|
|
Někdy si říkám
bolest je jak voda
když jeden odpojí přítok
nateče všechno do světničky k tomu druhýmu
asi jsem oceán co pojímá vodu
za všechny necity světa
chtěla bych najít tlačítko na vypnutí
ideálně někde v blízkosti mých slzných kanálků
ale
takhle to nefunguje
spíš umí jen
obrátit směr proudu dovnitř
a tam už jsem byla
stagnující vody úlevu nenesou
bolest má tekutou formu
a tak ji nezastavíš
i tu největší přehradu světa
musíš upouštět
ať se neprolomí hráz
proto jsem
jako okap při přívalových deštích
nebo jako když hodíš
s natlakovaným sodastreamem
směšně neestetický vodotrysk
ale říkám si
jen odteč
a odnes s sebou všechnu suť
ať mám zas
alespoň na chvíli
čisté hlubiny
možná jsem z podstaty jezerem
a musím jen naučit radosti
i během bouří
tančit po mé hladině
jako vodoměrky
bolest je jak voda
když jeden odpojí přítok
nateče všechno do světničky k tomu druhýmu
asi jsem oceán co pojímá vodu
za všechny necity světa
chtěla bych najít tlačítko na vypnutí
ideálně někde v blízkosti mých slzných kanálků
ale
takhle to nefunguje
spíš umí jen
obrátit směr proudu dovnitř
a tam už jsem byla
stagnující vody úlevu nenesou
bolest má tekutou formu
a tak ji nezastavíš
i tu největší přehradu světa
musíš upouštět
ať se neprolomí hráz
proto jsem
jako okap při přívalových deštích
nebo jako když hodíš
s natlakovaným sodastreamem
směšně neestetický vodotrysk
ale říkám si
jen odteč
a odnes s sebou všechnu suť
ať mám zas
alespoň na chvíli
čisté hlubiny
možná jsem z podstaty jezerem
a musím jen naučit radosti
i během bouří
tančit po mé hladině
jako vodoměrky
človiček: Psavec: LadyLoba: Sasanka: Moc děkuji za čtení, milé komentáře i porozumění.
Homér: Pár lidí přístup má, ale opravdu jen minimum. Ale podle mě sem nikdo nechodí, aspoň to tak beru a svobodu v tvorbě si brát nenechám. Ale s pár vybranými jedinci sdílím svoje nitro i mimo poezii, takže i tak by případné čtení bylo asi v pohodě. :-) Díky moc!
Jsem Vodnář nemám rád pro změnu tlak a průvan, ale vodě rozumím, včetně tvých slzných kanálků. Dlouho...
Príma dílo. Mám rád tyto poeticko-psychologické vhledy do tvého nitra. Čte to zde nějaký tvůj známý, nebo máš taky svobodu v tvorbě?
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Vodoměrky : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : Krajinou
Předchozí dílo autora : Do neznáma
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Dimi [18], HloubkovyPlavec [16], Ultramisicka [10]» řekli o sobě
shane řekl o Amelie M. :Drsná holka s něžnou duší, jejíž dílka čtu si rád, rozpláče, též touhou vzruší, dovede i rozesmát... ♥Prima človíček, který ví, co život obnáší a bere jej tak, jak přichází! Může mne jen těšit, že právě díky kdesi sdílenému odkazu na moji báseň "Když život nedá se už žít" zavítala mezi nás! Již mnohokrát mne inspirovala k zamyšlení nad věcmi, které mne doposud míjely a jindy ve mně probudila touhu k veršohraní! Jsem rád, že jsem ji poznal, je takovým milým oživením nejen tohoto portálku...:-)))

