Beze smyslu, bez pointy.. příliš jednoduché.. stejně, jako já.. a kašlete na to.. protože jsem to já, ne vy ..
přidáno 27.02.2008
hodnoceno 4
čteno 1138(19)
posláno 0
Již poněkolikáté se převrátila z boku na záda, ze zad na druhý bok, z boku na bok. Noc teprve nabývala na síle, tma již netmavla, a měsíc všem šeptal dobrou noc. Všem, až na ni. Trpěla nespavostí, již od svých mladších let.
Seděla na posteli, poslouchala melodii ticha a hleděla do prázdna. Pro ni to však prázdno nebylo. Nebyla u sebe v bytě, nebyla v té místnosti, kde se nacházela fyzicky. Byla zpátky tam, kde strávila včerejší večer. Blues bar. Místo, kde se nacházela nejčastěji poslední dobou. Místo, kde potkala Jeho. Včera večer. Hluboké modré oči. Zahleděné do těch jejích.
Zrovna hráli Večerní Blues. Zapálila si cigaretu a pozvedla sklenku vína ke svým rtům. Hlavu měla plnou myšlenek, pozvolna se převalujících jako mlha sem a tam. Z těch ji však vyrušil Jeho hlas. „Smím si přisednout, slečno?“ Překvapeně vzhlédla, a otočila se po hlasu, který na ní promluvil. Bezeslovně přikývla a zahleděla se do hlubin svého vína. Mladík se usadil naproti ní-a díval se na ní. Jen to. Nemluvili, po celou tu dobu, co tam seděli, jen poslouchali Večerní blues, a on ji pozoroval. Párkrát k němu vzhlédla, avšak spíše si všímala nápoje a tabáku. A on se poté zvedl, a beze slova odešel.
Teď, když nemohla usnout, si na něj zase vzpomněla. V tu chvíli cítila vůni z baru, kouřový zápach smíšený s alkoholovým nádechem, a jeho vůni, když kolem ní prošel.
Spustila nohy na podlahu, na podélný kobereček, a došla k oknům-otevřela dveře od balkónu. Prošla kolem pomerančů, jež spaly v míse na stole, a pozvedla k ústům ruličku tabáku. Přešla na balkón-a opřela se o zábradlí-dělala to tak vždy, když nemohla spát. Zahleděla se do okna naproti-z nějž na ni koukaly ty hluboké modré oči ze včerejšího večera.
přidáno 03.02.2009 - 21:44
jeee.moc hezka...
přidáno 26.04.2008 - 21:57
jo, mě osobně taky překvapil.. jenže.. nevěděla jsem jak to skončit.. /většinou nevím/.. a.. tohle mi tam prostě samo vlezlo..
:)
přidáno 26.04.2008 - 21:04
konec me trochu prekvapil...
ale jinak... hmmm... hezka... sniva..
přidáno 26.03.2008 - 21:00
v jednoduchosti je krása...moc pěkné

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Večerní Blues : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Květinář přátelství /a lásky/
Předchozí dílo autora : Baletka

»jméno
»heslo
registrace
» nováčci
mayydmi
» narozeniny
LowSon [16], Metalec [4]
» řekli o sobě
Trochublázen řekl o Leslie :
Až vznikne učebnice v příštím století, jen jedna umělkyně bude v ní jistá, že nová generace otočí list a při četbě těžko skryje stopy dojetí. Básnířka mimořádná, vesmírných kvalit, z jiného asi světa, z hlavního města, nejde to slovy popsat, vím, měl bych přestat, zkrátka je dokonalá, jak víc ji chválit? Kdysi též bagatelu napsali pro ni, se spoustou je pocitů a samá krása, za mě jen dík, že jsi tu, což není zázrak, tím vzdávat hold géniu, před ním se sklonit. Na tuhle zapomenout se prostě nesmí. Pokud to snad nevíte, říká si Leslie.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersApple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku