Pohádka, když je ta zima
přidáno 22.01.2010
hodnoceno 2
čteno 3627(20)
posláno 0
Ve sněhové vločce pluly labutě. Každá svým směrem a nikdy se nesetkaly, tak jako v každé vločce. Obě si myslely, že zůstanou navždy samy a také samy roztají s vločkou, až dopadnou na zem. Tak bloumaly vločkou už nějakou dobu a stále ne a ne se rozletět do větru a dopadnout na zem.

Když jednou konečně zase padal sníh, Labuťák se chtěl podívat skrze krystal ven, jak to na té zemi asi vypadá a jak je krásně, když sněží. Na to samé myslela i Labuť a vydala se k tomu samému krystalku. V tom ho uviděla a nemohla věřit svým vlastním očím. Byl tak skutečný, tak bělostný. Nebyla tedy na vločce sama. I on si všiml, že již dávno není sám. Hleděl na krásnou Labuť, byla nádherná. Bílé peří odráželo bělost vločky, černé korálkovité oči zářily do dálky. Jistě muselo být její peří na dotek hebké, myslel si Labuťák. A tak se stalo, že se ti dva zamilovali. Už nemuseli plout vločkou opuštění a sami. Teď měli jeden druhého a nic na světě je nemohlo už rozdělit…

Ale jednou se stalo, co muselo, vločka dopadla na zem … a roztála. A labutě? Ty dvě nádherné a zamilované labutě roztály s ní. Ale vůbec je to nemrzelo. Vždyť našla jedna druhou a tak mohly být až do konce spolu. Ale to není konec. Jejich srdce, čistá a bělostná jako ony samy, se vrátily k mrakům, ze kterých se zrodila bílá sněhová vločka. Já přísahám na bílé peří labutí, že tam našly další bělostná srdce, která čekala na svou sněhovou vločku.

ikonka sbírka Ze sbírky: Písně viol

přidáno 20.11.2013 - 09:13
Moc pěkné,škoda,že tak krátké.
přidáno 27.01.2013 - 14:48
je to nádherné!!!!!!!!!!!
Dlouho jsem nedostal takové pohlazení.-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Bílé peří labutí : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Sluneční květ
Předchozí dílo autora : Sedm

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Mlčeti Zlato
» nováčci
zabijakplic
» narozeniny
Deny [9], octopus [12], Dott [12], madanga [7], Obláčková [11], rezka [10], Artie [10], Neděle [2]
» řekli o sobě
shane řekl o Nikytu :
Milá, temperamentní a okouzlující dívka, se kterou se dá bavit prakticky o všem. Má rozsáhlé zájmy i všestranné znalosti a obdivuhodnou inteligenci. Skvěle veršuje česky i anglicky a nemá problém s plynulým přechodem mezi těmito jazyky. Svého času mne poctila svým přátelstvím i důvěrou a zahrnula mne spoustou informací i veselých historek. Náš kontakt spíš připomínal running commentary! Byl jsem rádcem, důvěrníkem, arbitrem ve věcech života i prvním kritikem některých dílek. Někdy jsem se dost zapotil, protože mé znalosti mají díry a mé IQ , ač slušné, na Menzu nestačí... Milá Veroniko! Nevím, kdy a kde se zas potkáme, ale chci Ti poděkovat za všechny ty krásné chvilky tady s Tebou. Bavily mne veselé historky ze života psích slečen i z Tvého vlastního, nutila jsi mne přemýšlet o věcech, které by mne jinak míjely a řešit to, nač bych si jindy netroufal. Bylas má múza i inspirace, Tvá důvěra mne těšila i zavazovala. Well, přečetl jsem si s údivem, cos tu o mně prohlásila a na chvilku jsem ztratil řeč! Snad právě jen Tvá nepřítomnost v kritickém okamžiku zabránila globální katastrofě...;o)))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku