro VIP autory. Všem to povolit nechci, protože se díky tomu zvýší data v databázi, a tedy prostor na produkčním serveru a dvou záložních. A prostor něco stojí...a počet platících autorů spočítám na prstech jedné ruky.
Singularis, 29.07.2020 21:03:15
LUKiO: S odstraněním limitu jen pro VIP autory souhlasím a děkuji, že se to pokusíš takto vyřešit.
LUKiO, 30.07.2020 10:35:19
Singularis: Tak už by ti to mělo fungovat bez limitu, zkus :)
Singularis, 30.07.2020 16:58:02
LUKiO: Funguje to. Moc děkuji!
Singularis, 02.08.2020 10:50:10
Bohužel jsem narazil/a na nový problém. V nově vložených dílech nefungují obrázky. Vloží se jen jako značka img src="img.php?uid=&obrazek=".

Také okno pro výběr obrázku přestalo správně fungovat. Odkazy na druhou a další stránky mají adresu "https://www.psanci.cz/obrazek_popup.php?zacatek=20" apod., ale s těmi parametry se zobrazí prázdné okno. Správně se to zobrazí, teprve když použiji funkci Zpět, která se vrátí na adresu „https://www.psanci.cz/obrazek_popup.php?id=0“ (což je samo o sobě divné).
LUKiO, 03.08.2020 02:19:17
Singularis: Zkus dílo uložit znovu, už by to mělo být snad OK. A obrázky v kategorii - bez zařazení - jsem opravil, tak by to stránkování mělo už taky fungovat.
Singularis, 03.08.2020 17:49:12
LUKiO: Děkuji. Potvrzuji, že obě chyby už jsou opraveny.

Pokud chcete vložit odpověď, musíte se přihlásit.
»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
Adas [9], ondratra7712 [9], Rakča [5], lenkaf [5], Latrax [7], CosTra [6], pajakoreckova [3]
» řekli o sobě
shane řekl o Nikytu :
Milá, temperamentní a okouzlující dívka, se kterou se dá bavit prakticky o všem. Má rozsáhlé zájmy i všestranné znalosti a obdivuhodnou inteligenci. Skvěle veršuje česky i anglicky a nemá problém s plynulým přechodem mezi těmito jazyky. Svého času mne poctila svým přátelstvím i důvěrou a zahrnula mne spoustou informací i veselých historek. Náš kontakt spíš připomínal running commentary! Byl jsem rádcem, důvěrníkem, arbitrem ve věcech života i prvním kritikem některých dílek. Někdy jsem se dost zapotil, protože mé znalosti mají díry a mé IQ , ač slušné, na Menzu nestačí... Milá Veroniko! Nevím, kdy a kde se zas potkáme, ale chci Ti poděkovat za všechny ty krásné chvilky tady s Tebou. Bavily mne veselé historky ze života psích slečen i z Tvého vlastního, nutila jsi mne přemýšlet o věcech, které by mne jinak míjely a řešit to, nač bych si jindy netroufal. Bylas má múza i inspirace, Tvá důvěra mne těšila i zavazovala. Well, přečetl jsem si s údivem, cos tu o mně prohlásila a na chvilku jsem ztratil řeč! Snad právě jen Tvá nepřítomnost v kritickém okamžiku zabránila globální katastrofě...;o)))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku