Tak dnes zase něco nového. Jelikož jsme na hodině českého jazyka dostali za úkol vytvořit vlastní noviny/časopis (já hned několik funkcí - šéfredaktor, grafik, sazeč), tak jsem se rozhodla, že ukážu svůj článek:o)))
přidáno 03.06.2008
hodnoceno 12
čteno 3699(30)
posláno 0
KANAMARA MATSURI

Slyšeli jste někdy o Kanamara Matsuri? Pokud ne, jistě vás zaujme to, že se jedná o festival konající se již třistaletí v Japonsku. A pozor, není to ledajaký festival. Během něj totiž lidé do ulic vyrážejí s obrovskými modely mužských údů.


  Kanamara Matsuri neboli svátek ocelového falusu (mužský pohlavní úd) je šintoistický svátek, který je každoročně pořádán chrámem Kanamara ve městě Kawasaki, v Japonsku. Festival má své kořeny v 17. století (1603 -1807), kdy prostitutky na-vštěvovali chrámy a modlily se za „dobré kšefty“ a proti pohlavním nemocem. V té době totiž v Japonsku řádila epidemie Syfilidy. Také je uváděno, že šlo o boží ochranu úspěchu v profesním i rodinném životě a zajištění snadného porodu a šťastného manželství.

LEGENDA
  Jedna z japonských legend vypráví o mladé dívce, v níž se usídlil démon. Tento démon během dívčiny svatební noci vykastroval dva mladíky. Aby démona z dívky vyhnali, zhotovil kovář speciální železný falus, na němž si démon vylámal zuby.

FESTIVAL DNES

  V dnešní době je Kana-mara Matsuri především svátkem plodnosti a jar-markem, který je nesen ve veselém duchu, a slouží k získávání finančních pro-středků na výzkum HIV. Tento festival se koná kaž-doročně v Kawasaki a to vždy první neděli v dubnu. U cizinců si získal velkou oblibu. O tom svědčí i fakt, že ze 30 000 účastníků jich polovinu letos tvořili právě cizinci.

PRŮBĚH FESTIVALU
  Festival je započat už ráno, kdy na pódiu před chrámem tančí za dopro-vodu hudby bíle oděné maiko (dívky školené, aby se staly Gejšou). Poté je požehnáno mikoshím (pře-nosným svatyním) s mode-lem falusu na špici. Tyto svatyně jsou přibližně ko-lem dvanácté hodiny vyz-dviženy na nosítkách a ne-seny ve slavnostním prů-vodu. V čele důstojným krokem kráčí mnich, za ním pak tři skupiny slavnostně oděných dobrovolníků a dobrovolnic nesoucích na ramenou nosítka s falusy v hodně nadživotní velikosti; nejatraktivnější z nich je růžový. Jeho nosítka jsou bez stříšky a nesou ho chlapi převle-čeni za transvestity.


  Průvod chodí asi hodinu kolem chrámu v uličkách města a čas od času se zastaví (To když obzvlášť rozjetá skupinka nosičů menšího dřevěného falusu rozkývá nosítka do všech stran). Pokud jste velcí nadšenci, jistě vás potěší, že se k nesení falusů můžete přidat také.
  Pokud by vás z nesení začaly bolet záda, můžete se porozhlédnout po nějakém tom suvenýru na památku. Je zde mnoho stánků, které jsou jimi přeplněné a i výběr je bohatý. Můžete si například zakoupit lízátko, píšťalku, chrastítko, barevný šátek či svíčku ve tvaru falusu.
  Další lákavou atrakcí, zvláště pro zručnější jedince, je vyřezávání si vlastních falusů z různých druhů zeleniny. Například z bílé ředkve či mrkve.
  Na své si ovšem přijdou i lidé, kteří se rádi fotí. Je zde totiž k dispozici dřevěný falus na podstavci, velký přibližně jako kanón. Na ten se dá dobře posadit a potom už stačí jen nechat svého kamaráda mačkat spoušť u fotoaparátu. Nutno podotknout, že tato atrakce je velmi žádaná, zvláště u žen.

ZA ROK V KAWASAKI
Pokud se chystáte někdy vyrazit do Japonska a pokud vás tento bizardní festival zaujal, můžete se jej zúčastnit příští rok začátkem dubna. Prý je to velká zábava a stojí to za to.

▪ Nikytu
přidáno 31.01.2016 - 23:24
Nikytu: Vážně? To jsem netušil, že mám u Tebe takový úspěch! Jen jsem se bavil a tak nějak doplnil předkládané informace o parodii na jistou častou reklamu...:-)
přidáno 31.01.2016 - 23:09
shane: Tak to mně pobavilo! Umíš mě překvapit i rozesmát jako nikdo! :-D
přidáno 02.01.2016 - 14:47
I bez Clavinu sexuálním ďáblem!
Co víc si může mnohý z mužů přát?
Potěšit ženu ředkvičkovým rádlem,
nákazy HIV již nemuset se bát?
:-)
přidáno 10.08.2013 - 11:47
Jo, dobrá práce.
přidáno 12.07.2008 - 01:49
néné, syfilidy, přece znáš tu báseň od Franty Gellnera:

nezemru já od práce
nezahynu bídou
nezalknu se v oprátce
skončím SYFILIDOU

tak.
přidáno 14.06.2008 - 22:35
tak to je...no já osobně bych tam asi nejela, ale jako článek zajímavé - hm vyřezávat pohlavní údy z "ředkviček" může být docela sranda. Článek je moc hezký akorát, epidemie Syfilidu mě zarazila , opravdu se to tak skloňuje? Nemělo by být epidemie syfilitidy ( když je syfilis) ?
přidáno 03.06.2008 - 22:55
Ahoj.
Jestli je to v osnovách či ne, to nevím... Každopádně my to dělali, neboť na četině probíráme publicistický styl. Ale třeba brácha to nedělal, tak nevím...
A jaké jste měli noviny? My t měli se zaměřením zeměpisném - ypy na dovolenou aj. zajímavé články:-)
přidáno 03.06.2008 - 20:58
Tak o tom už jsem slyšela i četla:-) Zajímavý, náhodou... Taky jsme dělali ve škole noviny, to je asi součástí osnovy:-)
přidáno 03.06.2008 - 14:59
asi to prvni. o cestě do japonska zatím nepřemýšlím :D
přidáno 03.06.2008 - 14:59
:D
přidáno 03.06.2008 - 14:41
Ahoj! To se smeješ, protože tě ten článek pobavil, nebo protože se těšíš na příští rok? :o)))
přidáno 03.06.2008 - 13:48
:D

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
ZAJÍMAVOSTI - Kanamara Matsuri : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : * Kratta *
Předchozí dílo autora : * Anta *

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku