...
přidáno 18.02.2017
hodnoceno 0
čteno 1830(9)
posláno 0
Náš dom vonia chlebom
ukrytým v obrúsku.
Strom na okná kreslí
z tieňohry halúzku.

Slnko vkĺzne do dverí,
presvetlí celý dom,
hrá sa, šantí, smeje.
Dobre sa cíti v ňom.

Otec, mama spolu
v práci i v modlení
s deťmi sadnú k stolu
v družnom hovorení.

Ukrižovaný Ježiš
s nami život žije.
Z ruženca Márii
mama veniec vije.

O múdrosti otca
si šepká kvetný sad.
O dobrote matky
pokrm, v okne muškát.

Sme ako zdravý strom
čo dužnie z ratolestí.
Vietor chce zlomiť haluz
lístie ho obelstí.

Láskou, prácou, vierou
vonia môj rodný dom.
Otec, mama, bratia sú
mi nebom v ňom.


Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
U nás doma : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Žaloba
Předchozí dílo autora : Poézia vo mne

» narozeniny
edgar84 [16], Paloma [14], Nessie [13], pokemon [11], Rohatý [1]
» řekli o sobě
Singularis řekla o VKate :
Má vynikající literární styl, její díla jsou důkladně promyšlená a mají logickou stavbu. Dává si na nich záležet a nechybí jí ani smysl pro humor ani cit pro to, kdy jej použít. :-) Její román o princezně Nie, která se zamilovala do dívky, ale zlý král ji nutil do sňatku s princem Viktorem, patří k mým nejoblíbenějším delším dílům na Psancích a mohu jej doporučit všem, komu není lesbická láska proti mysli.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming